Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Odzież Columbia - jak rozpoznać oryginalny towar?

Data: 27.05.2015 Autor: Yuliya Sidaruk
W1siziisijiwmtuvmduvmjcvmtjfmtjfmdjfmzg2x2njlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalną odzież firmy Columbia.

Znana na całym świecie firma Columbia, już od ponad 70 lat produkuje wysokiej jakości odzież do rekreacji i sportu. Historia tej amerykańskiej firmy rozpoczęła się od małego biznesu emigrantów z Niemiec. Rodzina Lamfrom najpierw kupiła niewielką fabrykę produkującą kapelusze. Z czasem uruchomiła linię ubrań, stając się znaną w całych Stanach Zjednoczonych. Liderzy firmy pełnili nie tylko funkcje kierownicze, ale również osobiście starannie kontrolowali proces produkcji rzeczy, zwracając uwagę na najmniejsze drobiazgi. Firma zainicjowała produkcję ciepłych kurtek dla myśliwych i rybaków, co w surowym klimacie zostało bardzo docenione. Oryginalna reklama z zabawnymi hasłami dodatkowo buduje popularność tej marki. Dbając o jakość produktów firma nie zmienia stylu. Stała się jednak ofiarą fałszerzy. Na naszym rynku "fałszywa Columbia" to zjawisko powszechne. Jak zabezpieczyć się przed niskiej jakości produktami?

Na początku musimy zrozumieć, że wszystkie produkty są szyte nie w Ameryce, a w Auckland, gdzie znajduje się siedziba słynnej marki. Podstawowe kraje, które produkują firmowe kurtki i spodnie Columbia to Indonezja, Tajwan, Chiny, Sri Lanka, Wietnam i inne państwa południowo-wschodniej Azji. Dlatego przywieziona z Chin kurtka Columbia może naprawdę być oryginalna. No co jednak należy zwrócić szczególną uwagę?

1. Brak etykiet i opakowań będzie świadectwem niskiej jakości towaru. Oryginalne produkty zawierają etykiety "Columbia" wykonane w formie książeczki. W nich znajdziesz pełny opis zastosowanych technologii. Jedyny wyjątek będzie dotyczyć towarów "Columbia outlet", gdzie nie ma szczegółowego opisu.

5f1f77.png

9bb5e7.jpg
(podróbka)

columbia3.jpg
(oryginał)

2. Na oryginalnym ubraniu będzie tylko logo firmy oraz nazwa "Columbia" (lub "Columbia Titanium"). Jeśli obok znajduje się jeszcze jakiś napis -produkt jest podróbką. Do wyjątków możemy zaliczyć kilka linii firmy - PFG, Vertex, które będą znajdować się pod nazwą. Oryginalna odzież nie istnieje w rozmiarze XXXL i jest produkowana w Chinach, Wietnamie i Indonezji.

7559da.jpg

3. Na falszywy produkt będzie wskazywać brak informacji na temat technologii produkcji oraz składu materiałów, z których odzież jest wykonana. Tani materiał można rozpoznać, nawet nie będąc specjalistą w tej dziedzinie.

4. Jeśli chodzi o zamki - pamiętaj, że Columbia wykorzystuje wyłącznie zamek błyskawiczny YKK. Żaden inny. Obecność zamków nieznanego producenta wskazuje na jego nieautentyczność.

5. Firma Columbia nie korzysta z Membran Gore-Tex, używanych przez wielu znanych producentów przy tworzeniu odzieży. Mając własne patenty, nie ma potrzeby zapożyczania innych technologii w tej dziedzinie.

System Omni-TECH nie pozwala wilgoci przenikać do wnętrza produktu. Wszystko to, dzięki materiałowi z mikroporami. Odzież ma zdolność do sprawnego odprowadzania potu i pary wodnej ze skóry, pozostawiając ją suchą nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Bez względu na pogodę - w takim stroju będziesz odczuwać suchość, a zatem i komfort. System Omni-HEAT pozwala zachować własne ciepło. Chroni je za pomocą unikalnych, srebrnych punktów. Udowodniono, że w ten sposób utrzymuje się nawet 20% więcej ciepła, niż w przypadku jakiejkolwiek innej izolacji.

141855990413506125000_mthumb.png

6. Jeżeli elementy wyglądu marki Columbia są zmienione, np. czcionki lub proporcje oznacza to podróbkę.

W oryginalnych książeczkach Columbia podane są następujące informacje:
- numer modelu
- pełna nazwa modelu
- rozmiar
- kategoria modelu (męska/ damska)
- kod kreskowy
- nawet sugerowana cena detaliczna

QR - specjalny kod, który jest czasem umieszczony dodatkowo na zamku błyskawicznym. Można go zeskanować za pomocą smartfona, a potem sprawdzić na stronie firmy Columbia. Tam pojawi się informacja z opisem technologii, która została wykorzystana w sprawdzanym modelu.

Źródła:
www.shoptema.ru
www.obuvland.com.ua

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę