Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Klocki LEGO Chima vs Bela Chima

Data: 18.11.2014 Autor: Marta Trywiańska
W1siziisijiwmtqvmtevmtgvmtffmjvfmzlfnjvfbgvnlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak wybrać oryginalne klocki Lego z serii "Legends of Chima".

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas nie tylko dla tych, którzy święta obchodzą, ale również dla producentów zabawek i właścicieli sklepów z zabawkami. Nie ma takiej drugiej okazji kiedy to dzieci z całego świata są obdarowywane przez wszystkich członków rodziny upragnionymi misiami, lalkami czy klockami. Święta są zatem również czasem zbiorów dla handlarzy podróbkami, którzy wiedzą, że przy bożonarodzeniowych wydatkach na prezenty dla całej rodziny, cena zabawki będzie grała ważną rolę w podejmowaniu decyzji o jej zakupie.

Jednak, czy rzeczywiście oszczędzimy, kupując nieoryginalne zabawki? Sprawdźmy to na przykładzie klocków chińskiej firmy Bela, która podrabia zestawy duńskich klocków LEGO Chima.

Kupując klocki w sklepie stacjonarnym czy Internecie pierwszą i ostatnią rzeczą, z jaką się zetkniemy będzie pudełko, które pozostanie zafoliowane do momentu otwarcia go przez dziecko. Trudno zatem porównać jakość i wygląd klocków oryginalnych i nieoryginalnych, a samo opakowanie z reguły wygląda prawie identycznie, bo nawet jeśli logo producenta jest podmienione, to osoby nie mające żadnej styczności z zabawkami z dużym prawdopodobieństwem kupią fałszywkę (uczulmy szczególnie dziadków malucha!).

Oto jak wyglądają pudełka firmowych LEGO Chima i ich chińskiego odpowiednika:

Oryginał:

1.jpg

Podróbka:

2.jpg

Widzimy zatem, że nietrudno o pomyłkę, zwłaszcza jeśli nieuczciwy sprzedawca podpisze klocki, na przykład na swojej aukcji internetowej, jako produkt LEGO.

Niektórzy jednak świadomie kupują swoim pociechom chińskie odpowiedniki. W końcu plastikowe klocki, to plastikowe klocki, a żaden kilkulatek nie zwróci uwagi na taki szczegół, jak logo na pudełku. Poza tym dziecko chce się po prostu pobawić, nie ma wygórowanych wymagań. Oczywiście, dzieci mają, tak bogatą wyobraźnię, że nawet zwykły patyk może być obosiecznym mieczem wytrawnego rycerza, ale pamiętajmy, że naprawdę rzadko zdarza się, by podrabiane produkty dobrze spełniały stawiane im wymagania.

Nieoryginalne klocki wykonane z twardszego, mniej elastycznego tworzywa, które jest nie tylko mniej przyjemne w dotyku, ale i sprawia, że elementy trudniej łączy się ze sobą, a po złożeniu gorzej się one trzymają. Konstrukcja zbudowana z podrabianych klocków rozpada się podczas przenoszenia, a na pewno nie tego oczekuje nasz maluch.

Niedokładne wykonanie elementów to ostrzejsze i bardziej niebezpieczne krawędzie klocków. Cechą wspólną podróbek jest również brak niektórych elementów konstrukcyjnych, które może nie stają na drodze ku stworzeniu budowli z pudełka, ale pozostawiają niedosyt przez kompozycyjne braki. Wrażenia estetyczne psują też mniej nasycone kolory klocków czy takie niedoróbki jak twarze ludzików namalowane na głowie zbyt nisko, zbyt wysoko lub krzywo.

Oryginał:

3.jpg

Podróbka:

4.jpg

Pamiętajmy, że słaba jakość klocków to również ich większa podatność na pęknięcia. Zabawki często wypadają z małych rąk, a często i starsze dzieci nie mają jeszcze wyczucia w kontakcie z delikatnymi elementami składanych zabawek. W tym wypadku jakość klocków jest sprawą kluczową, by cieszyły przez długie miesiące czy nawet lata.

Często zdarzyć się może, że sklepy sprzedające klocki firm podszywających się pod znaną, duńską markę nie podają w ogóle producenta w swojej ofercie. Znajdując w sklepie internetowym czy na aukcji klocki w atrakcyjnej cenie oferowane jako po prostu: „klocki Chima”, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na opis produktu. Jeśli znajdziemy w nim zdania takie jak:
- kompatybilne z klockami LEGO,
- figurki kompatybilne z klockami kolekcji LEGO
to powinna włączyć się nam czerwona lampka. Nie zapominajmy też, że dzieci są często znacznie bystrzejsze, niż nam się wydaje i bez trudu rozpoznają fałszywkę, zwłaszcza jeśli dotychczas miały okazję bawić się oryginalnymi zestawami LEGO. Na koniec warto zwrócić uwagę na fakt, że obiecywana kompatybilność nieoryginalnych klocków jest kwestią dyskusyjną i to wcale nie wobec klocków LEGO, lecz nawet klocków Bela względem siebie.


Źródła:
www.lelong.com.my
www.ibrickcity.com

Skomentuj

Denis
około 5 lat

Jesli Cie stac to kupuj lego za 150 zl. pamietaj ze nie wszystkich stac na orginal kupuje dziecku podrobki za 50 zl. i uwazam ze sa dobre .

Paweł
prawie 5 lat

Klocki LEGO są bardzo dobrze wykonanie ale są bardzo drogie, za drogie jak na cenę kloców. Klocki BELA są o wiele tańsze i trochę słabiej wykonane od LEGO. Więc jeśli możesz wydać więcej pieniędzy kup Lego jeżeli mniej, nie zastanawiaj się i kup Bela

Aga
ponad 4 lat

Ja często kupuję swoim dzieciom oryginalne LEGO, sama od I komunii św. zaczęłam je zbierać i cieszy mnie, że te klocki przetrwały 26 lat i są w extra stanie. Natomiast przywiozłam swoim dzieciom spod Wawy również i podróbki. A tylko dlatego, że weszła moda wynoszenia klocków lego na dwór. Ciężko jest zabronić wynoszenia ludzika, skoro każdy z kolegów ma swojego w piaskownicy... I smutno sie robi jak zgubi sie jakaś część. Dlatego zakupiłam kilka podróbek, by moje dzieci mogły śmiało bawić się nimi na podwórzu. Jak coś zginie, to mniejszy smutek i nieodczuwalna strata w portfelu.

Tata
około 4 lat

Na wstępie powiem tak.
Stać mnie na klocki Lego dla syna ale uważam że jest to czysta ekonomia w zupełności nie zgadzam się z tym artykułem powiem wprost Lego czy Bela czy Lele czy najleprze a nawet leprze niż lego są klocki ENLIGHTEN w szczególności zestawy rycerze i piraci są o wiele lepiej wykonane kolorystyka jest taka sama mój syn posiada zestaw dużego Statku pirackiego z firmy ENLIGHTEN i byłem w szoku jak dobrze wykonane są te klocki po pierwsze kolorystyka jest ta sama , klocki w niczym się nie różnią od Lego ludziki a zwłaszcza głowy i tułowia są o niebo leprze od Lego są super twarze złe , uśmiechnięte detale na główkach o wiele leprze niż w lego do tego Lego w tym zestawie 10040 za prawie 1200 zł daje papierowe żagle bubel zupełny tutaj kupiłem identyczny zestaw za 170 zł żagle są z materiału o niebo leprze niż w Lego ludziki po prostu super piraci w bardzo dobrej jakości jedyne zastrzeżenia mam do małpy która jest bladego brązowego koloru jedyny mankament ale po za tym to wszystko jest super klocki się nie łamią , krawędzie tak samo ostre jak w normalnym lego , małe części wypadające z rączek ( idiotyzm ) takie same małe jak w lego.
Bardzo sobie chwalę klocki ENLIGHTEN, BELA ale nie wszystkie zestawy dużą różnicę w wykonaniu widać przy klockach City ale jeśli chodzi o rycerzy, piratów oraz Bela minecraft to są leprze od Lego.
Zachęcam do szukania tych klocków bo jakość wykonania w porównaniu do Lego jest taka sama jak nie lepsza a cena powala do 100 zł kupimy zestawy które w Lego kosztują powyżej 200 lub 300 i praktycznie nie widać różnicy po za tym że nie ma napisu Lego.

Polecam Podróbki mój syn ma około 20 kg Lego i 15 kg podróbek różnych zestawów City i star wars z Lego a piraci, rycerze i minecrafty z Bela i ENLIGHTEN.

Zachęcam do kupowania tych klocków bo jest to super alternatywa cenowa do przereklamowanych Lego które koszą ceną tylko dlatego że lego.

kordian
około 4 lat

ja polecam firmę z klockami dromadera
http://www.dromader.com.pl/category,category,64.html
mam jusz troche zestawów i są bardzo fajne
dobre jest jeszcze cobi i megablocks

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę