Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalnego Samsunga Galaxy S6?

Data: 16.07.2015 Autor: Patrycja Kulasza
W1siziisijiwmtuvmdcvmtyvmtffndzfmzffmzc3x3m2lnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Podpowiadamy, jak rozpoznać oryginalnego Samsunga Galaxy S6.

Samsung Galaxy S6 to obecnie najmłodszy model spośród całej rodziny Galaxy. Imponujące parametry oraz atrakcyjny wygląd czynią go jednym z najbardziej pożądanych smartfonów. Czynnikiem, który znacznie ostudza zapał potencjalnych nabywców jest jednak jego cena, dlatego wielu użytkowników kupuje go poza oficjalnymi kanałami dystrybucji, co często skutkuje nabyciem podróbki.

W pierwszej kolejności powinniśmy się przyjrzeć pudełku. Podrobione opakowania są zazwyczaj bardzo podobne do oryginalnych, jednak szczegół, który powinien zwrócić naszą uwagę to numer IMEI - w przypadku oryginalnego telefonu zawsze będzie on umieszczony na naklejce z tyłu pudełka, natomiast w replikach najczęściej go brak.

tył oryginał.jpg

tył podróbka.jpg

Warto także zwrócić uwagę na jakość wykonania. Oryginalny Samsung Galaxy S6 jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, z tyłu wykończony jest szkłem. Podróbki zaś zrobione są zwykle z plastiku. Różnice powinni wyczuć nawet niedoświadczeni konsumenci.

Szczegółem, któremu trzeba się dobrze przyjrzeć jest też ekran. Jest on najdroższą częścią smartfona i jego jakość w replikach często pozostawia wiele do życzenia.

ekran oryginał.jpg

ekran fake.jpg

Kolejnym elementem, który powinien pozwolić nam odróżnić oryginał od podróbki jest soczewka aparatu. W autentycznym Galaxy S6 jest ona bardzo starannie wykonana, co zauważy nawet niewprawione oko. W przypadku repliki to zwykłe, czarne oczko. Ponadto lampa LED w podróbce jest bardziej żółta niż w oryginalnym smartfonie.

soczewka oryginał.jpg

soczewka fake.jpg

Największa różnica między autentykiem a repliką zauważalna jest w specyfikacji urządzeń. Oryginalny Galaxy ma ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 7420 oraz 3 GB pamięci RAM. Podróbka zazwyczaj nie jest w stanie nawet w połowie dorównać tym właściwościom.

Bardzo pomocna przy rozpoznaniu fałszywego telefonu jest aplikacja AnTuTuOfficer. Analizuje ona smartfona dogłębnie i informuje nas, czy mamy do czynienia z oryginalnym produktem, czy bardzo dobrą podróbką.

Przy tak poważnym wydatku, z którym wiąże się zakup nowego smartfona należy zachować szczególną ostrożność. Warto wcześniej sprawdzić rzetelność źródła, z którego zamierzamy nabyć produkt. Jeśli sprzedawca próbuje przed nami ukryć swoją tożsamość lub chociażby dane kontaktowe, powinniśmy od razu zrezygnować z takiej transakcji.

Źródła:
blaszak.komorkomania.pl
pclab.pl
android.com.pl
androidcommunity.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę