Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Kalosze Hunter - jak rozpoznać podróbki?

Data: 30.07.2014 Autor: Iga Koprowska
W1siziisijiwmtqvmdcvmzavmtffmjbfmzrfnzkzx2h1bi5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Sprawdź, jak rozpoznać oryginalne kalosze Hunter.

Hunter_high-res.jpg

„Hunter” to firma ciesząca się wyjątkowym uznaniem wśród klientów na całym świecie. Wysokiej jakości obuwie i stylowe wzornictwo zostało docenione nawet przez angielską rodzinę królewską, bowiem „Hunter” jest oficjalnym dostawcą nieprzemakalnego obuwia dla królowej Elżbiety i jej męża, księcia Edynburga. Również i w naszym kraju, gdzie króluje deszczowa jesień, obuwie tej marki staje się coraz bardziej popularne. Obok oryginalnych kaloszy tej firmy, na rynku pojawia się wiele podróbek, które kuszą klientów niższymi cenami, lecz nie dorównują „Hunterom” pod względem jakości. Jak rozpoznać podrobione obuwie? Oto kilka wskazówek:

1. Należy uważnie przyjrzeć się metce i oznakowaniu. Oryginalne logo składa się z pogrubionego, czarnego napisu „HUNTER” umieszczonego w białym prostokącie z czerwonym obramowaniem.

2. Oryginalne kalosze można rozpoznać po ilości szwów, gdyż nigdy nie składają się one z więcej niż ośmiu części.

3. Obuwie „Hunter” występuje w kolorach określonych na stronie internetowej firmy. Przykładowo, model Gloss Tall Boot jest produkowany jedynie w 13 następujących kolorach: duck egg blue, fuchsia, graphite, kelly green, navy, beige, butter chocolate, black, butter cream, candy pink, pillar box red, teal i violet. Jeżeli odcień buta odbiega od tych zamieszczonych na stronie lub nazwa koloru danej pary Gloss Tall Boot nie pokrywa się z żadnyą z trzynastu wyżej wymienionych, najprawdopodobniej są to podróbki.

4. By sprawdzić oryginalność obuwia, najlepiej je przymierzyć. Firma „Hunter” do produkcji swoich kaloszy wykorzystuje wysokiej jakości naturalną, wulkanizowaną gumę. Podczas tworzenia oryginalnych „Hunterów”, wiele wysiłku wkładane jest w odpowiednie wyprofilowanie podeszwy i zapewnienie jej ortopedycznego kształtu. Dodatkowo, wewnętrzna podeszwa składa się z wielu miękkich warstw, co zapewnia komfort nawet po całym dniu noszenia kaloszy. Zatem dobrze jest zrobić parę kroków by przekonać się, czy buty są wygodne i nie uwierają. Jeżeli but nas uciska, lepiej odstąpić od zakupu.

1hunter-balmoral-neoprene-wellies.jpg

5. Zewnętrzne podeszwy „Hunterów” są poddawane procesowi kalandrowania, czyli przepuszczania tworzywa przez kształtujące je w wysokiej temperaturze zespoły walców. Dzięki temu kalosze zyskują trwałość i zapewniają stuprocentową nieprzemakalność.

hunter-original-gloss-tall-smoke_5174f4ed83de9.jpg

6. Oryginalne kalosze „Hunter” ważą około 1kg 814g. Jeżeli buty są znacznie cięższe lub lżejsze, niewątpliwie nie są one oryginalne.

7. Lista sprawdzonych i oferujących sprzedaż oryginalnych wyrobów firmy „Hunter” dostępna jest pod adresem : http://www.hunter-boot.com/store-finder.


Źródła:
http://www.hunter-boot.com/brand-protection
http://www.ehow.com/how_12097703_identify-knockoff-hunter-boots.html
http://www.poor-boy.co.uk/media/catalog/category/Hunter_high-res.jpg
http://www.bestwaterproofboots.co.uk/wp-content/uploads/2013/09/1hunter-balmoral-neoprene-wellies.jpg
http://img.riccardo.pl/images/products/16900/hunter-original-gloss-tall-smoke_5174f4ed83de9.jpg

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę