Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak nie dać się nabrać na podróbkę dżinsów True Religion?

Data: 27.01.2015 Autor: Marta Trywiańska
W1siziisijiwmtuvmdevmjcvmtffndnfndhfmjiyx3ryci5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Podpowiadamy, jak odróżnić oryginalne dżinsy True Religion od podróbek.

Dżinsy True Religion na pewno znane są fankom kultowego serialu „Gotowe na wszystko” oraz osobom gustującym w produktach z segmentu premium. Jak nietrudno się domyślić, w przypadku tworzenia takich produktów nie istnieje pojęcie hurtowości i sprzedaży na masową skalę. Właśnie dlatego oryginalne dżinsy True Religion raczej rzadko goszczą na serwisach aukcyjnych, a ich ceny nigdy nie są niższe niż kilkaset złotych.

Dlaczego tak się dzieje? Aby stać się dystrybutorem spodni True Religion należy spełnić kilka warunków. Towar zamawia się bezpośrednio u producenta, który wytwarza go w Stanach Zjednoczonych. Należy prowadzić własny sklep, którego zdjęcia wraz z kopią umowy najmu trzeba przesłać do producenta. Istotne znaczenie ma lokalizacja sklepu i jego wystrój. Nie ma mowy by produkty True Religion wylądowały w sklepie, który nie specjalizuje się w sprzedaży dżinsu najwyższej jakości, na półki przypominające te z wnętrz magazynów. Kolejnym warunkiem jest wartość zamówienia, która powinna przekraczać narzucone przez producenta minimum, które odnosi się do standardów życia w Stanach. Dla wielu polskich dystrybutorów są to bardzo duże pieniądze, co każe przypuszczać, że markowe, amerykańskie True Religion będą dostępne tylko w najbardziej eleganckich sklepach w największych miastach Europy. Kolejnym czynnikiem, na jaki musimy zwrócić uwagę jest cena spodni. Producent bierze dla siebie 45% ceny znajdującej się na metce każdej pary dżinsów. Jeśli kosztują one około 250$, to producent bierze z tego 112$ czyli (w zależności od kursu dolara) około 320zł. Do tego należy doliczyć podatki, cło, koszty transportu ze Stanów, koszty magazynowania, zysk dla sklepu… Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do faktu, że nowe spodnie True Religion za 300zł nie są oryginalne?

Najpierw warto zwrócić uwagę na naszywkę. Musi być ona przyszyta idealnie, ścieg powinien wyglądać na szyty pod linijkę, żadne fale czy przerwy nie są dopuszczalne.
Druga rzecz, to umiejscowienie naszywki. Powinna się ona znajdować zdecydowanie z prawej strony, prawie przy biodrze, podczas gdy naszywki w „replikach” z Chin znajdują się bliżej środka pasa.

Podróbka:

1.jpg

Oryginał:

2.jpg

Następnie warto zajrzeć do środka spodni, gdzie znajduje się metka. Poza tym, że powinna być idealnie równo przyszyta, musi znajdować się na niej napis: „True Religion Brand Jeans”, a fałszywki podają tylko „True Religion”. Brakuje też na nich rozmiaru spodni, który występuje na metkach oryginałów.

Podróbka:

3.jpg

Oryginał:

4.jpg

Pod pierwszą metką powinna znaleźć się następna ze słynną podkową i jeszcze jedna informująca o m.in. o składzie spodni:

5.jpg

Kolejnym „kwiatkiem”, na który natrafimy oglądając nieoryginalne spodnie będzie słaba jakość wykończenia, brzydko poprowadzone szwy, ubytki czy pęknięcia nitek.

6.jpg

Tutaj widzimy wyraźnie jak krzywo naszyte są podkowy na tylnych kieszeniach:

7.jpg

Jeśli jesteśmy już przy kieszeniach, to warto zwrócić uwagę również na te z przodu. Ich wewnętrzna część powinna być wykonana z materiału pokrytego wizerunkami czerwonego buddy. W fałszywkach jest to po prostu biała bawełna:

Oryginał:

8.jpg

Ostatnia ważna kwestia to dodatki, takie jak guziki czy zamki. W fałszywkach będą one słabej jakości, zamek może szybko się zepsuć, a jego uchwyt na pewno nie będzie wyglądał tak:

9.jpg

A guzik, tak:

10.JPG

Pamiętajcie też, że prawdziwym dżinsom True Religion towarzyszy również papierowa zawieszka ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi kupowanego przez was modelu. Jeśli w sklepie nadal macie wątpliwości, czy trzymacie w rękach oryginalny towar, zajrzyjcie na stronę producenta, którzy zamieszcza listę sklepów, do których dostarcza swoje wyroby. Znajdziecie ją tutaj: www.truereligion.com/store/storelocator.aspx.

Źródła:
https://thecounterfeitreport.com/product/154/True-Religion-Jeans.html
http://designerjeanstodayer.blogspot.com/2012/03/difference-between-jeans-designer-jeans.html
https://snapguide.com/guides/spot-authentic-true-religion-jeans
http://truereligionjeans.info/blog/wp-content/uploads/2014/03/stitching-2.jpg
http://www.bidorbuy.co.za/item/28875017/Genuine_Womens_True_Religion_Jeans.html
http://www.ebay.com/gds/How-to-Spot-Fake-True-Religion-Jeans-/10000000178120575/g.html
http://truereligionjeans.info/blog/

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę