Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać podróbkę zegarka Seiko?

Data: 19.08.2015 Autor: Tomasz Składnik
W1siziisijiwmtuvmdgvmtkvmtjfmdzfmtvfndmxx3p6lnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Dowiedz się, jak rozpoznać oryginalny zegarek firmy Seiko.

Podróbki zegarków to wielomilionowy biznes, który żeruje na niewiedzy przeciętnego kupującego. Falsyfikaty uderzają w każdego producenta - nie inaczej jest z Seiko. Porównanie zakupionego zegarka ze zdjęciami oryginału – jest to najłatwiejszy sposób na sprawdzenie, ponieważ podróbki często są widoczne, już na pierwszy rzut oka. Zegarki źle dopasowane, ze złymi proporcjami, z brakującymi elementami powinny automatycznie zwrócić naszą uwagę.

Każdy zegarek Seiko ma logo na tarczy, jeżeli jest ono niewyraźne, nierówno wykończone lub innego rozmiaru niż powinno – zegarek jest prawdopodobnie podróbką. Na oficjalnej stronie Seiko, przy każdym modelu znajdują się zdjęcia oryginalnych zegarków i to tam najlepiej się skierować, aby porównać zegarki.

Seiko-20-front1.jpg

- numer seryjny - wszystkie zegarki Seiko posiadają sześciocyfrowy numer seryjny na rewersie, oznaczający datę produkcji. Tak jak w przypadku logo, należy sprawdzić, czy numer jest starannie wykończony.

seiko-5-back-number.jpg

- wskazówki - zegarki Seiko są zegarkami mechanicznymi, więc ruch wskazówek powinien być płynny. Niektóre falsyfikaty są zegarkami kwarcowymi, używającymi baterie, więc ruch ich wskazówek jest nierówny i "szarpany". Jeżeli chodzi o same wskazówki – powinny być tego samego koloru, co oznaczniki godzinowe.

1290606547-50880700.jpg

- dodatkowe nadruki – często na podróbkach można znaleźć dodatkowe napisy, mające utwierdzić kupującego w przekonaniu o autentyczności produktu, mimo że nie znajdują się one na prawdziwych zegarkach. Na przykład, na pasku Seiko nie powinien znajdować się napis „Seiko Japan”. Pojawia się on wyłącznie w podróbkach.

Podobnie jest z nadrukami, dodatkowo oznaczającymi numer modelu – na przykład, podróbki modelu Seiko 5 - posiadają napisy na szkle, typu „5” lub „Seiko 5”, których nie ma w oryginale.

Źródła:
http://quartzimodo.com/
http://www.ehow.com/

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę