Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać podróbki Tomsów?

Data: 10.06.2015 Autor: Anna Gancarczyk
W1siziisijiwmtuvmdyvmtavmtrfmjrfmtnfndu4x3rvbxmucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Podpowiadamy, jak rozpoznać oryginalne buty - Tomsy.

Są lekkie, wygodne i bardzo stylowe. Mowa o Tomsach, czyli espadrylo- tenisówkach, które w ostatnich latach zdobyły niemałą popularność. Pasują zarówno do jeansów, zwiewnych sukienek czy krótkich spodenek. Pomimo tego, że wyglądają jak zwykłe, szmaciane tenisówki są naprawdę solidnie wykonane i robią furorę wśród ludzi na całym świecie.

Skąd mieć pewność, że nasze Tomsy to nie podróbki?
1. Pierwszą podstawową różnicę znajdziemy w cenie. Za oryginalne Tomsy zapłacimy około 180 złotych, przy czym podróbki kupimy już od 18 złotych. To aż 10 razy mniej.
2. Główną różnicę widać na metce z tyłu buta. Logo na podróbkach jest często wyszyte grubszymi literami i są one mocno zniekształcone. Widać to przede wszystkim na spłaszczonym „O” czy rozjechanym „M”, ponadto metka jest krzywo ucięta i przyszyta, a z rogów odstają nitki.

IMG_0211.JPG

3. Boczna metka zawiera tylko i wyłącznie logo marki. Nie znajdziemy tam informacji o kraju produkcji. Podróbki, oprócz zniekształconego logo, mają też napis „Made in China”.

Collages8-001.jpg

4. Na wewnętrznej wkładce znajdziemy logo, krótki slogan marki i rozmiar. Oryginalne buty mają litery koloru białego, beżowego, na podróbkach często są one żółte. Ponadto sama wkładka jest skórzana i amortyzująca ruchy. Podróbki mogą też mieć drobne literówki, zwłaszcza w sloganie.

FakeTOMS1-001.jpg

5. Podróbki są gorzej wykonane niż oryginalne buty. Często jakiś fragment jest krzywo przyszyty, materiał odchodzi od podeszwy, a przy stopie odstaje klej. Oryginalne Tomsy są dobrze złożone i zszyte. Różnice zauważymy też w wygodzie i trwałości. Prawdziwe buty posłużą nam przez kilka lat, a podróbki mogą rozwalić się już po kilku dniach.

Collages2-002.jpg

Źródła:
www.howtospotfaketoms.blogspot.com
www.mietan.blogspot.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę