Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak odróżnić oryginalną zapalniczkę Zippo od podróbki?

Data: 27.10.2014 Autor: Małgorzata Nowakowska
W1siziisijiwmtqvmtavmjcvmtffndnfndrfotc0x3ppcc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Prezentujemy kilka wskazówek, z których dowiecie się, jak uniknąć kupna podróbki zapalniczki Zippo.

Zapalniczek Zippo chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Kultowe zapalniczki benzynowe z możliwością uzupełniania paliwa szybko podbiły rynek i stały się produktem pożądanym wśród konsumentów. Są znane zarówno wśród osób palących, jak i niepalących. Głównie ze względu na swą niezawodność, albowiem – każdy produkt posiada dożywotnią gwarancję producenta (w przypadku zepsucia się produktu, po odesłaniu go do Zippo Repair Clinic, jeżeli będzie to możliwe zostanie naprawiona za symbolicznego centa). Po raz pierwszy wyprodukowane w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych, po dziś dzień cieszą się niesłabnącą popularnością. Aby móc sprostać wymaganiom stawianym przez klientów, firma wyprodukowała już tysiące modeli w których możemy swobodnie przebierać, oraz wyposażyła swoje produkty w nowe technologie (np. windproof, dzięki czemu wiatr przestaje być nam wrogiem).

Niestety, okazuje się że również w przypadku zakupu i tego produktu, powinniśmy zachować ostrożność. Coraz częściej mamy do czynienia z podrobionymi produktami, dlatego też w dzisiejszym wydaniu poradnika podpowiemy jak uniknąć niemiłej niespodzianki zwracając uwagę na cztery istotne punkty.

Po pierwsze – kluczowy jest sposób znakowania produktu. Zippo albowiem, szczególną uwagę zwraca na znakowanie daty produkcji. Jest to kombinacja liter i cyfr (w starszych modelach, kombinacja znaków graficznych). Na oryginalnych produktach, znakowanie miesięcy zawiera się zwyczajowo w literach od A do L. W przypadku gdy odnajdziemy literę U, bądź Z (końcowe litery alfabetu), mamy do czynienia z produktem nieoryginalnym. Kolejną równie istotną rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę to obecność napisu BRADFORD (w podrobionych produktach często znajduje się BRADPORT), oraz na numery umieszczone w dość niestandardowych miejscach. Zdjęcia podrobionych produktów poniżej.

1.jpg

Zdarzają się jednak wyjątki, które posiadają zarówno właściwą literę jak i właściwy napis.

2.jpg

Na pierwszy rzut oka, ciężko odróżnić która prawdziwa, prawda? Jednakże, gdy przyjrzymy się nieco bliżej, zauważymy różnicę w wykonaniu napisu (właściwie jego grubości). Na zdjęciu u góry, w napisie Zippo litery są bardziej wypukłe i grubsze (oryginał). W podróbce zaś, są one znacznie cieńsze oraz dużo jaśniejsze.

Po drugie – wkład w zapalniczkach według producentów jest również bardzo istotny. Powinien być dokładnie opisany, wykonany z dobrej stali, a litery na nim powinny zostać wygrawerowane (nie tak jak w przypadku produktów nieoryginalnych, gdzie jeśli już napisy są umieszczone, to techniką laserową).

3.jpg

Po lewej stronie znajduje się wkład oryginalny, nieco zarysowany, jednakże materiał z którego został wykonany jest znacznie lepszy gatunkowo oraz lekko się błyszczy (produkt nieoryginalny po prawej stronie, jest raczej matowy). Na zdjęciu poniżej zostały zaprezentowane podrobione artykuły o nieco gorszej jakości – ani napis, ani faktura w niczym nie przypomina oryginału.

4.jpg

Po trzecie – kluczowym może się też okazać opakowanie, w jakim zakupimy zapalniczkę. Oryginalne zapalniczki firmy Zippo są pakowane w prostokątnych czarnych opakowaniach, z logiem widocznym na stronie zewnętrznej.

5.jpg

W przypadku, gdy spotkamy się z opakowaniem w innym kształcie, kolorze, czy produktami niekojarzonymi z firmą Zippo (np. fajki) – możemy być pewni, że mamy do czynienia z produktem nieoryginalnym (tak jak na zdjęciu poniżej).

6.jpg

Po czwarte – po otwarciu opakowania powinniśmy znaleźć gwarancję jakości oraz instrukcję obsługi. Oryginalna gwarancja powinna wyglądać w następujący sposób:

7.jpg

Łatwo można przewidzieć, że fałszywe gwarancje na pierwszy rzut oka wyglądają łudząco podobnie.

8.jpg

Jednak gdy przyjrzymy się jej bliżej, pierwsze co rzuci się nam w oczy to logo, będące znacznie cieńsze od oryginału. Kolejną rzeczą będą literówki (podkreślone na czerwono), prawdopodobnie wynikające z braku znajomości języka angielskiego wśród producentów podrobionego produktu (sharge zamiast charge; therepair zamiast the repair; guanateed zamiast guaranteed; Bradforo zamiast Bradford).

Najistotniejszą rzeczą, o której zawsze powinniśmy pamiętać jest kontrola wizualna. Nawet najdoskonalsza podróbka z reguły wykonana jest z gorszych materiałów i wykończona w dużo tańszy sposób. Nie bez powodu przecież, produkt jest oferowany w dużo niższej cenie. O ile w przypadku niektórych produktów, ciężko na pierwszy rzut oka stwierdzić czy mamy do czynienia z oryginałem czy produktem fałszywym, o tyle w przypadku zapalniczek Zippo, jesteśmy w stanie to zrobić bez najmniejszych problemów (ze względu na niebywałą dbałość producenta o jak najlepsze wykończenie produktów).Źródła:
http://zippokolekcja.pl/podstrony/fake/fake.html
http://www.vincelewis.net/fakezippo.html

Skomentuj

wierzbaa
około 3 lat

ja zamowilem przez allegro i nie dostalem tego certyfikatu jakosci, co o tym sadzicie ?

rekson
około 3 lat

należy też pamiętać że oryginalna Zippo ma 5 częściowy zawias na obudowie, jeżeli słyszymy też delikatnie inny dźwięk niż charakterystyczne "click" to jest to podróbka bo dźwięk wynika z tego że użyto innego materiału do zrobienia tego dynksa od zamykania

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę