Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Kryształki Swarovski - jak nie dać się oszukać?

Data: 28.08.2014 Autor: Iga Koprowska
W1siziisijiwmtqvmdgvmjgvmtjfmjjfmznfnzcwx3n2di5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy, na co zwrócić uwagę przed kupnem kryształków Swarovski.

Swarovski to marka zajmująca się produkcją biżuterii, akcesoriów dekoracyjnych oraz zdobień wykorzystywanych w przemyśle odzieżowym. Ta austriacka firma działa nieprzerwanie od XIX wieku i znana jest głównie z charakterystycznego sposobu szlifowania i obrabiania szkła ołowiowego, zwanego potocznie kryształem. Koraliki czy figurki Swarovski są znacznie droższe niż te wykonane ze zwykłego szkła ze względu na unikalną technologię przycinania kryształów i precyzyjne wykonanie. Umiejętność rozpoznania oryginalnych produktów Swarovski pozwoli zaoszczędzić pieniądze i uchroni od niepotrzebnych rozczarowań, dlatego zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

1. Koraliki Swarovski najczęściej sprzedawane są pojedynczo. Jedynie kompletne naszyjniki lub perły nawleczone są na żyłkę.

2. Oryginalne opakowanie z większą ilością koralików (np. sprzedawcy zamawiający towar u importera lub bezpośrednio od Swarowskiego) ma postać oznakowanej koperty, zapieczętowanej naklejką z kolorem oraz hologramowym napisem „SWAROVSKI ELEMENTS” lub „CRYSTALIZED”. Jeśli mamy wątpliwości co do pochodzenia kryształów, warto poprosić sprzedającego o zdjęcie takiej naklejki.

e8_2.JPG

3. Wszystkie kryształki Swarovskiego są jednakowego rozmiaru, mają tę samą wagę, kolor oraz identyczne cięcie, gdyż produkowane są maszynowo.

4. Każda niedoskonałość na szlifie, jak np. zarysowania, świadczą o nieoryginalności produktu. Należy bardzo dokładnie obejrzeć krawędzie, najlepiej za pomocą lupy, gdyż w ręcznie szlifowanych kryształach często są one krzywe lub ścianki nie łączą się w jednym punkcie.

ss.png

5. Jeżeli wnętrze koralika nie jest całkowicie przeźroczyste, lecz lekko zamglone lub widać drobne bąbelki powietrza, nie ma wątpliwości co do tego, że nie jest on oryginalny.

Air bubble.jpg

6. Wielce skomplikowana sztuka perfekcyjnego cięcia szkła ołowiowego, oparta na komputerowych obliczeniach oraz technologii 3D sprawia, że biżuteria i akcesoria Swarovski odznacza się niezwykłym połyskiem. Ponieważ producenci podróbek nie dysponują profesjonalnymi maszynami, a także zastępują szkło kryształowe tańszymi materiałami, nie są oni w stanie uzyskać podobnego efektu.

fake-swarovski-crystal.jpg

7. Dziurki w poszczególnych koralikach również wykonane są z największą precyzją. Dokładne umiejscowienie, jednakowy rozmiar otworu na górze i dole koralika oraz brak jakichkolwiek zarysowań wewnątrz otworu gwarantuje, że po nawleczeniu kryształów na bransoletkę czy naszyjnik będą się one układać symetrycznie, w jednym rzędzie. Jeżeli po nawleczeniu koraliki nie leżą równolegle, a do tego często różnią się między sobą odcieniami, na pewno nie zostały wykonane w fabryce Swarovski.

fake-swarovski-peridot-tn.jpg

Źródła :
http://www.ebay.com/gds/Real-Swarovski-Crystal-Beads-or-Fake-Glass-Part-1-/10000000003421169/g.html
http://www.firemountaingems.com/encyclobeadia/beading_resources.asp?docid=swrvskhwtnsryrg
http://i21.ebayimg.com/04/s/07/88/92/e8_2.JPG
http://www.firemountaingems.com/encyclobeadia/beading_resources.asp?docid=swrvskhwtnsryrg
http://www.lindasgems.co.uk/Air%20bubble.jpg
http://beading.com.my/blog/wp-content/uploads/2008/07/fake-swarovski-crystal.jpg
https://eurekacrystalbeads.files.wordpress.com/2013/03/fake-swarovski-peridot-tn.jpg

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę