Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Koszulka FC Barcelony - jak rozpoznać podróbkę?

Data: 13.08.2015 Autor: Anna Gancarczyk
W1siziisijiwmtuvmdgvmtmvmtjfmdvfmtbfntk0x2zjlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalną koszulkę FC Barcelony.

Firma Nike poza produkcją butów i strojów sportowych - od kilkudziesięciu lat podejmuje współpracę z klubami sportowymi. Oprócz piłek, plecaków czy bluz - zajmuje się przede wszystkim dystrybucją koszulek piłkarskich. Od 1998 roku Nike tworzy stroje dla jednego z najpopularniejszych klubów - hiszpańskiej FC Barcelony, a granatowo-bordowe koszulki rozchodzą się w milionach egzemplarzy rocznie.

A zawsze to, co dobrze się sprzedaje jest też masowo podrabiane. Jeśli kupujemy koszulkę na targu w Turcji, Grecji czy Bułgarii, a jej cena stanowi równowartość dobrej kawy, kolory są za bardzo jaskrawe, a znaczek firmowy jest odwrócony - wiadomo, że to podróbka. Ale sprzedawcy z Allegro czy Ebaya potrafią doskonale sfałszować koszulkę, więc często o jej autentyczności świadczą najmniejsze detale.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy mieć pewność, że nasza koszulka jest oryginalna?

1. Ceny koszulek na oficjalnej stronie Nike zaczynają się od 299 zł. Za nazwisko piłkarza na plecach - dopłacamy około 50 zł. Koszulka meczowa, czyli taka w której grają zawodnicy to wydatek rzędu 500 zł. Wszystkie koszulki, których cena schodzi poniżej 200 zł to podróbki.

2. Istnieją dwa rodzaje materiałów - jednolity dla koszulki stadionowej i dziurkowany dla koszulki meczowej. Każdy z nich jest przewiewny, lekki i dobry jakościowo. Podróbki często są ciężkie, śliskie, wykonane ze sztucznych materiałów.

3. Sama metka - authenitc wcale nie potwierdza autentyczności naszej koszulki. Fałszerze potrafią doskonale odwzorować każde szycie i cyfrę. Dlatego Nike od niedawna używa holograficznych nici, do wyszycia paska pod napisem „authentic”. Na podróbkach widzimy jednolitą, srebrną nić.

1.png 2.png
(podróbka po lewej stronie)

4. Napis dri-fit, po lewej stronie koszulki jest wyszyty szarą nitką. Nie ma mowy o odstających elementach. Jeżeli po wewnętrznej stronie napis jest obszyty białym materiałem - niewątpliwie mamy do czynienia z podróbką.

3.png 4.png

5. Logo LFP na lewym rękawie ma dokładnie taki odcień kolorów, jak na ostatnim obrazku (po prawej). Wszystkie elementy są wyszyte, a samo logo jest lekkie i przyszyte do koszulki. Podróbki mają zmienione kolory, sztywny materiał i są przyklejone do rękawa.

5.png 6.png7.png
(podróbki po lewej stronie)

6. Numer z tyłu koszulki nigdy nie ma jednolitej barwy. Zazwyczaj są to - o odcień ciemniejsze - błyskawice. Ponadto numer zawsze jest opatrzony herbem klubu - na wcześniejszych wydaniach był on żółty, na koszulkach z tego sezonu jest czarny. Na podróbkach często brakuje tych elementów.

8.png

9.png

7. Bardzo ciężko rozpoznać fałszywą koszulkę na podstawie środkowych metek. Jakiekolwiek śliskie elementy (tak jak materiał pod napisem „mes que un club” kwalifikują ją jako podróbkę. Miejsce produkcji nie jest dobrym wyznacznikiem, bo firma Nike ma swoje fabryki, zarówno w Tajlandii, jak i Wietnamie, Chinach czy Indonezji.

11.png
(podróbka)

12.png
(oryginał)

8. Oryginalne koszulki mają umieszczony hasło klubu na herbie, po wewnętrznej stronie. Podróbką zazwyczaj brakuje tego elementu, a jeśli już się znajdzie - napis jest matowy i łatwy do zdrapania. Autentyczne literki są elastyczne, giętkie i otoczone przezroczystą obwódką, tak jak wszystkie pozostałe napisy na koszulce (numer i nazwisko piłkarza, logo sponsora, logo UNICEF).

13.png 14.png

Źródła:
www.youtube.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę