Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Oryginał czy podróbka? Czapka New Era

Data: 22.03.2014 Autor: Radosław Kowalski
W1siziisijiwmtqvmdmvmjivmtjfmdlfmzlfnde5x2n6yxbnbhhjzi5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Dowiedz się, jak odróżnić oryginalne czapki New Era od podróbek.

Nastały czasy, w których buty Nike i czapki z daszkiem przestały być domeną sportu i pod enigmatyczną nazwą swag przebojem wdarły się do świata mody. Chłopaki w sportowych ciuchach, którzy bynajmniej nie wybierają się pograć w kosza, stali się nieodłącznym elementem ulicznej mody. Kiedy dołączył do nich lalusiowaty ówcześnie Justin Bieber, swag osiągnął pewnego rodzaju punkt kulminacyjny. Od tamtej pory każdy może założyć czapkę na głowę i wskoczyć w Nike. Pewnie dlatego łatwo jest dać się nabrać na podróbki. Dzisiaj powiemy Wam jak rozpoznać oryginalną czapkę marki New Era; następnym razem zdradzimy jak nie dać się oszukać kupując jeden z modelów Nike.

Po lewej stronie podróbka w kolorze niebieskim, po prawej zaś oryginalny produkt New Era w kolorze czarnym.

4.JPG

1. Zacznijmy od porównania przodów obydwu czapek. Należy sprawdzić, czy znaczek jest dobrze przyszyty; zwrócić uwagę na jakość szwów i poszukać prujących się nici. W czarnej czapce wszystkie ściegi są dobrej jakości, a kolory doskonale od siebie oddzielone i gładkie; w niebieskiej zaś odstają nitki, a niektóre kolory nachodzą na siebie.

2. Dziurki wentylacyjne na czapce bardzo łatwo mogą „wydać” imitację. W podróbce są one zwyczajnie za duże. Jeśli pod wywietrznikiem widać włożony tam palec, to znaczy, że czapka jest ściemniona; jeśli zaś dziurka jest za mała, żeby go dojrzeć, wtedy można spać spokojnie. Im większe dziurki wentylacyjne, tym większe są niestety szanse na podrabiany produkt.

5.JPG

3. Kolejna bardzo ważna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę to wewnętrzna część obydwu czapek. Na brzegach znajduje się naszywka z hasłem "ORIGINATORS OF THE TRUE FITTED" oraz znak jakości ®. W podróbce czcionka napisu jest znacznie mniejsza, a znak jakości nawet nie przypomina oryginalnego - jest rozpikselowany i niewyraźny.

1.JPG

6.JPG

4. Paski wewnątrz oryginalnej czapki są oczywiście doskonale przyszyte; w podróbce mogą wystawać nitki. W oryginalnych produktach New Era nie ma najmniejszej szansy na niemiłą niespodziankę w postaci rwących się szwów.

5. Różnicę w wykonaniu znaczka ”GENUINE MERCHANDISE” możecie sami ocenić na poniższym zdjęciu. Warto też zwrócić uwagę na jego umiejscowienie. W oryginalnym produkcie New Era, znaczek przyszyto ok. centymetra poniżej brzegu czapki, równo ze szwem; w podróbce zaś przyszyto go niechlujnie i za wysoko, powyżej szwu.

2.JPG

6. Jak widać na poniższym zdjęciu, naszywki z rozmiarem czapki różnią się wielkością czcionki. W podrobionym produkcie, jeden z rozmiarów jest cieńszy od drugiego, podczas gdy w produkcie oryginalnym obydwa rozmiary są identyczne. Na sąsiedniej naszywce z logiem firmy, w podróbce znajdziemy po raz kolejny rozpikselowany i niewyraźny znak jakości ®.

3.JPG

7. Warto zwrócić też uwagę na metkę z informacjami o pochodzeniu produktu i wskazówkami dotyczącymi prania. Podobnie jak czerwony napis ze zdjęcia powyżej, w podróbkach często jest ona przyszyta za wysoko. Równie często zawiera też zupełnie nieprawdziwe informacje.

8. Na koniec rzecz najbardziej oczywista, czyli hologram na daszku. Na dolnym zdjęciu widzicie oryginalny produkt marki New Era, powyżej zaś jego imitację. Łatwo zauważyć, że zarówno numer „59”, jak i litery na oryginalnym hologramie są większa, grubsze i lepiej wykonane. Hologram jest dość marną podróbką, różnica jest wręcz kolosalna.

7.JPG

8.JPG

9. Spójrzmy jeszcze na znaczek z tyłu czapki - oryginalny jest prostokątny, podróbka zaś przypomina kształtem kwadrat. Co więcej, podrobiony znaczek wykonano ze znacznie gorszej jakości materiału, co łatwo wyczuć przez dotyk. Prawdopodobnie użyto też za dużo włókna, przez co jest on nienaturalnie gruby i niekształtny.

9.JPG

10.JPG
(fot. screeny z: https://www.youtube.com/watch?v=Ep1UIxOjuSw)

Fałszywa czapka New Era w żadnym wypadku nie zasługuje na miano dobrej podróbki; różnic jest sporo i widać je gołym okiem. Być może więc fałszerze dostrzegli swoistą ulotność mody spod znaku swag. Przecież jeszcze niedawno wszyscy chodzili w Conversach! Nie warto więc ładować zbyt dużo pracy w rzecz, która niebawem może stać się melodią przeszłości.

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę