Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Kurki North Face - oryginał czy podróbka?

Data: 29.12.2014 Autor: Małgorzata Nowakowska
W1siziisijiwmtqvmtivmjkvmtjfndjfmjrfmte3x25vcnrolnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalne kurtki firmy North Face.

Zima sprzyja wyjazdom w góry, w których temperatura nie bywa najprzyjemniejsza. Mając na uwadze te okoliczności przyrody, dziś doradzimy jak nie dać się oszukać przy zakupie odzieży zimowej, a konkretniej - kurtek North Face. Odzież marki North Face, działającej na rynku od ponad 40 lat, cieszy się dużą popularnością zarówno wśród fanów sportów zimowych, jak i konsumentów ceniących sobie wygodę. Odzież wierzchnia North Face ceniona jest głównie ze względu na swoją wytrzymałość oraz rozwiązania natury termicznej, dzięki którym chroni nas nawet w najniższych temperaturach.

Producent podrabiający kurtki nie gwarantuje, że nie zamarzniemy w nich gdy udamy się w góry. Jak więc nie dać się oszukać i przetrwać w nawet bardzo niskich temperaturach? To postaramy się wyjaśnić w kilku punktach.

Po pierwsze - metka

Nie pierwszy raz pojawia się ona na pierwszym miejscu. To właśnie metki bywają podrabiane dość często (cóż, do takiego wniosku mogliście dojść czytając poprzednie artykuły). Dlaczego? Akurat w tym przypadku odpowiedź jest prosta - metki na zdjęciu nie widać. Nie widać jej również wtedy gdy kurtka jest pokazana na wystawie, bądź wtedy gdy wisi na wieszaku. Podejrzewam również, że w momencie gdy trafimy na niesamowitą okazję, jesteśmy zbyt przejęci tym, aby przyglądać się metce znajdującej się gdzieś w środku (oczywiście zaznaczam, że to nie jest reguła). Z tego też względu po raz kolejny nawołujemy- akurat w przypadku odzieży, warto się dokładnie przyjrzeć czy logo na metce zgadza się z logiem producenta (czy nie jest zniekształcone, nie posiada błędów w pisowni, czy znajduje się w dobrym miejscu). Zdjęcie zamieszczone poniżej, to zdjęcie metki nieoryginalnej. Nie budzi podejrzeń, aczkolwiek jest jeden mały szczegół...

1.JPG

(Informacja o rozmiarze wszyta na odwrót)

2.JPG

Z kolei, zdjęcie powyżej to już porównanie metki nieoryginalnej z oryginalną. Na produkcie podrobionym (lewa strona), znajduje się pod metką napis Summit Series - na oryginale go nie ma. Również rozmiar emblematu z nazwą marki, jest znacznie większy niż być powinien. Gdy spojrzymy na zdjęcie raz jeszcze, zauważymy również iż jakość obszycia metki jest dużo gorsza w produkcie podrobionym.

Po drugie - materiał

3.JPG

Kurtka znajdująca się po lewej stronie, znacznie bardziej błyszczy się w odróżnieniu do kurtki oryginalnej. Jakość odbijanego światła w tym aspekcie, jest nam w stanie wiele zasygnalizować. Również warto zaznaczyć, że podrobione kurtki są dużo lżejsze od swoich prototypów oraz rzadko są wodoodporne (warto w takim wypadku w miarę możliwości sprawdzić ten parametr).

Po trzecie - informacje dotyczące czyszczenia odzieży. Zazwyczaj po lewej wewnętrznej stronie powinna się znajdować metka, informująca w jaki sposób możemy daną kurtkę wyprać. Produkt nieoryginalny nie będzie posiadał tego typu informacji. Przykład takiej metki, znajduje się na zdjęciu poniżej.

4.JPG

Po czwarte - torba

5.JPG

Przy zakupie odzieży przez Internet, to będzie prawdopodobnie pierwszy znak świadczący o tym, że zostaliśmy oszukani.

Podsumowanie:
Pamiętajmy o kontroli wizualnej i nie bójmy się zapytać sprzedawcy o pokazanie metki (czy jej zdjęcia, gdy dokonujemy zakupów przez Internet). To może jedynie zabezpieczyć nas, przed kupnem czegoś, czego kupić byśmy nie chcieli. Pamiętajmy również, że w przypadku kurtek powinniśmy być bardzo ostrożni, zwłaszcza gdy dokonujemy ich zakupu ze względu na termiczne właściwości czy odporność na wodę. Popełnienie błędu przy kupnie takiego produktu, może skończyć się tragicznie niestety wyłącznie dla nas. Po przeczytaniu powyższego artykułu, z pewnością łatwiej będzie dokonać właściwego zakupu, a prawdopodobieństwo że zmarzniemy czy się odmrozimy, maleje - albowiem oryginalne kurtki North Face są wręcz stworzone do tego, by móc przemierzać w nich najwyższe górskie szczyty (zresztą, z tego też względu wprowadzono je na rynek).

Źródła:
http://www.ebay.com/gds/Fake-North-Face-Denali-Jacket-How-to-Tell-/10000000176356039/g.html
http://www.thenorthface.com/webapp/wcs/stores/servlet/TNFLocaleSelectionForm?storeID=10005

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę