Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Listonoszka Kazar - oryginał czy podróbka?

Data: 01.06.2015 Autor: Sylwia Maj
W1siziisijiwmtuvmdyvmdevmtffmtjfmtvfmta0x3rvcmxpcy5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Sprawdź, jak wybrać oryginalną listonoszkę firmy Kazar.

Torebki firmy Kazar to dla kobiet symbol prestiżu i oryginalności. Łączą w sobie klasykę, dobry styl oraz wysoką jakość materiałów, a ponadto precyzyjne wykończenie i dbałość o każdy detal. Zatem nic dziwnego, że ostatnio stały się one jednym z bardziej pożądanych elementów dopełniających kobiecą garderobę. Najbardziej popularnym modelem torebek są właśnie listonoszki. Myślę, że ze względu na ich niezwykłą funkcjonalność oraz fakt, że można je nosić w każdym sezonie. Prezentują się dobrze zarówno zimą jak i latem. Ponadto, listonoszki są bardzo praktyczne. Chociaż gabaryty nie wskazują na ich szczególną pojemność to torebki są w stanie zmieścić naprawdę sporo. W związku z tym sprawdzają się podczas wielu okazji. Ze względu na mnóstwo zalet jakie posiadają listonoszki oferowane przez firmę Kazar oraz renomę marki, ich cena jest stosunkowo wysoka. Mianowicie, za najtańszy model torebki zapłacimy 229zł, jednak ta którą postanowiłam opisać kosztuje już 329zł.

Ze względu na wysoką cenę torebek i zainteresowanie, jakie wzbudziły wśród klientek na rynku zaczęły pojawiać się ich imitacje, sprzedawane oczywiście jako oryginały. Aby rozpoznać czy oferowana listonoszka jest oryginalna czy też nie - powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób wykonania oraz jakość materiałów. Poza tym są również pewne szczegóły, które pomogą nam rozpoznać podróbkę.

Przede wszystkim, oryginalne torebki stworzone są z wysokiej jakości tkaniny żakardowej, która zapewnia wytrzymałość i trwałość koloru. Ponadto, posiada wstawki ze skóry. W przypadku tego modelu, została ona wszyta na dole torebki.

11.jpg
(oryginał)

1.jpg
(podróbka)

Jak widzimy na powyższych zdjęciach obydwa modele wstępnie spełniają wymagania. Jednak, kiedy dokładniej przyjrzymy się torebkom, zauważymy pomiędzy nimi różnice. Oryginalna listonoszka posiada wyszywany monogram Kazar na żakardowej tkaninie. Z kolei imitacja ma gładką fakturę. Poza tym, złote logo firmy zamocowane zostało bezpośrednio na żakardowym materiale, a nie na „skórzanym” kole.

11s.jpg
(oryginał)

2s.jpg
(podróbka)

Jeśli chodzi o mniej widoczne różnice, to skórzany element na dole torebki powinien zostać przyszyty podwójnym szwem, co widzimy na zdjęciu oryginalnej torebki. W przypadku podróbki, skóra została przyszyta za pomocą jednego szwu. Myślę, że w tym momencie zauważymy również różnicę pomiędzy skórą a ekoskórą, czyli jej syntetyczną wersją, która w rzeczywistości jest materiałem jedynie przypominającym skórę.

11bbb.jpg

5b.jpg

Kolejną różnicę zauważymy w momencie, kiedy przyjrzymy się uważnie paskowi torebki. Ten oryginalny, powinien posiadać powtarzający się napis Kazar na swojej całej długości. Natomiast nieoryginalna torebka nie posiada takiego napisu na pasku. Ponadto, zloty element służący do regulowania długości, również wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim w przypadku oryginalnej torebki, składa się on z dwóch części. Pierwszy element jakby przerywa długość paska i pozostawiał puste okienko, natomiast drugi za pomocą którego regulujemy pasek posiada wygrawerowany napis Kazar. Jeśli chodzi o nieoryginalną torebkę, element służący do regulacji wygląda inaczej. Mianowicie, nie dzieli paska na dwie części i nie posiada wygrawerowanego napisu Kazar.

11aa.jpg

4b.jpg

Opisane wyżej różnice to najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę kupując listonoszkę Kazar, poza ich autoryzowanymi sklepami. Jeśli nie chcemy paść ofiarą oszustwa, powinniśmy również dokładnie zapoznać się z rzeczywistą ofertą sklepów, ponieważ często podrabiane modele dalece odbiegają od oryginałów. Tak też stało się w opisanym przeze mnie przypadku. Chociaż model na „pierwszy rzut oka” może przypominać oryginał, to takiego koloru na pewno nie zobaczymy w ofercie sklepów Kazar. Akurat ta listonoszka wyprodukowana została jedynie w kolorze czarnym. Dodatkowo, nie powinniśmy skusić się podejrzanie niską ceną nowej torebki, np. na aukcjach internetowych, ponieważ świadczy ona nie o wyjątkowej promocji, tylko o próbie oszustwa. Cena torebki na jednej z aukcji wynosiła 61zł. To aż 268zł mniej. Czy możliwa byłaby aż taka promocja?

Źródła:
1. www.kazar.com/pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę