Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral-B – jak nie dać się oszukać?

Data: 07.04.2015 Autor: Jagoda Marek
W1siziisijiwmtuvmdqvmdcvmtjfmjnfntbfndqxx29yci5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy, jak wybrać oryginalne końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral-B.

Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup elektrycznej szczoteczki do zębów, ponieważ, jak przekonują specjaliści, doskonale dba o higienę jamy ustnej. Użytkowanie powoduje, że końcówka szczoteczki ulega zużyciu. Gdy włosie zblaknie i rozejdzie się, należy zainwestować w nową końcówkę. Niestety, aukcje internetowe są przepełnione podróbkami tego produktu, co powoduje, że wielu z nas łatwo daje się nabrać. Mycie zębów nieoryginalnymi końcówkami jest niewskazane, gdyż może nieodwracalnie uszkodzić szkliwo. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci odróżnić oryginał od podróbki.

Najważniejsza jest cena. Podrobione końcówki są znacznie tańsze. Na niektórych aukcjach można je kupić nawet za 3 zł. Natomiast za oryginalną, pojedynczą końcówkę trzeba zapłacić ok. 20 zł.

Następnie należy zwrócić uwagę na włosie. W oryginalnym produkcie jest ciemniejsze, a także dokładniej skupione w pęczki, zaś w podrobionym rozchodzi się i jest jaśniejsze.

1.png

Kolejnym szczegółem jest napis Oral-B, który znajduje się z przodu końcówki. Niekiedy bywa umieszczony nieco niżej, niż na oryginalnym produkcie, ponadto jego kolor jest jaśniejszy.

końcówka2.jpg

Na podrobionym modelu, pod napisem Oral-B znajduje się niewielkie, okrągłe wgłębienie, zaś na oryginalnej końcówce zauważalny jest jedynie okrągły zarys – bez wgłębienia. Jest to szczegół prawie niezauważalny, jednak po dokładnym obejrzeniu można go dostrzec.

3.png

Przy zakupie trzeba także zwrócić uwagę na małą śrubkę widoczną z przodu końcówki, która w oryginalnym modelu ma inny kolor i kształt, gdyż jest zrobiona z innego materiału niż w podrobionym produkcie.

srr.png

Na oryginalnej końcówce, z tyłu we wgłębieniu - można dostrzec numer seryjny danego modelu - podróbki go nie posiadają.

st.png

Kolejny, pozornie nieznaczący szczegół, to dwa małe punkty widoczne obok metalowej kropki, znajdujące się na górze końcówki. W podróbce są umieszczone ponad metalowym elementem, zaś na oryginalnym modelu zostały ulokowane na tym samym poziomie, co metalowa kropka.

ost.png

Różnice pomiędzy oryginalną końcówką a jej podróbką są zauważalne również w bezpośrednim użytkowaniu. Oryginalna końcówka idealnie pasuje do rękojeści szczoteczki, natomiast po założeniu podrobionej, wyczuwalne jest niedokładne dopasowanie. Warto także wiedzieć, że niektóre podrobione końcówki różnią się od oryginalnych kolorem – oryginalne są białe, zaś podrobione bywają w kolorze kości słoniowej.

Jak widać, różnic jest sporo, jednak niektóre są słabo widoczne. Zdjęcia internetowe nie zawsze pokazują wszystkie szczegóły, które świadczą o oryginalności produktu. Dlatego zapamiętaj wszystkie wyżej wymienione wskazówki i nie daj się oszukać.

Źródła:
1. www.fake-oral-b-podrobki.blogspot.com/
2. www.n9squared.wordpress.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę