Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

iPhone 6 – jak rozpoznać podróbkę?

Data: 23.03.2015 Autor: Jagoda Marek
W1siziisijiwmtuvmdmvmjmvmtnfndbfmjhfotu0x2k2ni5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Sprawdź, jak wybrać oryginalnego iPhone'a 6.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej podróbek urządzeń marki Apple. Na pierwszy rzut oka wyglądają zupełnie jak oryginalne modele. Promocyjna cena najczęściej kusi potencjalnych klientów, którzy nie zdają sobie sprawy, że proponowany im telefon jest nieoryginalny. Nie daj się nabrać, poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego zakupu.

Niektóre różnice pomiędzy oryginalnym iPhone 6, a jego podróbką nie są widoczne na zdjęciach, dlatego przy zakupie internetowym trzeba być ostrożnym. Pierwszą z takich różnic jest waga. Podrobiony iPhone 6 jest lżejszy niż oryginalny model, bez wcześniejszego kontaktu z oryginalnym urządzeniem marki Apple, nie będziemy w stanie tego dostrzec. Kolejną różnicą, która jest niemożliwa do zidentyfikowania bez bezpośredniego kontaktu z urządzeniem jest jego ogólna sprawność. Podrobione modele często nie działają poprawnie – zacinają się, wyłączają itp.

Pod względem wyglądu zewnętrznego, trudno odróżnić podróbkę od oryginału, jednak po dokładnym oglądzie można dostrzec różnice. Na początku zwróćmy uwagę na logo Apple – gdy wygląda jakby było naklejone i nie stanowi jednej powierzchni z obudową, to znaczy, że model jest nieoryginalny. Niestety na zdjęciu ta różnica nie zawsze jest widoczna.

znac.png

Przyjrzyjmy się także klawiszom bocznym, które są cieńsze od klawiszy w oryginalnym modelu.

2.png

Przed zakupem zwróćmy też uwagę na aparat fotograficzny oraz diodę doświetlającą ekspozycję LED. Obiektyw w podrobionym modelu jest mniejszy niż w oryginalnym urządzeniu Apple, ponadto lampa jest wyraźnie pojedyncza i ma kolor żółty, natomiast oryginalny iPhone 6 posiada żółto-czerwoną i podwójną lampę.

3.png

Ważne jest, aby nie podejmować pochopnych decyzji. Różnice będą dla nas widoczne, jeśli mieliśmy styczność z oryginałem. Osoby, które tej styczności nie miały muszą być o wiele bardziej ostrożne, szczególnie przy zakupie modelu drogą internetową.


Źródła:
1. wwww.applemobile.pl

Skomentuj

Finders*Keepers
ponad 3 lat

Szóstka na zdjeciach porównawczych klawiszy bocznych iPhone'a 6 ma chyba zalozony aluminiowy bumper case bo oryginalna szóstka bez dodatkowej obudowy tak nie wyglada.

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę