Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Kurtki Spyder - jak rozpoznać oryginał?

Data: 13.08.2014 Autor: Iga Koprowska
W1siziisijiwmtqvmdgvmtmvmtffmtffmdffotizx1nwewrlci5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed kupnem oryginalnej kurtki Spyder.

Spyder to amerykański producent profesjonalnej odzieży narciarskiej, mający swą siedzibę w Kolorado. Zachodnią część tego stanu zajmują Góry Skaliste, gdzie panuje istnie alpejski klimat. Warunki te sprzyjają uprawianiu sportów zimowych i rozwojowi kurortów oraz ośrodków narciarskich, dlatego też nic dziwnego, że David Jacobs, założyciel firmy, wybrał właśnie tę okolicę na siedzibę „Spyder”. Marka ta zaopatruje zawodników narciarskich Stanów Zjednoczonych (od 1989), Kanady (od 2002) oraz Jamajki (od 2009). Dzięki sukcesom sportowców ubieranych przez firmę na Zimowych Igrzyskach, Spyder szybko zyskał popularność na całym świecie. Zatem jak nie dać się oszukać producentom podróbek i móc cieszyć się komfortem podczas szaleństw na stoku.


1. Sprzedawcy podróbek zwykle robią zdjęcia produktu z dosyć dużej odległości. Fotografie nie są szczegółowe, gdyż właśnie po detalach i tanim wykonaniu można od razu rozpoznać nieoryginalne kurtki czy ocieplane spodnie.

Podróbki kurtki narciarskiej:

35_2.JPG

08_2.JPG

b0_2.JPG

c7_2.JPG

2. Zapytaj sprzedawcę o model kurtki. Podróbki nie należą do żadnej z serii, a ich metki nie zawierają informacji dotyczących modelu czy kolekcji. Zdjęcie metki, o ile ta nie jest sztucznie przytwierdzona do nieoryginalnego produktu, powinno rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące towaru. Każdy numer modelu można zweryfikować porównując go z danymi dostępnymi na stronie Spyder.com

10.jpg

3. Na oryginalnych metkach widnieje też logo producenta, przedstawiające pająka z plamą na odwłoku. Zwykle jest ono utrzymane w czarno-czerwonych barwach.

Spyder.png

4. Wszystkie metki na oryginalnych produktach umieszczone są na końcu rękawa kurtki lub odzieży ochronnej. Każdy produkt ma też swój model, zatem jeśli sprzedawca nie jest w stanie dokładnie określić nazwy kolekcji lub jedyną nazwą na metce ubranie jest „Spyder”, z pewnością jest ono podrobione.

Oryginalna metka na końcu rękawa:

c6_2.JPG

5. Większość kurtek narciarskich ma wszyty wewnątrz mały kawałek materiału na zwijanym sznurku, który służy do czyszczenia gogli lub okularów. Producenci podróbek nie dbają o takie szczegóły, więc jest to znak rozpoznawczy oryginalnych egzemplarzy.

6. Materiał wykorzystywany do produkcji podróbek nie jest przystosowany do warunków, w jakich uprawiane są sporty zimowe. Jedynie materiał wysokiej jakości zapewnia narciarzom i snowboardzistom odpowiednią przewiewność, dzięki czemu nie muszą się obawiać wilgoci i mrozu. Ceny kurtek i innych elementów odzieży często są wysokie, ponieważ firma wydaje wiele pieniędzy na ciągłe ulepszanie materiałów w specjalnych laboratoriach. Tanie wersje często nie są nieprzemakalne, nie pozwalają skórze oddychać, nie są dopasowane do ciała użytkownika, co drastycznie obniża komfort jazdy, a do tego często tracą kolor pod wpływem zimowych warunków atmosferycznych.

Źródła:
www.ebay.comgdsSpyder-Jacket-Buying-Guide-10000000002121138g.html
www.epicski.comt60695fake-spyder-on-ebay
www.ebay.comgdsSpyder-Jacket-Buying-Guide-10000000002121138g.html
http://s18.photobucket.com/user/stryke_back/media/07/pants/juno/green/10.jpg.html
http://www.winterkids.com/media/catalog/category/Spyder-logo_2.jpg

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę