Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalne buty EMU?

Data: 28.05.2014 Autor: Sandra Żyła
W1siziisijiwmtqvmduvmjgvmtnfndlfmdzfnjywx2vtds5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Kilka wskazówek, jak rozpoznać oryginalne, australijskie buty EMU.

Buty EMU są znane większości ludzi na całym świecie. Jest to jedna z nielicznych części garderoby, ktora wywołuje tak skrajne emocje. Jedni je kochają, inni wręcz nienawidzą. Wielbicielki tego typu obuwia cenią je przede wszystkim za to, że są wygodne, ciepłe, nie przemakają i dają duże poczucie komfortu. Mowa tu, tylko i wyłącznie o tych oryginalnych australijskich EMU. Przeciwnicy zarzucają im przede wszystkim „badziewny” wygląd, uznając je bardziej za pantofle, aniżeli buty zimowe, na które nawet w niewielkim stopniu się nie nadają, bo przecież tego typu obuwie, od razu nam przemoknie. Jeśli kupujemy podróbki to możemy niemalże być pewni, że tak właśnie będzie.

Oryginalne EMU produkowane są z naturalnej wełny i skór australijskich owiec. Materiały te znane są na całym świecie z wysokiej jakości, nosząc buty EMU możemy być pewni, że nasze stopy nie zmarzną. Nie gwarantują nam tego podróbki. Należy być czujnym podczas kupowania EMU, ponieważ są te jednej z najczęściej podrabianych butów, znajdujących się na rynku. Jak zatem ustrzec się przed zakupem podrób?

images (1).jpg

1. Cena
Dla jednych odgrywa kluczową rolę podczas zakupów, dla innych nie jest, aż tak istotna. To właśnie głównie, ze względu na cenę kupujemy podróbkę, zamiast oryginalnego produktu. Zazwyczaj jednak niższa cena nie idzie w parze z dobrą jakością. Buty EMU nie są tanie, jeśli udało się nam znaleźć okazje na allegro i kupimy EMU za cenę 100 lub 200 zł możemy być niemal pewni, że załapaliśmy się na podróbkę. Ceny oryginalnych butów wahają się od 300 do 500zł.

Materiał
Podróbki wykonane są z kiepskiej jakości materiałów w wyniku czego stopa się poci lub marznie. Do ich produkcji używa się najczęściej sztucznej skóry i futer. Oryginały wykonane są z prawdziwego zamszu, a w ich wnętrzu znajduje się owcza wełna. Materiały te posiadają niezwykłe właściwości, przepuszczają powietrze, przy czym nie pozwalają wilgoci dostać się do środka buta, tylko wypuszczają ją na zewnątrz. W wyniku czego stopy nie pocą się, a buty nie przemakają. Dzięki zastosowaniu tej technologii oryginalne EMU nadają się na każdą porę roku. Można w nich chodzić zarówno w lecie, jak i w zimie.

DSC_0744.jpg

c886b1910013273f487ec3c7.jpg

Podeszwa
Jest ona bardzo charakterystyczna, ponieważ stworzona została z napisów EMU, które się nie ścierają.

Jak_rozpoznac_oryginalne_EMU2.jpg

emu-podeszwa.jpg

Metka
Zanim zdecydujemy się na zakup butów EMU, najlepiej poprosić sprzedawcę o, jak największą ilość zdjęć, w tym zdjęcie tyłu, ponieważ w oryginalnym obuwiu znajduje się tam metka, która jest gwarantem tego, że produkt, który chcemy kupić to faktycznie australijskie EMU, a nie ich podrobione wersje.

emu-znaczek.jpg

113375651_3_1000x700_oryginalne-emu-wool-37-38-buty.jpg

Pudełko
Oryginalne EMU pakowane są w charakterystycznym dla nich pudełku:

pudełko.jpg

Nie kupuj podróbek!
Wiele osób świadomie decyduje się na zakup podróbek EMU, głównie ze względu na ich niską cenę względem oryginału. Nie warto podczas dokonywania zakupu kierować się tylko i wyłącznie ceną, należy wziąć pod uwagę również jakość, a w przypadku nieoryginalnych butów, jest ona raczej kiepska. Kupując oryginalne, australijskiej EMU - przede wszystkim zyskujemy wysoki komfort użytkowania. Buty te nadają się na każdą porę roku, nie niszczą się i możemy cieszyć się nimi bardzo długo. Poniższe zdjęcie pokazuje nam jak wyglądają podróbki EMU, zaledwie po kilku miesiącach noszenia.

92_485x640.jpg

I zdjęcie podróbki:

podróbka.jpgŹródła:
http://polki.pl/moda_dodatki_artykul,10022464.html
http://www.orginalneprodukty.pl/content/3/164.html
http://www.ebay.co.uk/gds/How-to-tell-real-EMU-Stinger-hi-Ugg-Boots-/10000000013598924/g.html

Skomentuj

Goodforyou blog
prawie 4 lat

Mam dylemat dotyczący butów emu paterson mini chocolate, bo na necie są dwie różne metki na pięcie (jedna jakby gumowa, a druga skórzana). Które są oryginalne?

aga
ponad 3 lat

i tak wole podrobki, nie rozumiem jak mozna nosic na sobie zwierze dla naszej zachcianki, to samo tyczy sie futer,

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę