Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Oryginał czy podróbka? Trampki Converse All Star

Data: 26.03.2014 Autor: Dominika Irzyk
W1siziisijiwmtqvmdmvmjyvmtrfmtnfndjfoteyx2nvbnznbc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Nie daj się nabrać na podróbki kultowych trampek Converse!

Pierwsze na świecie trampki stworzone, dzięki wsparciu znanego koszykarza – Charlesa Taylora (i sygnowane jego nazwiskiem) przez firmę Converse zna dziś chyba każdy. Conversy na przestrzeni lat z butów przeznaczonych dla sportowców stały się popularnym i niezwykle pożądanym obuwiem młodzieżowym. Dziś noszą je wszyscy- od gwiazd Hollywood, po dzieci ze szkół podstawowych
(a nawet młodsze osoby). I jak to z kultowymi (oraz – niestety- coraz droższymi) przedmiotami bywa, również Conversy szybko doczekały się swoich podrabianych odpowiedników. Podróbki zachęcają do kupna niską ceną, ale nie warto się na to nabierać – są dużo gorszej jakości i jeśli zależy nam, by ukochane trampki przetrwały więcej niż jeden sezon, warto zainwestować w oryginalne produkty. Oto kilka wskazówek jak je rozpoznać:

1. Chyba najbardziej rozpoznawalnym znakiem świadczącym o oryginalności Conversów jest kółeczko umieszczone w okolicach kostki. Powinno być wyraźne, równe oraz posiadać delikatnie wypukłe elementy. Uwaga: posiadają je tylko Conversy sięgające za kostkę.

c1.jpg
(źródło: http://conversy.pl/historia.html)

2. Ważnym elementem trampek jest napis „All Star” naszyty na górze języka. On również powinien być wyraźny, a literki zebrane blisko siebie i sprawiające wrażenie „zaplatanych”.

c2.jpg

3. Oryginalne Conversy mogą posiadać „®” (pod gwiazdką z tyłu buta, znajdującą się między słowami „All Star”), ale nie muszą. Jest to zależne od czasu, kiedy zostały wyprodukowane (nowsze wersje nie posiadają już znacznika zarejestrowania w Urzędzie Patentowym). Choć oczywiście znacznik „®” nie może być przyczyną zmiany rozmiaru gwiazdki, jak to widzimy na zdjęciu w podrobionym bucie (po prawej stronie):

c3.jpg
(źródło: http://zapytaj.onet.pl/Category/032,010/2,21536163,Converse_podrobki_czy_oryginaly_.html)

4. Kolejna istotna sprawa - podróbki popularnych trampek nie posiadają od środka na podeszwie buta napisu „Converse” lub jest on niewyraźny i łatwo ścieralny. W tych oryginalnych napis powinien być równy, dobrze widoczny i praktycznie „nie do zdarcia”.

c4.jpg
(źródło: http://www.vinted.pl/blog/2013/9/451-converse-oryginaly-czy-podrobki)

5. Nieoryginalne trampki są wykonane dużo mniej starannie, co można zauważyć choćby na nosku buta (sposób poprowadzenia czarnej linii):

c5.jpg

6. Dobrą wskazówką może być też fakt, że prawie bez wyjątku oryginalne Conversy posiadają małą kropkę na podeszwie:

c6.jpg

Na koniec chciałabym wspomnieć o najważniejszej sprawie przed zakupem trampek firmy Converse, a mianowicie o miejscu, w którym chcemy je nabyć. Jeśli nie mamy czasu na sprawdzanie jakości butów i późniejsze zastanawianie się nad ich oryginalnym pochodzeniem, a także nie mamy ochoty na wspieranie finansowe fałszerzy, warto wybrać się do renomowanego sklepu lub dokonać zakupu online na oficjalnej polskiej stronie Conversów. Ceny oryginalnych butów zazwyczaj są ujednolicone i w zależności od modelu wahają się w okolicach 150-300 złotych.

Skomentuj

abc
około 5 lat

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sensownością takich poradników. Przede wszystkim nie da się stwierdzić, czy dany produkt jest oryginalny, jedynie na podstawie pewnych niezgodnych cech można stwierdzić czy jest nieoryginalny.
Większość produktów nie posiada cech niepodrabialnych. Wszystkie wymieniane elementy zależą od staranności podrabiającego. W dodatku często porównuje się produkt oryginalny z jedną konkretną podróbką i na jej podstawie tworzy poradnik, który inni uważają za kategoryczny. Do tego wielkość zdjęć która nie pozwala na dokładne przyjrzenie się omawianym detalom.

kjj
około 4 lat

Dzieki

Zdzisław
prawie 4 lat

Era smart-fonów z aparatami dorównującymi w robieniu zdjęci aparatom a tu artykuł który ma być traktowany poważnie a zdjęcia robione chyba jakąś podróbką.

Podróbki po podróbkach sic!

Ralf
ponad 3 lat

A One Star? Przecież Conversy to nie tylko All...

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę