Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jeansy Levi's - jak rozpoznać podróbki?

Data: 07.05.2014 Autor: Maria Abramczyk
W1siziisijiwmtqvmduvmdcvmtvfmtffmdnfodgxx2xldmlzlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Sprawdź, jak rozpoznać oryginalne jeansy Levi's.

Kultowe spodnie Levi’s pojawiły się w sprzedaży w 1873 r. - jako pierwsze w historii jeansy - i od tamtej pory nie zeszły z rynku. Niesłabnącą popularność zapewnia im ich klasyczny wygląd oraz nienaganna jakość wykonania, dzięki czemu są to spodnie, w których bez obaw można chodzić latami. Jednak jak każdy gigant na rynku produkcji tak i ta firma doczekała się swoich „naśladowców”, których produkty nijak się mają do oryginałów. Zatem jak nie dać się oszukać i rozróżnić prawdziwe jeansy Levi’s od podrzędnych podróbek?

1. Metka przy prawej tylnej kieszeni:
W oryginalnych Levi’s metka z tyłu spodni powinna znajdować się około 2,5 - 3 centymetrów poniżej szczytu kieszeni.

01a.jpg

Na ogół na metce widnieje napis Levi’s, obok którego znajduje się symbol ®. Jednak co 100 par pojawia się metka jedynie z ®, bez słowa „Levi’s”, ale nie oznacza to, że jeansy są podrobione. Należy natomiast zwrócić uwagę, czy przy logo Levi’s znajduje się symbol ® - jego brak świadczy o tym, że dana para jeansów to falsyfikat.

Metki w oryginalnych Levi’s:

01b.jpg

01c.jpg

1d.jpg

Metka w podróbce:

1e.jpg

Co więcej, warto zwrócić uwagę jak przyszyta jest metka – w podróbkach najczęściej odcina się starą metkę i przy niej doszywa nową, niekiedy wręcz zasłaniając szwy.

2. Szwy:
Należy przyjrzeć się czy szwy są jednolite i solidne, czy nie ma między nimi przerw i czy są w odpowiednim kolorze.

Szwy w oryginalnych Levi’s:

02a.jpg

Szwy w podróbce:

02b.jpg

3. Naszywka:
Naszywka powinna znajdować się z tyłu spodni, na prawym biodrze. Nadruki przedstawiające wymiary (w prawym dolnym rogu naszywki) oraz numer modelu spodni (np. 501, 514 itd., blisko lewego dolnego rogu) są tam umieszczane na końcu procesu produkcyjnego, już po przymocowaniu naszywki do jeansów, dlatego też zawsze są czarne.

Oryginalna naszywka:

03a.jpg

Napis „quality clothing” w niektórych modelach spodni, np. 501 jest falowany, ale już w modelu 514 jest napisany poziomo, jednak w oryginalnych spodniach zawsze jest kompletny – nie brakuje żadnej litery.

Oryginalne jeansy:

03b.jpg

03c.jpg

Podrobione Levi’s - brak litery „i” w słowie „original” oraz wymiarów.

3h.jpg

Oryginalna naszywka jest jasnobrązowa lub brązowożółta. Najwięcej podróbek ma naszywki w ciemniejszym kolorze lub zbliżone do białych, jednak każda różnica w barwie, a także w kształcie świadczy o falsyfikacie.

Naszywki na podróbkach:

3i.jpg

3j.jpg

3k.jpg

W miarę używania jeansów naszywka będzie się niszczyć – to jak najbardziej normalny proces. Może się pomiąć, naderwać, logo może zacząć blaknąć, ale kolor samej naszywki się nie zmieni. Jedynie w podrobionych jeansach barwa zacznie zanikać dość szybko.

Skomentuj

Tom
ponad 4 lat

Super artykuł! Tylko jedna uwaga co do napisu QUALITY CLOTHING - nie jest tak, że w modelu 501 jest on zawsze pofalowany. Skórzanych naszywek jest kilka rodzajów - więkoszość z nich ma pofalowany napis, ale część - zupełnie prosty (jak na zdjęciu z modelem 514).

Nieoryginalne?
ponad 3 lat

witam, mam pytanie, ostatnio widziałam używane levi's, nie wiem jaki niestety to był model ale coś w nich przykuło moją uwagę - u mnie w domu są 2 pary levi's - 501 i 571 slim fit, ale żadna z nich nie posiada nadruków na poszewce kieszeni wewnątrz spodni - nie chcę kupić podróbki a nie wiem czy oryginalny jakikolwiek model to posiada, czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę