Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Oryginał czy podróbka? iPhone 5

Data: 18.03.2014 Autor: Radosław Kowalski
W1siziisijiwmtqvmdmvmtgvmthfmdrfmdhfmjy4x3bwchbwcc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Podpowiadamy Wam, jak odróżnić oryginalny iPhone 5 ze stajni Steve’a Jobsa od produktu z chińskich manufaktur.

W świecie zdominowanym przez elektroniczne gadżety, pełnym coraz to nowszych cudów techniki i coraz bardziej zaawansowanych technologii, firma Apple jawi się nie tylko jako doskonale prosperująca i wytyczająca trendy marka, lecz również obiekt swoistego kultu. Fani urządzeń z jabłuszkiem potrafią ustawiać się pod sklepami na kilka dni przed ich premierą. Wielu skrycie marzy o tym, by zamienić swojego peceta na iMaca, a komórkę na iPhone’a. Nic zatem dziwnego, że w sieci łatwo natrafić na ich tanie imitacje. Sprawdźcie, jak rozpoznać oryginał!

Na zdjęciach po lewej widać oryginalny iPhone 5 w kolorze czarnym; po prawej zaś chińską podróbkę w kolorze białym.

1. Oryginał i podróbka wyglądają bardzo podobnie – ten sam rozmiar, podobna waga, dobrze podrobiony ekran i czujniki, taki sam layout. Obydwa wykonane są z metalu. Jedyna rzecz, której nie udało się podrobić to system operacyjny. Oryginalny iPhone opiera się na iOS, zaś jego podróbka działa na zwykłym Androidzie, który swoim wyglądem imituje system operacyjny marki Apple. Różnica ta daje o sobie znać niemalże na każdym kroku i w konsekwencji boleśnie obnaża niedoskonałość podróbki.

1.JPG

2. Zręcznie wykonano górną część podróbki, zaraz nad ekranem. Podobnie jak oryginalny produkt, zawiera ona kamerę, głośnik i czujnik światła; znajdują się one w tym samym miejscu i mają ten sam rozmiar. Łatwo jednak dostrzec, że podróbka nie zawiera czujnika bliskości.

2.JPG

3. Przycisk podrobiono doskonale. Ma ten sam rozmiar i identyczne położenie; różnicy nie czuć nawet w dotyku.

3.JPG

4. O dobrej jakości podróbki świadczy jej tylna część, którą wykonano z metalu; nie udało się jednak podrobić napisów i logo. Podczas gdy oryginał posiada logo Apple i iPhone; tył podróbki jest całkowicie gładki.

4.JPG

5. Można zauważyć drobną różnicę w wyglądzie lampy LED oraz kamery. Co więcej, górna i dolna część podrobionej obudowy jest plastikowa, zaś w produkcie Apple wykonano ją ze szkła.

5.JPG

6. Boki obydwu urządzeń mają taką samą grubość; oryginalny iPhone ma jednak większe wejście na kartę SIM.

6.JPG

7. Drugi bok również nie został podrobiony idealnie, gdyż przycisk ‘mute’ ma pomarańczową linię w oryginale, czerwoną zaś w podróbce. Przyciski regulacji dźwięku są takie same.

7.JPG

8. Góra podrobionego urządzenia jest taka sama, jak oryginał; dół zaś posiada mniejszych rozmiarów dziurki głośników, oraz mniejsze gniazdo do słuchawek. Mimo to, można je podłączyć bez problemu. Śrubki do rozkręcenia urządzenia są z kolei większe, niż być powinny.

8.JPG

Skomentuj

lol23
prawie 4 lat

dzienki

.
prawie 4 lat

to jest na zmiane czy jak?! raz wychodzi na to ze bialy to podrobka raz ze czarny wtf!

Wolomin
ponad 3 lat

na początku jest napisane że czarny to oryginał, a potem że oryginalny ma większe wejście na kartę sim, a przecież większe ejście jest w białym:)

xDD
ponad 3 lat

Nie ogarniam...
Heloł?! Który jest podróbą, a który nie?!

Tomi
ponad 3 lat

W czerwcu tego roku w sklepie z podróbkami w Pekinie porównywałem mojego oryginalnego iPhone 5 z podróbką. Nie do odróżnienia. Już udoskonalili. Koszt to ok. 500 zł. Pierwszy raz byłem w takim sklepie i w ogóle w Chinach. Można w nim kupić podróbki wszystkiego (oni mówią na te sklepy "z oryginalnymi podróbkami"). Królują zegarki i elektronika. Przewodnik opowiadał, że ten sklep to najwyższa półka podróbek (nawet fachowcy nie odróżniają), szczególnie jeśli chodzi o zegarki. Pół grupy zakupiło Rolexy.

Do xDD
ponad 3 lat

Jest w tekście: "Na zdjęciach po lewej widać oryginalny iPhone 5 w kolorze czarnym; po prawej zaś chińską podróbkę w kolorze białym."

julix
ponad 3 lat

A co powinno być napisane z tyłu (pod napisem i phone) orginalnego telefonu (np made in California a co dalej...

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę