Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Kolorowe nakrętki do felg D1 Spec – jak rozpoznać oryginał?

Data: 23.06.2015 Autor: Sylwia Maj
W1siziisijiwmtuvmdyvmjmvmtjfmzrfndzfnjcxx2dsbgwucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Podpowiadamy, jak rozpoznać oryginalne nakrętki do felg D1 Spec.

Nakrętki lub śruby do felg są niezbędnym wyposażeniem każdego samochodu, ponieważ służą do mocowania kół. Specjalnie dla wszystkich miłośników motoryzacji, dbających o każdy, nawet najmniejszy element samochodu, powstała wersja kolorowych nakrętek. Jest ona dedykowana przeważnie posiadaczom japońskich samochodów, ponieważ do przykręcania w nich kół służą właśnie nakrętki, a nie śruby. Jednymi z najczęściej podrabianych kolorowych nakrętek są produkty firmy D1 Spec. Zatem, jeśli chcemy upiększyć swój samochód przy wykorzystaniu nakrętek tego producenta, warto wcześniej zapoznać się z ryzykiem, jakie może wiązać się z wyborem nieoryginalnych nakrętek.

04f3af88.JPG

Decydując się na kolorowe nakrętki D1 Spec należy zwracać szczególną uwagę na to skąd pochodzą i czy nie mamy do czynienia z podróbkami, ponieważ skutki wyboru podrobionych nakrętek mogą być bardzo poważne. Przede wszystkim oryginał od imitacji możemy odróżnić poprzez logo, które znajduje się na nakrętkach. Na oryginale widoczny jest odstęp pomiędzy napisem „D1” a „Spec”. Natomiast na podrobionych nakrętkach, nie znajdziemy takiego odstępu.

cats.jpg

Ponadto, przed zakupem nakrętek D1 Spec, należy zapoznać się z odcieniami jakie oferuje firma. Oryginalne nakrętki dostępne są jedynie w pięciu kolorach: czerwonym, czarnym, niebieskim, srebrnym i złotym. Natomiast w przypadku nieoryginalnych nakrętek, ich paleta barw została nieco poszerzona. W związku z tym możemy kupić nakrętki np. w kolorze fioletowym lub zielonym. Co więcej, nieoryginalne nakrętki mogą różnić się odcieniami od tych oryginalnych. Mianowicie, złoty może bardziej przypominać żółty, a niebieski błękitny.

5281464678_1.jpg
(Nieoryginalne nakrętki)

Warto zauważyć, że nieoryginalne nakrętki wycierają się i tracą swój kolor podczas użytkowania. Fakt ten, po raz kolejny potwierdza ich gorszą jakość. Oryginalne nakrętki barwione są w masie, zatem zarysowania nie powodują tak wyraźnych zmian kolorów. Na poniższym zdjęciu widoczne są nieoryginalne nakrętki D1 Spec, po ich rocznej eksploatacji. Co ciekawe, o tym że są to nieoryginalne nakrętki, możemy wnioskować nie tylko po widocznej zmianie barwy, ale również po logo firmy. Mianowicie, pomiędzy „D1”, a „Spec” nie ma odstępu.

1-1024x708.jpg

Omawiane przeze mnie nakrętki, różnią się również między sobą jakością i materiałem, z którego zostały wykonane. Te oryginalne produkowane są z wysokojakościowych stopów aluminium, z kolei nieoryginalne to nic innego jak tanie, chińskie odlewy. Stosując je, jesteśmy narażeni na ich deformację lub pękanie. Warto pamiętać, że nakrętki do kół to bardzo istotny element pojazdu. W momencie kiedy nas zawiedzie, nasze bezpieczeństwo zostaje zagrożone, co w konsekwencji może odbić się na naszym zdrowiu, a nawet i życiu.

hstmj5o.jpg

Co7wE4t.jpg

Ostatnim, ale nadal bardzo ważnym wyznacznikiem oryginalności, na który powinniśmy zwracać uwagę decydując się na nakrętki, jest ich cena. Mianowicie, oryginalne nakrętki kosztują około 250zł. Kwota ta może wahać się między 230zł, a 250zł. Co ciekawe na allegro, możemy kupić nakrętki już od 99zł. W związku z tym, jeśli znajdziemy nakrętki za mniej niż 200zł, możemy być pewni, że nie są to oryginalne produkty firmy D1 Spec. W przypadku tak promocyjnej ceny, należy dodatkowo zwrócić uwagę na logo firmy, wymiary oraz kolory nakrętek. Jestem pewna, że chociaż jeden z tych elementów wzbudzi nasze zastrzeżenia. Jeśli jednak świadomie decydujemy się na podrobione nakrętki i chcemy na nich zaoszczędzić, lepiej odpuścić ten temat całkowicie. Jak już wcześniej wspominałam, konsekwencje takiego zakupu mogą być tragiczne nie tylko dla nas, ale też dla naszych pasażerów.

Na koniec może nasuwać się pytanie, gdzie kupować nakrętki, aby nie paść ofiarą oszustwa? Oczywiście, najlepiej dokonać zakupu w autoryzowanych sklepach D1 Spec, nawet tych online (przykładowy sklep tutaj: www.d1spec.pl) Również na allegro możemy znaleźć oryginalne nakrętki, jednak przy zakupie należy bardzo dokładnie zapoznać się z ich ofertą i opiniami na temat sprzedawcy. Przede wszystkim, powinniśmy wystrzegać się ofert z podejrzanie niskimi cenami.

Źródła:
1. www.civicklub.pl
2. www.garazowy.pl
3. www.allegro.pl
4. www.mtuning.sky-shop.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę