Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Karta pamięci SanDisk Ultra – jak wybrać tę oryginalną?

Data: 24.06.2015 Autor: Sylwia Maj
W1siziisijiwmtuvmdyvmjqvmtnfntnfntnfnzc4x2sucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Sprawdź, jak wybrać oryginalną kartę pamięci Sandisk Ultra.

Chyba każdy z nas, chociaż raz w życiu stanął przed wyborem karty pamięci, do któregoś z posiadanych przez siebie urządzeń elektronicznych. Choćby dlatego, że w dzisiejszych czasach niemalże każdy posiada aparat cyfrowy, a niezbędnym do niego wyposażeniem jest dziś nie klisza, lecz właśnie karta pamięci. W związku z tym powinniśmy wybrać najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb kartę. Niewątpliwie karty SanDisk są jednymi z najbardziej popularnych tego typu produktów na rynku.

Jednym z najczęściej wybieranych modeli są karty z serii SANDISK ULTRA. Ich cena nie jest specjalnie wygórowana, a karty spełniają najważniejsze oczekiwania. Jeśli chodzi o ich pojemność, to obejmuje ona zakres od 4GB aż do 128GB. Jednak przy zakupie kart należy uważać, ponieważ nawet w tym przypadku, bardzo szybko możemy stać się ofiarą oszustwa. Niestety rozpoznanie podrobionych kart jest bardzo trudne i często niemożliwe na „pierwszy rzut oka”. Wobec tego nasuwa się pytanie jak ustrzec się podróbki?

91acb9e80928a3e57a04ba1b5f880af6e0960105c99c279df5037e2aa5eed6fe.jpg

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na miejsce zakupu karty. Jeśli chcemy mieć pewność co do oryginalności produktu, powinniśmy unikać aukcji internetowych czy różnych bazarów lub ryneczków. Karty należy kupować bezpośrednio na autoryzowanej stronie SanDisk (http://sandisk-store.pl/), w renomowanych sieciach sklepów, takich jak np. Saturn czy Media Markt lub w strefie marek SanDisk na allegro. Jeśli jednak kupiliśmy kartę w jakimś innym miejscu i chcemy upewnić się, czy na pewno jest oryginalna i ma taką pojemność i prędkość transferu danych, o jakim informuje nas naklejka na karcie, możemy to sprawdzić sami na naszym komputerze.

Niestety rozpoznanie czy kupiona przez nas karta posiada nadrukowaną na niej pojemność nie ogranicza się jedynie do sprawdzenia jej w sekcji „Mój Komputer”, ponieważ system operacyjny nie jest w stanie wykryć nieprawidłowości. W związku z tym, do testów potrzebny nam będzie program o nazwie H2testw 1.4. W Internecie znajdziemy mnóstwo poradników, które objaśnią nam krok po kroku, jak przeprowadzić taki test. Jeśli w jego wyniku zauważymy inną pojemność lub zbyt dużą rozbieżność w zapisie i odczycie podanym przez producenta i sprzedawcę, to znaczy że nasza karta jest podrobiona. Zaznaczę, że warto zdecydować się na sprawdzenie karty od razu po jej zakupie, a nie dopiero w momencie kiedy pojawią się z nią problemy, takie jak znikające pliki czy inne błędy, związane z wykorzystaniem rzeczywistej pojemności karty.

W niektórych przypadkach podrobioną kartę możemy rozpoznać po jej wyglądzie. Są dwa szczegóły, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim karta powinna posiadać transparentny tył, przez który widać podzespoły pamięci w środku. Ponadto na jej odwrocie powinno znajdować się wytłoczone logo SanDisk. Czasami zdarza się również, że naklejki z przodu są krzywo przyklejone, jednak nie jest to regułą.

SanDisk-3-copy-1024x682.jpg
(tak powinien wyglądać tył karty)

sandisk-ultra-16gb-sdhc-i-memory-card-class-6-back-view.jpg
(tak nie powinien wyglądać tył karty)

Zdecydowanie najczęściej oszukują nas sprzedawcy internetowi, jednak nawet kupując kartę online, jesteśmy w stanie zauważyć, że jest nieoryginalna już przed wykonaniem testów. Pierwszym symptomem świadczącym o oszustwie jest brak paragonu, gwarancji czy jakiegokolwiek dowodu zakupu. Poza tym, należy zwracać uwagę również na opakowanie w jakim dostajemy kartę. Po wyciągnięciu jej z kartonowego pudełka powinna znajdować się ona w blistrze. Niejednokrotnie na aukcjach przedmiot jest tak zapakowany, jednak po zakupie otrzymujemy kartę jedynie w małym pudełku.

Oczywiście zbyt niska cena kart, w stosunku do ich dużej pojemności również może nam dać do myślenia, czy na pewno mamy do czynienia z oryginalnym produktem. Aczkolwiek, ostatnio sprzedawcy internetowi przestali już kusić klientów podejrzanie niską ceną, ponieważ osoby, które chcą mieć pewność co do wybieranego produktu, omijają takie aukcje szerokim łukiem.

Źródła:
1. www.youtube.com
2. www.forum.android.com.pl
3. www.dobreprogramy.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę