Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać podróbkę ładowarki Apple?

Data: 26.08.2015 Autor: Tomasz Składnik
W1siziisijiwmtuvmdgvmjyvmtjfmzzfmtlfmzg1x2xslnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy na co zwrócić uwagę przed kupnem ładowarki firmy Apple.

Apple to gigant na rynku światowym w sferze elektroniki, nie dziwi więc fakt pojawienia się na rynku niezliczonej ilości podróbek. Używanie tańszych falsyfikatów ładowarek i kabli USB jest w stanie doprowadzić do uszkodzeń oryginalnych produktów Apple, a nawet w ekstremalnych przypadkach - porażeń prądem lub oparzeń. Jak ustrzec się podróbek?

1. Porównanie ze zdjęciami autentycznej ładowarki – podstawową czynnością powinno być sprawdzenie czy ładowarka ma poprawnie opisane nadruki. Podróbki zamiast charakterystycznego „Designed by Apple in California” oraz jednego z trzech miejsc produkcji („Assembled in China”, „Assembled in Vietnam”, „Assembled in Brasileira”) będą posiadały oznakowanie o innym miejscu produkcji i innym projektancie. Warto także zwócić uwagę na literówki w nadruku.

1085_1410741469_large.jpg

2. Jednak niektórzy fałszerze są w stanie podrobić nadruki z zadziwiającą dokładnością, co sprawia że odróżnienie podróbek wyłącznie po przyjrzeniu się nadrukowi nie wystarcza. Bardziej skutecznym sposobem jest sprawdzenie, czy numer seryjny znajduje się wewnątrz otworu USB. Podróbka nie będzie go posiadała, ponieważ jest on ciężki do odwzorowania.

3. Gorsza jakość plastiku w miejscu, w którym wkłada się kabel USB – w autentycznych ładowarkach plastik jest porządnie obrobiony i nie posiada żadnych chropowatości. Jest też odpowiedniej grubości – w podróbkach jest on często zbyt cienki.

1085_1418185927_medium.jpg

4. Kabel USB - po włożeniu do ładowarki nie pasuje idealnie – jeżeli między kablem (oryginalnym) a ładowarką znajduje się szpara, oznacza to, że ładowarka jest najprawdopodobniej falsyfikatem.

Źródła:
https://support.apple.com
https://thecounterfeitreport.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę