Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak wybrać dobre glany?

Data: 21.05.2014 Autor: Sandra Żyła
W1siziisijiwmtqvmduvmjevmtrfntdfntrfntbfz2xhbi5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Kilka porad o tym, jak wybrać dobre glany.

Glany to jedne z najpopularniejszych butów, są znane niemal tak samo, jak szpilki noszone przez kobiety, czy korki używane przez piłkarzy. Mimo, że wielu ludzi nigdy nie miało ich na swoich nogach, to i tak większość wie jak one wyglądają. Trudno nie dostrzec na ulicach osób wyposażonych w ciężkie, skórzane buty, najczęściej w kolorze czarnym (choć występują również inne wersje kolorystyczne). Te najpopularniejsze sięgają połowy łydki, te bardziej „ekstrawaganckie” kończą się tuż nad kolanem.

717-82417-product_original-hd-heavy-duty-863-czarny.jpg

Zakup dobrych glanów to inwestycja nawet na kilka ładnych lat. Do najtańszego rodzaju obuwia one nie należą, warto więc zaoszczędzone pieniądze wydać na towar dobrej jakości, a nie na tandetę, która rozklei się nam zaledwie po kilku wyjściach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu tych butów?

Firma
Do jednej z najpopularniejszej firm zajmującej się produkcją glanów, należy marka Steel. Jest ona kojarzona głównie z tego typu obuwiem. Często polecana przez miłośników glanów i zachwalana na wielu forach internetowych. Główne zalety tej firmy, najczęściej wymieniane przez internautów to: wysoka jakość, porządne wykonanie, wygoda, wytrzymałość, wygląd, poza tym można je łatwo rozchodzić.

glany_punkshop.jpg

Często chwalonymi firmami są również: Heavy Duty oraz Martens. Te pierwsze cenione są głównie za dobrą jakość oraz wytrzymałość. Natomiast zdania, co do Martensów są podzielone - jedni uważają je za dobrej jakości obuwie, inni nawet nie uznają ich za glany. Najczęściej wytykanymi wadami są: wysoka cena oraz fakt, że produkcja tych butów została przeniesiona do Chin, co wiąże się z obniżeniem ich jakości.


Cena
„Za 100zł dobrej jakości glanów nie kupisz”. Jeśli chcemy mieć glany, które posłużą nam przez dobrych kilka lat musimy wydać na nie, co najmniej 200zł. Na Allegro można znaleźć glany, które kosztują 100 zł - sprzedawcy zachęcają nas hasłami typu: „mega promocja” czy „wyprzedaż” - jeśli zależy nam na dobrym obuwiu powinniśmy jednak poszukać innych ofert. Czarne glany firmy Steel kosztują ok. 220zł, a Heavy Duty ok. 260 zł. Jeśli widzicie buty tych firm "przecenione" o połowę to najpewniej będą to podróbki.

Szczegóły

Kupując glany powinniśmy zwrócić uwagę na ich czuby. W oryginalnych butach znajduje się w nich blacha, natomiast w podróbkach - tektura. Należy również sprawdzić czy w podeszwie znajdziemy gwoździe oraz, czy pięty są metalowe. Oryginalne glany są ciężkie i masywne.

Należy też pamiętać, że tego typu obuwie wykonane jest ze skóry. Jeśli na metce znajdziemy innego typu tworzywo - mamy do czynienia z podróbką.

Gdzie najlepiej kupić glany?
Oczywiście najlepszym miejscem, w którym możemy kupić glany są firmowe sklepy zajmujące się sprzedażą tego typu obuwia. W większych miastach bez problemu znajdziemy sklepy: Steel, Heavy Duty czy Martens. Kupując w ten sposób glany, mamy pewność, że jest to obuwie dobrej jakości i przede wszystkim będzie oryginalne.

dr-martens-martensy-1460-bsm-black_0_b.jpg

Jeśli jednak nie mamy możliwości bezpośredniego zakupu obuwia w sklepie, możemy poszukać glanów w Internecie. Odradzałabym jednak kupno glanów poprzez Allegro, chyba że sprzedający zajmuje się głównie handlem tego typu obuwiem - wtedy nie powinno być żadnych wątpliwości, co do oryginalności produktu.

Zawsze warto najpierw sprawdzić każdy sklep internetowy, w którym chcemy kupić interesujące nas glany i poczytać o nim w sieci, wszystko po to, aby mieć 100% satysfakcji z zakupionego towaru.


Źródło:
www.allegro.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę