Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Mascara Sublime de Chanel - jak rozpoznać oryginał?

Data: 08.05.2014 Autor: Dominika Irzyk
W1siziisijiwmtqvmduvmdgvmtvfmjjfndhfnzixx3n1ymdslnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Dowiedz się, jak rozpoznać oryginalną mascarę Sublime de Chanel.

Mascara Sublime de Chanel, mimo że ukazała się już w kolekcji na wiosnę 2011r., to jednak nadal ma wiele fanek (i fanów ;)) ze względu na swoje liczne zalety oraz zaufanie, którym obdarzyły ją konsumentki. Na forach internetowych można znaleźć coraz to nowsze wpisy kolejnych oczarowanych nią użytkowniczek. Kobiety zachwycają się naturalnym efektem, jaki można dzięki niej uzyskać, idealnie rozdzielonymi, podkręconymi i delikatnie wydłużonymi rzęsami oraz jej właściwościami pielęgnacyjnymi (zawiera wosk pszczeli).

Ten tusz do rzęs (tak jak inne popularne i pożądane kosmetyki znanych marek) również doczekał się swoich podrabianych odpowiedników. Niestety są one o tyle bardziej groźne od na przykład podróbek ubrań czy butów, że mogą powodować różne choroby oczu lub alergie nieznanego pochodzenia ze względu na podejrzany skład (nigdy nie wiadomo, czy czarnej substancji w podróbce nie jest bliżej do pasty do butów, niż do tuszu do rzęs). Więc aby stać się szczęśliwą posiadaczką oryginalnej wersji kosmetyku, trzeba zwrócić uwagę na jego kilka istotnych cech charakterystycznych.

1. Oryginalna Sublime de Chanel ma bardzo minimalistyczny wygląd – czarne opakowanie i prosty biały napis „Chanel”, jak na zdjęciu:

oryginał.jpg

Sublime de Chanel dostępna jest w dwóch wersjach – klasycznej i wodoodpornej. Wersja klasyczna występuje w trzech kolorach: 10 Deep Black, 10 Deep Brown oraz 10 Deep Purple, natomiast wodoodporna tylko w kolorze 10 Deep Black.

2. Tusz do rzęs Sublime de Chanel można znaleźć w dwóch rozmiarach – dostępnym w sprzedaży, normalnym rozmiarze 6g oraz jako próbka 1g. Nie ma od tej pojemności żadnego odstępstwa.

Wersja 6g:

opakowanie.jpg

Wersja 1g (próbka):

próbka.jpg

próbka 2.jpg

3. Na opakowaniu mascary powinna widnieć pełna francuska (mascara longueur et courbe) oraz angielska (infinite lenght and curl mascara) nazwa, bez żadnych błędów i koniecznie w tych dwóch wersjach językowych:

napis.jpg

Na koniec chciałabym pokazać kilka przykładowych podróbek mascary Sublime de Chanel:

1) Zwróć uwagę na opakowanie, nazwę koloru, pojemność oraz niezgodności w dwujęzycznej nazwie:

podróbka 1.jpg

2) Niezgodność kolorystyczna (kolorowe kosmetyki marki Chanel nie występują w białej wersji; w tej odsłonie u Chanel można znaleźć jedynie kosmetyki do pielęgnacji):

podróbka 2.jpg

3) Inny kształt opakowania oraz napis „Chanel” u dołu, a nie u góry mascary:

podróbka 4.JPG

4) Różna od oryginału pełna nazwa angielska oraz nazwa koloru:

podróbka 5.jpg

Oryginalną mascarę Sublime de Chanel można kupić w perfumeriach oraz na renomowanych bądź firmowych stronach internetowych. Jej cena powinna wynosić ok. 130zł (za dostępną w sprzedaży wersję 6g).

Źródła:
http://allegro.pl/chanel-tusz-mascara-sublime-de-chanel-black-i4114492770.html
http://beautybargainqueen.blogspot.com/2011_05_01_archive.html
http://fleurissante.wordpress.com/2011/03/15/chanel-sublime-de-chanel-mascara-review/
http://www.chanel.com/en_GB/fragrance-beauty/Makeup-Mascara-SUBLIME-DE-CHANEL-122003

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę