Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak wybrać oryginalną pomadkę MAC Lipstick Creme d’ Nude?

Data: 12.01.2015 Autor: Marta Trywiańska
W1siziisijiwmtuvmdevmtivmtjfmjvfnthfotg5x3n6lnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Pomożemy Ci rozpoznać oryginalną pomadkę MAC Lipstick Creme d’ Nude.

Kiedy kupujemy podróbki ubrań, torebek czy elektrosprzętów, to boli nas przede wszystkim fakt, że ktoś nas bezczelnie oszukuje, wciskając tandetę za cenę, za którą kupilibyśmy odpowiednik danego przedmiotu u producenta ze średniej półki cenowej, który będzie wykonany ze znacznie lepszych tworzyw. I to wszystko jeszcze uczciwie, z gwarancją naprawy/możliwością wymiany. Kiedy „oryginalna” torebka Chanel śmierdzi klejem i szybko się rozpada, możemy jedynie pluć sobie w brodę.

Gorzej jest jednak, gdy damy się naciągnąć na podróbki kosmetyków kolorowych znanych marek. Tutaj nie tylko inwestujemy w złej jakości opakowanie kosmetyku, ale również przede wszystkim w sam kosmetyk, którego skład owiany jest tajemnicą (bo chyba nikt nie wierzy, że pokrywa się z tym co producent z Dalekiego Wschodu skopiował z oryginalnego kartonika), a to grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. „Spożywanie” w ciągu dnia szminki niewiadomego pochodzenia czy kontakt spojówek z podrobioną maskarą mogą przynieść nam naprawdę wiele złego, dlatego kupowanie podróbek kosmetyków i perfum jest nie tylko nielegalne i pozwala zarobić oszustom, ale również jest po prostu niebezpieczne.

A co proponują sklepy internetowe i bazary w okazyjnych cenach? Na przykład pomadkę MAC Creme d’ Nude.

2.jpg

Piękna kolorystyka i eleganckie opakowanie przyciągają wzrok. Niestety, producenci podróbek postarali się, aby odrobina niewiedzy klientek wystarczyła, by skutecznie wyprowadzić je w pole. Na co zatem należy uważać szukając oryginalnej szminki?

1. Cena – szminki MAC kosztują około 90zł. Wszelkie wyjątkowe promocje, ceny hurtowe, towar „od pracownika MAC, który dostał produkt” to nabijanie w butelkę. Kto z zyskiem sprzedawałby nowe, markowe pomadki za 20 – 40zł?

2. Opakowanie. Ktoś, kto dopiero zapoznaje się z kosmetykami marki MAC może dać się nabrać, już widząc kartonik szminki, który… jest niemal jednakowy jak oryginału. Po prostu jest trochę większy, a logo producenta znajduje się wyżej.

3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

3. Co ciekawe, twórca podróbki zdecydował się na swoim pudełeczku podać… dwa różne kolory pomadek MAC, z których żaden nie odpowiada podrabianemu modelowi. Z jednej strony widzimy nadrukowany napis Lovelorn (na stronie producenta widzimy, że to różowy), z drugiej zaś widnieje naklejka, która mówi, że w środku znajduje się szminka w kolorze New York Apple (czerwona). Na oryginalnych pomadkach MAC nie ma natomiast żadnych naklejek. Jest za to napis, który zgodnie z prawdą oznacza kolor znajdującej się w środku pomadki.

MAC FAKE COSMETICS.jpg

7.jpg

4. No to teraz sprawdźmy, co kryje się w pudełku. Od razu widzimy, że podrabiana pomadka jest większa, ale różnice w stosunku do oryginału są bardzo subtelne.

8.jpg

Srebrna obręcz, do której dochodzi nakładka jest inna niż ta w markowej pomadce. Opakowanie fałszywki bardziej skrzy się srebrnymi drobinkami. Położenie napisu MAC również jest inne.

5.I znów błędna naklejka

9.jpg

6. Po otwarciu pomadki widzimy kolejne zmiany nie tylko dotyczące opakowania, ale i struktury, koloru i konsystencji samego produktu. Nie ma wątpliwości, że to jest po prostu inna szminka.

mac fake cosmetics (2).jpg

7. Kolejny przykład na to, że wykonanie podróbki jest gorsze.

11.jpg

Oczywiście również codzienne obcowanie z oryginalną pomadką jest znacznie przyjemniejsze niż z jej chińskim odpowiednikiem. Konsystencja markowej szminki MAC jest kremowa, otula usta lekką mgiełką, nie lepi się, długo się utrzymuje, nie trzeba malować ust kilkukrotnie, bo produkt jest bogato napigmentowany (a przez to bardziej wydajny). Nieoryginalna szminka ma niewiadomy skład, bardzo często kolor również nie odpowiada oryginałowi, więc efekt estetyczny będzie inny niż się spodziewamy. Oryginalne pomadki MAC słodko pachną, podróbka zionie chemikaliami, nierówno się ściera i źle rozprowadza. Chyba naprawdę trudno znaleźć argumenty za tym, by wydać na nią pieniądze.

Jeśli nie stać nas na prawdziwą pomadkę MAC, wybierzmy coś z oryginalnych kosmetyków firm ze średniej półki cenowej, które dostępne są w dużych drogeriach. To z pewnością lepiej zainwestowane pieniądze.

Źródła:
www.beautezine.com/?attachment_id=6062
www.smyrgotka.blogspot.com/2013/05/porownujemy-orginalna-pomadke-mac-z.html
www.cosmeticsroom.lnwshop.com/product/345/mac-cremesheen-lipstick-creme-d-nude

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę