Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Nike Air Max – jak rozpoznać podróbki?

Data: 29.10.2015 Autor: Joanna Słonka
W1siziisijiwmtuvmtavmjkvmtbfmtnfmzbfmtq5x2fpci5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Dowiedz się, jak wybrać oryginalne buty Nike Air Max.

W samym serwisie Allegro możemy natknąć się na prawie 15 000 aukcji, na których oferowane są buty Nike Air Max. Nie mamy się co łudzić, że chociaż połowa sprzedawców oferuje oryginalny towar. Zalew podróbek sprawia, że zakup oryginalnych butów w miejscach innych, niż oficjalne sklepy stanowi prawdziwe wyzwanie.

  • SKLEP. Na wstępie powinniśmy przyjrzeć się opisom towaru, regulaminowi, newsom. Wszelkie błędy językowe, ortograficzne czy stylistyczne, powinny od razu dyskredytować sklep. Tak samo nieprofesjonalne, zdawkowe opisy pozbawione specyfikacji danego modelu buta.
  • Zawsze warto sprawdzić opinie o sklepie/sprzedawcy. Jeśli znajdziemy jakiekolwiek komentarze dotyczące podróbek (nawet, jeśli chodzi o zupełnie inne przedmioty), albo dowiemy się, że towar jest wysyłany z Azji - nie kupujmy. Sprzedawcy często zajmują się pośrednictwem pomiędzy klientem, a „producentem”, którym jest po prostu hurtownia z Chin.Koncern Nike oczywiście posiada fabryki również w Azji, ale nigdy nie wysyła towaru bezpośrednio z magazynu.

airmaxy_z_akllegro.jpg

(przykład aukcji allegro)

jaaasne1 (1).jpg

  • TOWAR. Nie powinniśmy ufać sprzedawcy, który oferuje dziesiątki par butów we wszystkich rozmiarach, modelach i wariantach kolorystycznych. Niektóre modele wydano w limitowanych partiach, np. AM 90 ‘Infrared’ czy AM 1 ‘Omega Pack’ i nie ma możliwości, żeby ktoś był wstanie zaoferować nam 53 pary tego modelu w cenie poniżej 300 zł.


air-max-90-infrared.jpg
(Oryginalne AM 90 ‘Infrared’)

  • KOLOR. Gdy wybierzemy model, który nas interesuje powinniśmy w pierwsze kolejności dowiedzieć się o nim jak najwięcej, zaczynając od wariantów kolorystycznych. Sklep oferujący kolory, których nie ma na oficjalnej stronie Nike (albo odpowiadają one innemu modelowi) - z pewnością sprzedaje podróbki. Również powinniśmy pamiętać, że w kategorii „inny model” zawiera się też kategoria „produkt męski/damski/dziecięcy”.


air_max_1_qs_real_vs_fake_02.jpg
(Oryginalny kolor Nike Air Max 1)

air_max_1_qs_real_vs_fake_01.jpg
(podróbka)

  • Nie ufajmy zdawkowym opisom jak „model 1”, „model 2”, podczas kiedy np. Nike Air Max 90 mogą mieć różne nazwy i uzupełnienia: Nike Air Max 90 FB (2 kolory), Shanghai, Tokyo, Paris, Leather (3 kolory).


fake air max.jpg

Nike Air Max 90 - 248 par butów damskich, 33 kombinacje kolorystyczne - a na oficjalnej stronie Nike 12 modeli...

  • NUMER IDENTYFIKACYJNY znajduje się na wewnętrznej metce. Na nim znajdziemy dziewięciocyfrowy kod. Jeśli wrzucimy go do wyszukiwarki to powinniśmy zobaczyć wybrany przez nas model. Jeśli zdjęcie z katalogu Nike różni się od tego, które znajduje się w sklepie – nie kupujmy.


metka_air_max.jpg
(Oryginalna metka)

atmos2-1024x768.jpg
(Oryginalna metka)

  • Niestety, w tym momencie producenci podróbek zaczęli kopiować również ten identyfikator. W części przypadków jednak kod zawiera jedynie pięć cyfr, więc możemy odrzucić buty z takim kodem. W innych przypadkach możemy odrzucić buty, na których na metce znajduje się logo Nike – w oryginalnych metkach wewnętrznych ono nie występuje.


air_max_1_qs_real_vs_fake_27-300x200.jpg
(Metka - podróbka)

  • Powinniśmy zawsze prosić o zdjęcie wewnętrznej metki, nawet, jeśli w opisie pojawia się interesujący nas numer. Ważne jest również umiejscowienie wewnętrznej metki (szerokość, odległość), jednak różni się ono w zależności od modelu, więc jest praktycznie niemożliwe do zweryfikowania przed zakupem.
  • WYKONANIE. Oszuści wykorzystują materiały gorszej jakości, ale nie zawsze możemy to zauważyć przed zakupem. Modele takie jak Air Max 90 czy Air Max 1 są tak popularne wśród oszustów, że coraz ciężej je odróżnić od oryginałów (zanim się w nich nie pobiega).

Ważne, aby zwrócić uwagę na szew wewnętrzny. W podróbkach jest gorszej jakości i nie tak gęsty jak w oryginale. Również zewnętrzne szwy w podróbkach są gorszej jakości.


Screenshot-2014-02-04-14.21.07.png

nike-air-max-stitching1.jpg
(Góra: podróbka)

Warto poprosić sprzedawcę o dokładne zdjęcie plastikowej wstawki z boku butów (rzeczywiste zdjęcie!) Powinna ona być przeźroczysta, bez żadnych drobin, bąbelków itp.

air-max-90-infrared-us-release-date-4.jpg
(Oryginał Nike Air Max 90)

  • PUDEŁKO. Jeżeli w regulaminie/szczegółach zakupu pojawia się informacja o wysyłce bez pudełka - absolutnie nie kupujemy, to na pewno podróbka. Dobrze zapytać o pudełko sprzedającego przed zakupem.

Screenshot-2014-02-04-14.21.00.png

Źródła:
www.airmaxy.pl
www.air-maxy.com
www.jestpieknie.pl
www.kolekcjonerbutow.pl
www.store.nike.com
www.sneakernews.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę