Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać nieoryginalną odzież marki Dolce&Gabbana?

Data: 01.12.2015 Autor: Kinga Gumińska
W1siziisijiwmtuvmtivmdevmtjfndjfmzlfndq1x2rnlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak rozpoznać podróbki odzieży Dolce&Gabbana.

Co skrywa się za tak dobrze znanymi literami D&G? Światowy dom mody Dolce&Gabbana, powstały we Włoszech stanowi hołd złożony gwiazdom włoskiego kina: Frederico Felliniemu, Roberto Rosselliniemu i Sophie Loren. 'Modowe imperium' tworzy znakomity duet kreatorów: Domenico Dolce oraz Stefano Gabbana. Pierwotnie ukazywane kolekcje ograniczały się wyłącznie do odzieży żeńskiej, lecz już w 1900 roku ukazały się pierwsze projekty dla mężczyzn.

Obecnie marka widoczna jest nawet w świecie sportu i reprezentowana, m.in przez piłkarzy AC Milan i Chelsea Londyn. W 2010 roku jej ambasadorem został grający w Barcelonie, Argentyńczyk Lionel Messi, uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Prestiżowy dom mody umiłowany został także przez wiele gwiazd płci pięknej, wśród których warto nadmienić Victorię Beckham czy Madonnę. W końcu, według Dolce&Gabbany kobieta powinna emanować seksapilem, podkreślanym przez takie elementy, jak: gorsetowe suknie, wysokie szpilki, koronki czy przezroczystości w bieliznach, z którymi kojarzona jest ta luksusowa marka.

Projektanci wykreowali także tańszą propozycję D&G, wypuszczając na rynek ubrania dla dzieci sygnowane literami - D&G Junior. Nie pominęli również w ofercie własnej linii perfum. W konsekwencji olbrzymia popularność przełożyła się na produkcję niezliczonej ilości podróbek, które da się jednak zidentyfikować. Informacje zawarte poniżej są na tyle uniwersalne, aby można było wykorzystać je, w przypadku większości odzieży proponowanej przez D&G.

  • Numery i kody produktu – odzież D&G zawsze pakowana jest w worek ochronny, na którym umieszczona jest naklejka z numerami oraz kodem produktu. Elementy te powinny być identyczne, jak te umieszczone na metce papierowej lub wewnętrznej, wszytej w odzież.


wsz-metka.jpg

pap-metka.jpg

  • Hologram - autentyczny ma wymiary 15x15mm oraz zaokrąglone krawędzie. Początkowo wydaje się być zwyczajnie srebrny, posiada jednak tęczowe refleksy. Logo wydaje się jedynie mienić na naklejce, które można odczytać w zależności od padającego światła. Fałszywe hologramy są czytelne, nawet z daleka.
  • Duża czcionka liter "D", "G" połączona jest największym z nich symbolem "&". Składa się z wielu słów "Dolce & Gabbana" napisanych poziomo, mało widocznych. Podobnie jak wszystkie produkty i elementy tej marki, hologram jest produkowany z uwagą na jakość. W związku z tym struktura jest doskonała. Nieautentyczne hologramy często stosują tanie, tandetne zamienniki.


525x525px-kug5d29ffbf_vbattach4072.jpg

Bez tytułu.png

  • Metki. W podrobionych produktach metki często są niewłaściwe lub nieestetyczne. W oryginalnych ubraniach wykonane są precyzyjnie - to metki o regularnych szwach, odpowiednim kształcie i adekwatnej wielkości w zależności od części garderoby, jaką nabywamy. Logo które znajduje się na metce jest wypukłe, obok znajduje się także kraj produkcji, który jednak nie jest jednoznaczny. Nieudane próby podrobienia wypukłości na metce nie świadczą dobrze o towarze:


dolce-gabbana4 (1).jpg

Metki wewnętrzne powinny natomiast zawierać rozmiar, hologram, kod produktu czy skład materiałowy.

  • Kartonowa "ulotka" dołączona do zamawianego produktu z pewnością nie powinna posiadać żadnych błędów w pisowni. Odnalezienie takiej nieprawidłowości (jak na zdjęciu poniżej) jednoznacznie świadczy o nieoryginalności przedmiotu.


dolce-gabbana1.jpg

  • W ramach ciekawostki, warto także zauważyć, iż ta luksusowa marka cechuje się "brandowaniem" niemal każdego projektowanego szczegółu, dlatego też logo „D&G” znajdziemy, od wyżej wspominanych metek do suwaków czy zamków błyskawicznych.


brand-suwaki.jpg

  • Zanim jednak zakupimy pożądany produkt - najlepiej zastosować kilka prostych sposobów, zmniejszających ryzyko dokonania fałszywego zakupu odzieży marki Dolce & Gabbana:

1. Skierowanie pytania do sprzedającego.
Kontakt ze sprzedawcą to nieodłączny element internetowych zakupów, który przysługuje wszystkim potencjalnym klientom. Zadając sprzedawcy podstawowe pytania, dotyczące chociażby faktu, czy przedmiot naszego zainteresowania w ogóle posiada hologram - zmniejsza prawdopodobieństwo nabycia podróbki.

2. Upewnienie się, że cena jest prawdziwa/ ("Kup Teraz").
Jeżeli cena jest "zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa" - to najprawdopodobniej zapłacimy za podróbkę. Nie zapominajmy, że mamy do czynienia z ekskluzywną marką.

3. Płatności z PayPal.
Jeśli nie masz pewności, czy przesyłka zostanie nadana, a sprzedawca nie zakończy działalności swojego konta np. w serwisie eBay przed wysłaniem opłaconego produktu - skorzystaj z bezpiecznych form płatności.

4. Akceptacja refundacji.
Wielu oszustów zajmujących się dystrybucją nieoryginalnych ciuchów czy dodatków Dolce & Gabbana nie przyjmują zwrotów, co jest niedopuszczalne w przypadku dokonywania autentycznego zakupu.

Pozyskanie takich informacji i nawiązanie uprzedniego kontaktu ze sprzedawcą, na pewno pomoże nam w rozsądnych zakupach i nabyciu oryginalnych towarów.

Źródła:
www.platine.pl
www.szafiarka.pl
www.ebay.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę