Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalne perfumy Lacoste Touch of Pink?

Data: 10.03.2015 Autor: Małgorzata Rapacz
W1siziisijiwmtuvmdmvmtavmtrfmjhfmtlfnzrfbgfjcgvyzi5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Prezentujemy kilka porad zakupowych, dotyczących perfum oraz doradzamy, jak rozpoznać oryginalny produkt Lacoste Touch of Pink.

Każdy lubi dobrze pachnieć. A jeszcze bardziej lubimy dobrze pachnieć przez cały dzień, a nie tylko przez 10 minut od użycia perfum. Wiemy jak ważny jest zmysł węchu dla zwierząt, jednak często zapominamy, że i ludzie w wielu przypadkach to właśnie tym zmysłem się kierują. Naukowcy twierdzą, że wrażenia węchowe mają wpływ na nasze emocje oraz potrafią przywołać wspomnienia.

Między innymi dlatego warto dbać o to, aby perfumy, którymi codziennie się psikamy były oryginalne i utrzymywały swój zapach na naszej skórze jak najdłużej. Wśród tak wielu oferowanych współcześnie zapachów na pewno każdy może znaleźć coś dla siebie. Pamiętajmy jednak o tym, aby wśród poszukiwań nie zostać oszukanym. Na polskim rynku nadal bardzo łatwo trafić na podrobione perfumy powszechnie znanych marek.

Uważać trzeba szczególnie wtedy, gdy zakupy robimy przez Internet. Pamiętajmy, że zapewnienia wielu stron i sprzedawców o tym, że u nich można kupić „wyłącznie oryginalne produkty” nie zawsze muszą być prawdą. Warto najpierw zapoznać się z opiniami ich klientów (tego typu opinii lepiej szukać na sprawdzonych forach niż w komentarzach pod produktem na stronie danego sprzedawcy). Zwróćmy również uwagę na to, że nawet jeśli, np. marka Victoria’s Secret jest uczestnikiem programu Współpraca w Ochronie Praw na Allegro.pl to administratorzy strony nie zawsze są w stanie szybko zareagować, więc kiedy pojawiają się nowe produkty bądź sprzedawca - lepiej zaczekać kilka dni i upewnić się, że perfumy nie „wyparują”.

Kolejna ważna rzecz to uważne sprawdzanie nazwy, logo i wszelkich oznaczeń. Czasem przez nieuwagę można kupić Colvina Kleina bądź Guci. Nie dajmy zwieźć się zbyt niskim cenom! Promocje promocjami, jednak wszystko kosztuje. Zawsze warto wejść na oryginalną stronę perfum i porównać pokazaną tam cenę, z tą którą oferuje polski sprzedawca.

Przy tego typu porównaniach nie zapomnijmy też o objętości perfum. Czasem cena wydaje się podobna, a później okazuje się, że perfumy są dwa razy większe. Warto zauważyć, że to właśnie perfumy o maksymalnej pojemności są najczęściej podrabiane. Pamiętajmy, że jeśli sprzedający na portalach internetowych nie pokazuje zdjęcia perfum lepiej ich nie kupować. Może to świadczyć właśnie o tym, że różnice między oryginałem a podróbką widać już gołym okiem!

Stanowczo odradzam kupowanie perfum na bazarach i targach. Zazwyczaj nie mają one wiele wspólnego z oryginalnymi. Te wskazówki dotyczą wszystkich marek, teraz skoncentrujmy się jednak na tym jak nie dać się oszukać, kupując zapach Lacoste Touch of Pink.

lacoste.JPG

Jeśli nie jesteśmy pewni, co do oryginalności perfum nie wystarczy tylko porównać zapachów. Warto porównać również flakoniki. Na zdjęciu widzimy, że na pierwszym od lewej napis Lacoste jest niżej niż na oryginalnym flakoniku. Subtelna różnica, którą łatwo przeoczyć. Łatwiej zauważyć różnicę na atomizerze i korku flakonika. Atomizer różni się wyglądem i wielkością!

Często w podróbkach różowa nakrętka jest źle dopasowana - nie pokrywa się idealnie z dziurką do psikania. Zawsze spójrzmy też na logo. Oryginalni producenci dbają o to, aby wyglądało ono perfekcyjnie. Często w podróbkach jest ono dużo mniej staranne, a krokodylowi brakuje szczegółów, np. oczu. Tę różnice łatwiej zauważyć na opakowaniu, niż na flakoniku. Wszystkie wypukłości krokodyla - ząbki, łuski można drapać, a biały lakier nie zejdzie.

Trzeba zwracać uwagę również na dno flakonika: w podrabianych perfumach dno jest faliste i krzywe, podczas gdy oryginalne dno jest równe, wykonane perfekcyjnie.

magno2.jpg

Na spodzie flakonika powinna znajdować się naklejka. Zwróćmy uwagę na jej położenie. W przypadku oryginału naklejona jest idealnie na środku, czego nie można powiedzieć o podróbkach.

magno1.jpg

Warto również potrzeć naklejkę, gdyż może się zdarzyć, że napis z podróbki zniknie. Jeśli chcemy perfekcyjnie pachnieć najlepiej ufać drogeriom, w których na pewno nie znajdziemy podróbek. Jeśli jednak chcemy trochę oszczędzić pamiętajmy o tym, że perfumy najłatwiej odróżnić po zapachu. Nawet jeśli na początku wydaje się on podobny, podróbki szybko stracą intensywność, a zapach może stać się nieprzyjemny. Nie zapominajmy jednak o tym, że nie zawsze to, iż szybko przestajemy czuć swoje perfumy oznacza, że użyliśmy podróbek. Niektórzy ludzie mogą mieć nieprzyjazne perfumom ph skóry, co powoduje, że perfumy nie pachną tak intensywnie jakbyśmy chcieli.

Źródła:
www.orginalneprodukty.pl
Beata Hoffmann, Perfumy. Uwarunkowania kulturowe i społeczne, Kraków 2013.

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę