Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać podróbkę pendrive’a Kingston?

Data: 12.08.2015 Autor: Tomasz Składnik
W1siziisijiwmtuvmdgvmtivmtnfmdlfmtlfmtc4x2tnlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Podpowiadamy, jak wybrać oryginalnego pendrive’a firmy Kingston.

Kingston to firma, która jest znana z produkcji różnych rodzajów pamięci komputerowej, od pendrive’ów po dyski twarde. Poniżej czynności profilaktyczne, które powinny zostać wykonane przed zakupem:

1. W przypadku kupowania produktu w internecie, czy to w sklepie internetowym, czy na stronach typu Amazon lub Allegro - podstawą powinno być sprawdzenie wiarygodności strony i/lub sprzedającego. Dobrym pomysłem jest więc kupowanie na stronach, które producent oznaczył jako bezpieczne (na swojej oficjalnej stronie Kingston posiada zakładkę „Where to buy”, która pozwala na ich łatwe znalezienie).

2. Podejrzanie niska cena powinna zwrócić naszą uwagę i ostrzec przed możliwością nabycia podróbki. Warto zatem porównać ceny na kilku stronach. Jednak pewniejsze sposoby sprawdzenia, czy kupiony pendrive jest podróbką wymagają otworzenia opakowania z pendrivem.

3. Każdy autentyczny pendrive Kingston posiada nadruk na srebrnej części, którą wkłada się do portu USB.

imprint.jpg

Brak nadruku oznacza najprawdopodobniej, że pendrive jest podróbką.

mr67.jpg

4. Pomimo tego, nie ma gwarancji, że pendrive posiadający numer seryjny jest autentyczny. Niektórzy twórcy podróbek są w stanie przekonująco podrobić nadruk, przynajmniej na tyle, że wszystko wydaje się w porządku. Jednak na oficjalnej stronie producenta można znaleźć odpowiednie narzędzia do weryfikacji produktu.

Produkty Kingston można sprawdzić na dwa sposoby, w zależności od modelu. Oficjalna strona internetowa Kingston przedstawia dokładnie, jak należy to zrobić: www.kingston.com/en/support/product_verification

Źródła:
fakememorysentinel.wordpress.com
oeding.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę