Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalne perfumy Chanel No. 5?

Data: 19.06.2015 Autor: Anna Caban
W1siziisijiwmtuvmdyvmtkvmtffmzlfmzbfoduwx2njyy5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalne perfumy Chanel No. 5

Perfumy Chanel No. 5 to perfumy kultowe i ponadczasowe. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane w 1921 r. i do dziś są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej sprzedających się zapachów na świecie. Co za tym idzie są bardzo popularne wśród fałszerzy. Warto wiedzieć więc jak odróżnić oryginał od podróbki.

Chanel-No-5.jpg

Tuż przed użyciem uwagę należy zwrócić na ilość perfum w buteleczce. W oryginalnych perfumach Chanel No. 5 flakon będzie wypełniony w całości, a w podróbkach nie.

Sans titre 1.png

Kolor również ma znacznie. Jeżeli jest zbyt jasny lub zbyt ciemny albo ma niespójny koloryt – prawdopodobnie te perfumy są sfałszowane. Prawdziwy kolor Chanel No. 5 to jasne, żółte złoto - bardzo charakterystyczne.

Zapach perfum Chanel No. 5 jest mocny i posiada silne, wyraźnie wyczuwalne nuty. W jego skład wchodzi bogata kompozycja kwiatowa (róża, jaśmin, ylang-ylang). Oprócz tego, w nutę głowy wchodzą aldehydy, bergamotka, cytryna, neroli, w nutę serca jaśmin, róża, lilia, a bazę stanowi wetiwer, wanilia, ambra oraz drzewo sandałowe. Zapach podróbek rzadko pachnie jak prawdziwe Chanel No. 5 i może się utrzymywać od 15 do 30 minut, co jak na tak mocny zapachowo skład to za mało.

Ważna jest także rureczka od atomizera. W prawdziwych Chanel No. 5 jest cienka i prawie niewidoczna.

1550.jpg

Co więcej, W podróbkach urządzenie do wytwarzania aerozolu często jest niedopasowane:

chanelno5_3.png

Flakon Chanel No. 5 jest wykonany z bardzo solidnego, czystego szkła. Trzymając perfumy w ręku można poczuć ich ciężkość. Buteleczka jest gładka, płaska i symetryczna, bez skośnych rogów – jej cechą charakterystyczną są proste linie. Powyginane i asymetryczne szkło z jakiego zrobiona jest butelka, pomoże nam rozpoznać podróbkę.

chanelno5_4.png

Ponadto liternictwo Chanel No. 5 jest wytłaczane. Łatwo się domyślić, że producenci podróbek takiego trudu nie podejmują. Etykiety flakonów częstokroć są pokryte tanim atramentowym drukiem, który może się rozmazać. Można go też łatwo zeskrobać paznokciem.

2001_38_1.jpg

Na odwrocie prawdziwych Chanel No. 5 powinien znajdować się napis „Made in France”. Jeżeli jest tam cokolwiek innego, np. „Imported from France” – wtedy jest to podróbka. Poza tym w tym samym miejscu pod „Made in France”, znajduje się napis „Chanel Chanel”. Warto pamiętać, że napisy zawsze są takie same i nigdy się nie zmieniają.

Bez tytułu.png

Jeśli chodzi o korek, to znak firmowy „CC” powinien być idealnie na środku. Korek, podobnie jak flakon, jest symetryczny i rzeźbiony.

cn53.jpg

Opakowanie perfum Chanel No. 5 jest białe i ma czarne krawędzie. Przód pudełeczka oprócz czarnego obramowania, w środku ma dodatkowo złote ramki. Jakikolwiek inny design nie wchodzi w grę. Pudełeczka podróbek są zazwyczaj wykonane ze słabej jakości tektury, nie zawierają znaku firmowego, jak i numeru seryjnego. Błędy ortograficzne lub „literówki” także oznaczają fałszywki.

cn51.jpg

Z tyłu opakowania są informacje, dotyczące m.in. składu:

chanelno5_2.png

Jakiekolwiek inne rozmieszczenie informacji nie wchodzi w rachubę:

chanelno5_1.png

Cena za 100 ml tych perfum waha się w granicach 420 - 450 zł.

Wiele podróbek pochodzi z Chin. Lepiej nie podejmować się kupowania tych perfum u sprzedawców, którzy mają tam swoje siedziby. Jedynym sposobem na kupno autentycznych Chanel No. 5 jest zakup tych perfum w butikach Chanel lub u autoryzowanych sprzedawców.

Źródła:
www.jadeisabelle.com
www.prm.ox.ac.uk
www.raidersofthelostscent.blogspot.com
www.salondeparfum-sherapop.blogspot.com
www.thecounterfeitreport.com
www.theperfumeshop.com
www.vulkanmagazine.com
www.youtube.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę