Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalny puder Meteorites Guerlain?

Data: 16.09.2015 Autor: Patrycja Kulasza
W1siziisijiwmtuvmdkvmtyvmtjfmdlfmtbfmzyxx3b1zgqucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Podpowiadamy, jak nie dać się naciąć na podróbki pudru Meteorites Guerlain.

Sławne Meteoryty od Guerlain dawno już osiągnęły status kultowych. Jest to nieprzerwanie najchętniej kupowany puder w wielobarwnych kulkach, z których każdy odcień ma inne zadanie. Jak powszechnie wiadomo im coś jest popularniejsze, tym częściej podrabiane. Poniżej kilka wskazówek, jak nie dać się oszukać:

  • W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na pudełko. W przypadku dobrze wykonanych podróbek są niemal identyczne z oryginalnymi. Jest jednak kilka szczegółów, na które trzeba uważać. Na autentycznym opakowaniu litery są wypukłe, natomiast na falsyfikacie wklęsłe. Ponadto na oryginalnym produkcie skład jest wydrukowany wyraźnie, nie ma problemów z jego odczytaniem. W przypadku imitacji jest on niewyraźny i rozmyty.


pudełko.jpg

  • Warto przyjrzeć się także tłoczeniu na metalowym opakowaniu. Jeśli mamy do czynienia z oryginałem jest ono dość głębokie, natomiast w podróbkach jest bardziej płaskie. Podobnie jest z logo marki, na autentycznym produkcie powinno być wytłoczone głęboko, podczas gdy tłoczenie na falsyfikacie jest ledwo wyczuwalne.


opakowanie1.jpg

opakowanie2.jpg

  • Kolejny szczegół, który pomoże nam znaleźć podróbkę to naklejka na spodzie pudełka. Na oryginale powinna być całkowicie przezroczysta, tak, że możemy dostrzec tylko krawędzie nalepki. W podrobionej wersji naklejka również jest przezroczysta, jest jednak bardziej matowa i przez to bardziej widoczna.


naklejka.jpg

  • Następnym pomocnym detalem w rozpoznaniu podróbki jest wieczko opakowania. Autentyczna pokrywka, w odróżnieniu od falsyfikatu ma gładkie wykończenie. Ponadto wieczka w podróbkach są nierówne i często wybrzuszone.


wieczko.jpg

  • Największą różnicę możemy jednak zaobserwować w zawartości opakowania. Fałszywe Meteoryty kruszą się i są pozbawione koloru, często mają też przykry, chemiczny zapach. W przypadku oryginalnego produktu kulki są różnokolorowe i przyjemnie pachną.


opakowanie wewnątrz.jpg

  • Bardzo ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest cena. Za oryginalne Meteoryty powinniśmy zapłacić około 250 złotych, jeżeli cena jest drastycznie niższa powinniśmy się poważnie zastanowić. Jest mało prawdopodobne, że ktoś sprzedaje oryginalny towar za mniej niż 50% wartości rynkowej.


Źródła:
1. www.deareux.com
2. https://www.youtube.com/watch?v=kTldLsC--kU

Skomentuj

Basia
ponad 3 lat

Witaj, bardzo fajna charakterystyka obu produktów. Czytałam go ponieważ kupiłam meteoryty na allegro za 159,99 zł, cena niska w porównaniu z Douglas (239 zł). zaczęłam się martwić czy dostałam oryginały i wg Twojego opisu mam oryginały. Skąd zatem taka różnica w cenie? nie wiem, odkąd chciałam je zamówić na allegro zastanawiałam się nad tym czy coś będzie z nimi nie tak... kulki są fajne kolorowe, zapach taki jak w opisach przez vblogerki a Twój post jeszcze bardziej to potwierdził. Czyżbym trafiła na "idealne podróbki"?

Aga
ponad 3 lat

Witaj, tez kupiłam na allegro kulki za 159 zł i wydają się być oryginalne ale wieczko pudełka jest wklęsłe a niektóre kulki poobijane i w sumie jest w opakowaniu sporo pyłu, który zasugerował mi kruchość kulek. Stąd moje wątpliwości co do oryginalnego pochodzenia kulek.. Proszę o podpowiedź. Mogę je jeszcze odesłać

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę