Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalną bluzę Kenzo?

Data: 15.10.2015 Autor: Magdalena Moskal
W1siziisijiwmtuvmtavmtuvmtrfmjbfmzhfodq3x2dsay5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Dowiedz się, jak wybrać oryginalną bluzę Kenzo.

Kenzo to słynny paryski dom mody, produkujący perfumy oraz odzież. Założył go Japończyk Kenzo Takada, urodzony 27 lutego 1939 roku w mieście Himeji. Produkty firmy szybko zyskały popularność, a co za tym idzie – stały się celem fałszerzy. Jednym z najczęściej podrabianych elementów stroju są bluzy Kenzo.

  • Aby odróżnić oryginał od podróbki, w pierwszej kolejności należy dokładnie przyjrzeć się tkaninie, z której uszyto bluzę – powinna to być miękka bawełniana tkanina z dzianinowym splotem po prawej stronie, a pod spodem drapana, co oznacza, że w dotyku jest bardzo miła. W przypadku podróbek tkanina jest bardziej sztywna, zbita, i nie tak miła w dotyku, jak oryginalna.


Ken1.jpg

  • Warto również zwrócić uwagę na szwy. W oryginalnych bluzach Kenzo można spotkać dwa rodzaje szwów. Pierwszy – jest to ścieg wykonany na maszynie (typ overlock), który w wypadku damskiej bluzy widoczny jest na bokach, na linii rękawa, wszyciach rękawa i na linii ramion. Drugi szew to ścieg dwuigłowy lub trzyigłowy, widoczny wszędzie tam, gdzie jest ściągacz lub na górze z tyłu bluzy. W męskich bluzach natomiast wszystkie szwy są dwu- lub trzyigłowe. Zastosowanie tego ściegu powoduje, że jest on płaski i trudniej go wyczuć. Nie jest również tak bardzo widoczny, jak w przypadku podróbki.


Ken2.jpg

  • Kolejnym wyznacznikiem oryginalności bluzy Kenzo jest haft, w kształcie kultowego już wizerunku tygrysa. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kolory. W podrobionych produktach są one zwykle wykorzystywane niewłaściwie. Na przykład, w oryginalnej bluzie koloru zielonego paszcza tygrysa oraz jego kły powinny być koloru czarnego, a napis KENZO powinien być wyhaftowany w kolorze pomarańczowym.

Ken.jpg

  • W przypadku oryginalnych bluz sam haft wykonany jest w sposób płaski. Natomiast w podrabianych bluzach haft jest niestaranny. Pomimo, że tkanina jest sztywniejsza od oryginału, widać, że została w wielu miejscach naciągnięta, co spowodowało jej deformację.
  • Bardzo ważny jest również wygląd metki. Musi być ona zawsze wszyta prosto i na płasko, w momencie zszywania brzegów bluzy, a nie doszyta później. Powinna być również gładka w dotyku.


Ken6.jpg

  • W przypadku oryginalnych bluz Kenzo bardzo ważna jest również etykieta. Doczepia się ją do metki, a na sznurku dodatkowo znajduje się plomba, dająca gwarancję, że bluza jest zupełnie nowa. Etykieta składa się z trzech kartoników. Na dwóch z nich znajduje się napis KENZO PARIS, natomiast na trzecim widnieje kod kreskowy, który musi być dokładnie taki sam, jak kod kreskowy znajdujący się na metce wszytej w bok bluzy.


Ken8.jpg

Źródła:
www.kenzo.com/en/
www.matchesfashion.com
www.glamourina.net

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę