Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalne etui na telefon Moschino?

Data: 17.11.2015 Autor: Kinga Gumińska
W1siziisijiwmtuvmtevmtcvmtjfmdhfmtrfmzi3x2zylnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak rozpoznać podróbkę popularnego etui na telefon firmy Moschino.

Podróbki opanowały rynek - dostawcy z Chin mają odpowiedź na wszystko. Modne gadżety nie ograniczają się jedynie do stylizacji, torebek, butów czy pasków - ozdabiamy także nasze telefony, wybierając najpopularniejsze etui z czołowym miejscem na logo. Trend ten promują także gwiazdy, dlatego wiele osób decyduje się na taki zakup, zachęceni przystępną ceną, nie mają pojęcia, że nie nabywają oryginalnego przedmiotu. Zatem jak rozpoznać podróbkę i uniknąć rozczarowania?

jak-rozpoznac-podrobke_53d64173.jpeg

Jednym z najbardziej charakterystycznych gadżetów przeznaczonych dla urządzeń telefonicznych, jest produkt Moschino. Kolekcja akcesoriów tej marki inspirowana produktami Mc Donald's została przyjęta z dużym entuzjazmem, stając się upragnionym dodatkiem większości klientów, obserwujących panujące trendy.

30c657d5f3d36799e2757c02fb0f1b6f.jpg moschino-jeremy-scott-red-wool-dress-bag-iphone-case-mcdonalds-3.jpg

Szybko na aukcjach internetowych pojawiły się odpowiedniki etui od włoskiego domu mody, łudząco przypominające oryginał. Na co więc należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupy, aby nie otrzymać zwykłej podróbki?

Przede wszystkim cena - jeżeli dany produkt oferowany jest w wysokości 39£, a nabywamy go za - nie łudźmy się, że to kwestia promocji czy wyprzedaży. Podróbki możemy nabyć za ok. 35-50zł, choć można trafić także na nieautentyczny produkt w wysokości powyżej 100 zł.

Bekz tytułu.png

  • Następnie zwróćmy uwagę na logo, które odgrywa fundamentalną rolę. W oryginale żółty znacznik Mc Donald's, przerobiony na przypominający serce znak domu mody Moschino - jest wydłużony. Natomiast w przypadku podróbki nabiera on pękaty kształt, jest szerszy, mniej rozciągnięty, krótszy.
  • Czcionka. W podróbkach widoczne są różnice, co do grubości liter i odstępów między nimi (które z założenia powinny być identyczne). Nierówne przesunięcia pomiędzy poszczególnymi literami świadczą o nieautentyczności produktu, a zauważyć można to szczególnie na przykładzie, kolejno po sobie następujących liter H I N.
  • Oryginał i podróbka rozmijają się także w przypadku koloru. Czerwień imitacji, zdaje się wpadać nawet w pomarańcz, a w rzeczywistości odcień powinien być nieco ciemniejszy.
  • Należy zwrócić uwagę także na trójwymiarowość. W oryginale kształt frytek jest nieco delikatniejszy, mniej zarysowany, przez co wydają się one rzeczywiście być wewnątrz czerwonego pudełka, a nie jak w przypadku podróbki - doklejone do niego i mocno zaznaczone.
  • Ponadto, gdyby dobrze przyjrzymy się oryginałowi - okala go cieńka linia, która jest pozostałością po odlewie dwuczęściowej formy, zaznaczona w taki sam sposób na całej długości. W podróbce wykonanie jest znacznie mniej precyzyjne - z niedociągnięciami i pourywanymi brzegami.
  • Ostatnią wskazówką jest zapach. Oryginalny produkt powinien być bezwonny, za to imitacja często cechuje się intensywnym zapachem akrylu bądź syntetyków.


jeremy-scott-m-jak-moschino-fot-imaxtree.jpg

tumblr_n1g37uDS6Y1sfsrndo1_540.jpg

Odróżnienie autentycznego etui od fałszywego - nie jest najprostszym zadaniem, jednak przy niewielkim zaangażowaniu, wiedzy i uwadze - jesteśmy w stanie szybko sobie z tym poradzić.

Źródła:
www.cosmopolitan.pl
www.elle.pl
www.tumblr.com
www.toapple.ru
www.modaija.pl
www.ioffer.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę