Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak nie dać się oszukać przy zakupie kosmetyków firmy Bobbi Brown?

Data: 24.11.2014 Autor: Małgorzata Nowakowska
W1siziisijiwmtqvmtevmjqvmtffmjbfmdffmv9rb3nib2iucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Podpowiadamy, jak odróżnić oryginalne produkty firmy Bobbi Brown od ich podróbek.

Makijaż jest jedną z kreacji przywdziewanych przez współczesne kobiety niemalże codziennie (oczywiście, wiadomo że istnieją wyjątki od tej reguły). Jednak, bywa że proces ten staje się bardzo złożony. Zależnie od okazji, chęci, upodobań, czy pożądanego efektu potrzebujemy określonej ilości kosmetyków, oraz niekiedy komponentów które pomogą nam otrzymać pożądany efekt.

W doborze kosmetyków, jednym z istotnych kryteriów powinien być wpływ, jaki ich użytkowanie może wywrzeć na działanie naszej skóry. Jako, że skóra naszej twarzy jest niezwykle delikatna , bardzo łatwo naruszyć jej delikatną strukturę, używaniem kosmetyków źle dobranych do jej pielęgnacji czy też makijażu. Powinno się mieć również na uwadze ich skład – mianowicie, czy nie znajdują się w nich substancje mogące nam zaszkodzić. Oczywiście, w przypadku kosmetyków dopuszczonych na rynek sprzedaży nie powinno być takich wątpliwości. Czego nie można niestety powiedzieć o kosmetykach podrobionych.

Ten temat był już niejednokrotnie poruszany na naszym serwisie, aczkolwiek skala zjawiska sprzedaży nieoryginalnych produktów, wiedzie nas ponownie ku przyjrzeniu się kolejnej firmie. Tym razem, podpowiemy jak odróżnić oryginalne produkty firmy Bobbi Brown od ich podróbek. W dzisiejszym wydaniu przyjrzymy się tuszom do rzęs, cieniom do oczu oraz pędzlom.

Tusze do rzęs

1.jpg

Powyżej znajduje się zestawienie oryginalnego (po lewej) i nieoryginalnego (analogicznie – po prawej), tuszu do rzęs z serii Lash Glamour Extreme. Produkt oryginalny powinien ładnie odbijać światło oraz nie zawierać więcej oznaczeń niż nazwa firmy (dodatkowe informacje znajdują się na jego opakowaniu drobnym drukiem). W przypadku produktu nieoryginalnego, opakowanie oznakowane jest jako „Bobbi Brown Waterproof Lenghtening„ (z ang. wodoodporna i wydłużająca). Są to właściwości produktu, a nie jego nazwa, więc na produkcie oryginalnym nic takiego nie powinno się znaleźć.

2.jpg

Zdarzają się jednak produkty opakowane w dość poprawny sposób, aczkolwiek w rażący sposób różniący się od produktów które maja przypominać. Na zdjęciach powyżej, widać nie do przeoczenia różnicę – nieoryginalny tusz do rzęs znajdujący się po lewej stronie, w niczym nie przypomina swojego oryginalnego poplecznika z serii Extreme Party.

Cienie do oczu

3.jpg

Jedną z najistotniejszych informacji, przydatnych w procesie orzekania oryginalności bądź nie, produktów Bobbi Brown jest ich kolorystyka. Jednym z podstawowych zamierzeń producenta jest tworzenie cieni o stonowanej kolorystyce. Jak możemy zauważyć to na powyższych przykładach, kolorystyka zestawu po prawej stronie (nieoryginalnego) jest dość trudna do określenia, aczkolwiek do stonowanej jest jej dość daleko. Po drugie – istotny jest kształt opakowania. Powinno ono być wąskie i podłużne. Po trzecie – aplikator powinien być zaopatrzony w logo producenta oraz dwie rożne końcówki.

Pędzle

Wśród gamy produktów oferowanych przez Bobbi Brown, zestawy są rzadkością. Obecnie w sprzedaży dostępne są jedynie dwa zestawy pędzli znajdujące się na zdjęciach poniżej.

4.jpg

Każdy z pędzli powyżej, zaopatrzony jest w nazwę producenta. Również jeśli chodzi o włosie, zależnie od rodzaju pędzla, posiada ono swoja charakterystyczna kolorystykę oraz fakturę.

5.jpg

W nieoryginalnych zestawach, tak jak powyżej znajduje się na ogół niebotyczna ilość pędzli. Jeżeli doliczymy się ich więcej niż sześć, powinno to być dla nas jednoznaczne ostrzeżenie. Również jakość napisów i wykonanie pozostawiają w tym momencie wiele do życzenia. Włosie nie powinno wyglądać na skudlone i sypiące się.

Warto również wspomnieć, ze kosmetyki z serii Bobbi Brown do najtańszych nie należą. Zestaw sześciu pędzli prezentowany powyżej, na polskim rynku osiąga cenę ponad 800 zł. W przypadku kosmetyków Bobbi Brown, płacimy nie tylko za ich użyteczność, a także za jakość i trwałość oraz nieszkodliwość dla nas samych.

Na zakończenie - parę wskazówek ogólnych, które warto mieć na uwadze w przypadku decyzji o zakupie kosmetyków Bobbi Brown. Przede wszystkim opakowanie powinno być utrzymane w kolorystyce czarnobiałej, innej możliwości po prostu nie ma. Należy zwracać uwagę na poprawność językową wszelkich napisów i oznaczeń. W przypadku wątpliwości – zawsze można poprzeć się stroną producenta, na której znajdują się zdjęcia i opisy wszystkich dostępnych w sprzedaży produktów.


Źródła:
http://www.bobbibrown.pl/
http://thebeautyjunkee.blogspot.com/2012/01/how-to-spot-fake-bobbi-brown-cosmetics.html

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę