Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Oryginał czy podróbka? iPhone 4

Data: 13.03.2015 Autor: Jagoda Marek
W1siziisijiwmtuvmdmvmtmvmtffndvfmjvfnjnfatqucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Podpowiadamy Wam, jak odróżnić oryginalnego iPhone'a 4 od podróbek.

Podróbki sprzętu elektronicznego są niestety coraz powszechniejsze. Najczęściej są to podróbki chińskie, które niekiedy wyglądają zupełnie jak oryginał. Nie inaczej jest w przypadku iPhone4. Na aukcjach internetowych nie brakuje podróbek. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, dzięki którym nie dasz się nabrać.

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest cena – jeśli jest zbyt niska, to iPhone nie może być oryginalny. Cechą podróbki jest zmienione ulokowanie gniazda karty sim (wraz ze zmianą sposobu jej aplikacji). Jeśli z tyłu iPhone’a jest klapka, która umożliwia dostanie się do środka modelu, gdzie znajduje się miejsce na kartę sim - to jest to podróbka. W oryginalnym iPhone 4, otwór na kartę sim ulokowany został w górnej lub bocznej części telefonu.

iphone1.jpg

Przy zakupie zwróć także uwagę na tył obudowy. W podrobionych modelach często można zauważyć mały prostokącik, w którym została zapisana pojemność w gigabajtach. Oryginalny iPhone tego nie ma. Niestety są też podróbki, które nie posiadają tego szczegółu.

zz.png

Ważny jest także wyświetlacz. W oryginalnych modelach jest większy, bardzo czuły na dotyk i szybki. Zaś gdy mamy do czynienia z podróbką, na reakcje telefonu często trzeba czekać nawet kilka sekund.

iphone3.jpg

Wszystkie wyżej wymienione wskazówki mogą pomóc w dokonaniu dobrego wyboru. Jednak trzeba pamiętać, że niektóre podróbki prawie niczym nie różnią się od oryginalnego iPhone’a, dlatego zakupy powinny być przemyślane. W razie wątpliwości – pytaj sprzedawcę.


Źródła:
1. www.interia.pl
2. www.ipod.info.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę