Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać podróbki rowerów Specialized?

Data: 11.09.2015 Autor: Tomasz Składnik
W1siziisijiwmtuvmdkvmtevmtffndrfmzffodgzx3jylnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Dowiedz się, jak wybrać oryginalny rower firmy Specialized.

Liczba podróbek rowerów wzrosła zdecydowanie w ostatnich latach. Najbardziej poszkodowane są popularne marki - jedną z najczęściej podrabianych jest firma Specialized. Specialized rozpoczęło zaciętą walkę z falsyfikatami, mimo tego podróbki ciągle się pojawiają. Nie spełniają one chociażby podstawowych wymogów jakości - nie tylko z łatwością niszczą się po krótkim czasie używania, ale są też w stanie spowodować niebezpieczne wypadki podczas jazdy. Podpowiadamy, jak rozpoznać podróbki rowerów Specialized.

  • Nowych rowerów Specialized nie należy kupować na żadnej innej stronie internetowej oprócz oficjalnej – specialized.com/pl/pl/home. W witrynie - w dziale „Sklep” znajduje się wyszukiwarka sklepów autoryzowanych przez markę. Wystarczy wyszukać swoje miejsce zamieszkania i wyszukiwarka znajdzie sklep w okolicy, w którym na pewno nie są sprzedawane podróbki.
  • Dodatkowo - rzeczą, która powinna zwracać naszą uwagę jest cena roweru. Jeżeli cena w serwisie internetowym typu Allegro jest znacznie niższa niż jej odpowiednik w autoryzowanym sklepie, warto się zastanowić dlaczego tak jest. Niewiarygodne źródło plus niska cena najczęściej oznaczają podróbkę.
  • Warto zauważyć, że podczas kupowania całego, gotowego roweru istnieje mniejsza szansa na zakup podróbki. O wiele niebezpieczniejszy jest zakup konkretnych części, zwłaszcza przez internet. Każdy element, jak i model roweru powinien być dokładnie porównany ze zdjęciami na oficjalnej stronie marki. To najłatwiejszy sposób odróżnienia podróbek od autentyków.
  • Ramę najłatwiej rozróżnić przez porównanie z oryginałem. Podróbki zazwyczaj są zauważalnie większe, mają zaburzone proporcje lub zmieniony kształt.

S-WorksFrames.BK_.jpgPo lewej stronie - oryginalna rama. Po prawej podróbka – różnica nie jest ogromna, ale jest zauważalna.

  • Autentyczne ramy posiadają także numer seryjny na dole w formie nadruków, nie naklejek. Naklejka lub zupełny brak numeru najprawdopodobniej oznacza, że rama to falsyfikat.
  • Dobrym pomysłem jest też przyjrzenie się malowaniu. Powinno być matowe, a nie lśniące. Jeżeli jest jakkolwiek niedokładne czy pomarszczone - powinno wzbudzać wątpliwości. Warto też zwrócić uwagę na wszelkie literówki w nazwie danego produktu, które są znakami rozpoznawczymi podróbek.


A7JLyKb.jpg

W tym modelu zamiast napisu „Aero Rave Design” - powinien widnieć „Aero Race Design”.

Źródło:
velonews.competitor.com
thecounterfeitreport.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę