Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalną szczotkę do włosów firmy Tangle Teezer?

Data: 09.12.2014 Autor: Marta Błaszyk
W1siziisijiwmtqvmtivmdkvmtvfmtdfntnfota3x3r6ei5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy, jak ustrzec się przed podróbkami popularnej szczotki do włosów.

Na rynku kosmetycznym pojawiła się kilka lat temu i w dosłownie kilka tygodni dokonała rewolucji. Mała, poręczna, idealnie dopasowuje się do kształtu głowy. Dzięki dwóm rodzajom ząbków, krótszym i dłuższym, idealnie rozczesuje nawet najbardziej splątane włosy, jednocześnie ich nie wyrywając. Dodatkowo są prześliczne i w niczym nie przypominają ogromnych, nieporęcznych szczot, które możemy kupić w drogerii.

logoBlack.png

O czym mowa? Oczywiście o szczotce Tangle Teezer, innowacyjnym dziecku jednego z najpopularniejszych brytyjskich fryzjerów, Shauna P. W tym krótkim poradniku postaram się doradzić, jak nie naciąć się na podróbki i kupować jedynie oryginalne szczotki.

20130823-151422.jpg

1. Obecnie dostępnych jest 5 serii Tangle Teezerów: Aqua Splash, Salon Elite, Original, Compact Styler i Magic Flowerpot. Ich ceny wahają się od 30 zł do nawet 60 zł.
pol_pl_Tangle-Teezer-szczotka-Magic-Flowerpot-Princess-1395_3.jpg
2. Oryginalny Tangle Teezer wykonany jest z porządnego, twardego, odpornego na liczne upadki plastiku. Dzięki temu jest znacznie cięższy od podróbek, które są delikatne i nieodporne nawet na zarysowania. Wyglądają po prostu tanio.
tumblr_nerwdvpN8V1qhnggmo1_1280.jpg
3. Ząbki oryginalnej szczotki są bardzo plastyczne, ale jednocześnie niepodatne na odkształcenia czy łamanie. Szczotką można wykonywać masaż głowy. Podróbki natomiast są twarde, sztywne i narażone na łamanie, w niektórych wypadkach mogą nawet ranić delikatną skórę głowy. Widać również różnicę w długości, w podrobionych sztukach różnica pomiędzy krótszymi i dłuższymi ząbkami jest równa ponad połowie.

tumblr_mxe5mtWZ6P1sl25apo1_1280.jpg

4. Często zdarza się, że na grzbietach podróbek nie ma logo marki.

5. Zwracajmy również uwagę na kartonik, w który zapakowana jest szczotka – spód oryginału zamykany jest do wewnątrz, przy podróbce zaś plastikowe skrzydełka wychodzą na wierzch. Kolejnym aspektem jest zdjęcie Shauna P., umieszczone z tyłu opakowania wraz z krótką notką. Na oryginalnym pudełeczku zdjęcie jest czarno-białe i wyraźne, na podrobionym może być prześwietlone, zbyt ciemne, złej jakości. Porównujmy również czcionki, które pozornie wyglądają tak samo, jednak ta na podróbce jest nieco większa i grubsza.

tumblr_n0oherk1oO1srax5qo1_500.jpg


Źródła:
www.tangleteezer.com/products.php#%23prod=AS-BL-010712&cat=aqua. wwwprettywelldressed.wordpress.com/2013/08/23/product-obsession-tangle-teezer/
wwwmintishop.pl/pol_pl_Tangle-Teezer-szczotka-Magic-Flowerpot-Princess-1395_3.jpg
wwwsobbdeep.tumblr.com/post/102177594372/tangle-teezer-this-is-my-god
www.diaryofglamm.tumblr.com/post/69173826874/tangle-teezer
www.lovactioner-french.tumblr.com/post/75993654852/stelliinous-on-we-heart-it

Skomentuj

syla
prawie 5 lat

Kupiłam szczotkę The Original w Rossmannie za ok 36 zł. Na pierwszy rzut oka wygląda na oryginalną, jednak kiedy ją otworzyłam w domu okazało się, że w środku nie ma napisów…Opakowanie było również zabezpieczone przed otwarciem naklejką z krótką informacją o szczotce oraz napis Dystrybutor: DLM sp z o.o ul. Wrocławska 1a, 52-200 Suchy Dwór. Czy to podróbka?

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę