Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Lalki Monster High - oryginał czy fake?

Data: 29.09.2015 Autor: Konrad Dąbrowski
W1siziisijiwmtuvmdkvmjkvmtjfntjfnddfntg5x21tlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Dowiedz się, jak wybrać oryginalną lalkę Monster High.

Ostatni krzyk "mody" - Lalki Monster High. Po lalkach Barbie i Baby Born dziewczynki zapragnęły zabawek w zgoła innym klimacie - mrocznych Monster High. Lalki zdobyły swoją popularność na fali serialu o tym samym tytule. Nie ma chyba obecnie dziewczynki, która nie chciałaby mieć chociaż jednej takiej na swojej półce. Ale, ale, jak zawsze rodzice muszą dokładnie sprawdzić, czy artykuł, który chcą kupić swoim pociechom jest w stu procentach prawdziwy. Poniżej przedstawiam kilka szczegółów, na które należy zwrócić uwagę.

  • Po pierwsze - producent. Jedynym oficjalnym producentem lalek z serii Monster High jest znana na całym świecie firma Mattel, producent takich zabawek jak Barbie, Matchbox czy Hot Wheels. W związku z tym, na każdym opakowaniu powinno znajdować się to popularne logo:


zdjęcie 1.jpg

  • Po drugie - opakowanie. Skoro jesteśmy już przy opakowaniu, kolejną rzeczą, która koniecznie musi się na nim znaleźć jest logo Monster High, wyglądające tak:


Zdjęcie 2.jpg

  • Bez niego, każdą lalkę traktować należy jako podróbkę. Może się także zdarzyć, że logo będzie łudząco podobne do oryginału, dlatego przed zakupem należy upewnić się, czy wygląda tak, jak powinno. Oto przykłady fałszywych logo:


Zdjęcie 3.jpg Zdjęcie 4.jpgZdjęcie 5.jpg

  • Po trzecie - nazwa. Rzecz tak oczywista, że powinna rzucać się w oczy od razu, ale właśnie przez swoją oczywistość jest często pomijana. Oryginalny napis wygląda tak:


Zdjęcie 6.jpg

Czerwona lampka powinna się nam zaświecić, gdy zobaczymy tego typu eksperymenty:

Zdjęcie 7.jpg

Zdjęcie 8.jpg

  • 4 - wypuszczone serie. Na fali popularności Monster High każdy chce wykroić coś dla siebie z tego wielkiego biznesowego tortu, wobec czego zaczęły pojawiać się lalki, które nie pokrywają się z seriami wydawanymi przez oficjalnego dystrybutora. Dobrym przykładem na to jest seria "dziecięcych" lalek, które starają się nawiązywać do oryginalnej serii.

Uwaga! Wszystkie tego typu lalki są podróbkami, firma Mattel nie stworzyła dotąd takiej serii:

Zdjęcie 9.jpg

Zdjęcie 10.jpg

  • 5 - cena. Tradycyjnie, cena jest jednym z najważniejszych czynników, które świadczą o oryginalności produktów. W tym przypadku, rozpiętość cenowa jest dosyć duża, w zależności od tego, z jakiej serii dana lalka pochodzi i ile dodatkowych akcesoriów posiada zestaw, który chcemy kupić. Najlepiej oczywiście jest dokonywać zakupów u autoryzowanych dystrybutorów zabawek firmy Mattel, bądź też w zabawkarskich sieciówkach - tam występuje najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia podróbek.


Źródła:
mattel.com
allegro.pl
marikosusie.blogspot.com
3.bp.blogspot.com
imitationmonsters.tumblr.com
strawberries.diary.ru
m.dhgate.com
www.deviantart.com
linksservice.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę