Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalne paletki cieni firmy MAC?

Data: 20.08.2014 Autor: Iga Koprowska
W1siziisijiwmtqvmdgvmjavmtffmjbfmthfmja4x2gucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Kilka porad dotyczących kosmetyków firmy MAC.

Firma MAC (skrót od Makeup Artist Cosmetics) specjalizuje się w produkcji profesjonalnych kosmetyków do makijażu. Marka z powodzeniem funkcjonuje na rynku od 1984, kiedy to została założona przez Kanadyjczyków Franka Toskana i Franka Angelo. Obecnie siedziba MAC znajduje się w Nowym Jorku, mieście, gdzie w 1991 roku firma otworzyła swój pierwszy sklep w Stanach Zjednoczonych. Cienie, podkłady i szminki MAC były pierwotnie przeznaczone wyłącznie dla charakteryzatorów i makijażystów zatrudnianych przy pokazach mody i produkcji filmów lub teledysków. Obecnie kosmetyki cieszą się uznaniem nie tylko w kręgach profesjonalistów, ale dzięki dostępności produktów na całym świecie są uwielbiane przez rzesze zwykłych klientów. Stosunkowo wysoka cena kosmetyków oraz akcesoriów do makijażu sprawia, że MAC jest jedną z najczęściej podrabianych marek w tej branży. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą w dokonaniu właściwego zakupu i ustrzeżenia się przed nieoryginalnymi towarami, szczególnie, że mogą one stanowić zagrożenie dla zdrowia!

1. Palety cieni lub pigmentów MAC prawie nigdy nie są sprzedawane w zestawie z pędzelkami lub innymi aplikatorami, które trzeba nabyć osobno. Jedynie nieliczne wakacyjne lub limitowane zestawy zawierają pędzel czy też gąbeczkę.

Fake!

mac2.png

2. Palety MAC nie są sprzedawane w zestawach po 120 kolorów lub w równie dużych rozmiarach, a nawet jeśli, to z pewnością kosztowałyby ok. 125 zł (czyli $40, a jest to najczęściej spotykana cena za tego typu podróbki).

3. WSZYSTKIE kolory cieni do powiek MAC mają nazwy. „Electric Eel”, „Blackberry”… to tylko niektóre z fantazyjnych nazw odcieni stosowanych przez firmę. Oryginalne cienie do powiek nie są oznaczane numerem czy zwykłym hasłem „Pink”, „Green” itd., dlatego z łatwością można zidentyfikować podróbki.

4. Często zdarza się, że fałszywe kosmetyki MAC wyglądają niemal identycznie jak te markowe, a w szczególności odnosi się to do małych kasetek z cieniami do powiek lub różami czy bronzerami do policzków. By rozpoznać oryginał, warto wiedzieć, że nazwy kolorów są naklejane na pudełka, zaś producenci podróbek często oferują zestawy z wytłoczonymi lub nadrukowanymi oznaczeniami odcieni.

5. Cienie do powiek MAC zawsze mają okrągły kształt. Firma nie sprzedaje palet czy pojedynczych kolorów w kwadratowych lub prostokątnych pojemniczkach.

ma.png

6. Oryginalne kasetki z cieniami do powiek nie mają wbudowanego w środku lusterka!

fake-mac-eyeshadow-2.jpg

7. Pędzelki MAC mają drewniane uchwyty i są sprzedawane pojedynczo, rzadziej w zestawach (tylko edycje wakacyjne składają się z kilku aplikatorów).

8. Cienie do powiek zwykle ważą 1,5g, a pigmenty 4,5g (wartości te są podane na etykietkach oryginalnych kosmetyków).

9. By przekonać się, czy oferowana nam szminka jest oryginalna, należy wypróbować ją na dłoni. Jeżeli konsystencja jest dosyć sucha, szminka roluje się czy źle rozprowadza, produkt może być podejrzany. Dla całkowitej pewności najlepiej wyjąć pomadkę z plastikowej obudowy. Jeżeli plastikowa nasada nie jest przeźroczysta, lecz biała, mamy do czynienia z podróbką.

Źródła:
https://www.facebook.com/notes/a-team/easy-ways-to-spot-fake-mac-make-up/328499383906237
http://www.ebay.com/gds/Fake-MAC-Cosmetics-/10000000016463860/g.html
http://nigeriamusicbox.com/wp-content/uploads/2012/08/horrendous-Fake-MAC-shadow.jpg
http://lookglambox.com/wp-content/uploads/2012/06/fake-mac-eyeshadow-2.jpg

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę