Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Oryginał czy podróbka? Zegarki Rolex

Data: 16.04.2014 Autor: Maria Abramczyk
W1siziisijiwmtqvmdqvmtyvmtrfmzjfmdlfode3x3jvbgv4z2wucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Sprawdź na co należy zwrócić uwagę przed kupnem zegarków Rolex.

Rolexy to znane na całym świecie zegarki – symbol prestiżu i w pewnym stopniu wyznacznik statusu społecznego. Powstały dzięki marzeniu Hansa Wilsdorfa, który dostrzegł potencjał zegarków noszonych na nadgarstku i pragnął je upowszechnić. Razem z Alfredem Davisem w 1905 roku założył firmę Wilsdorf & Davies, która trzy lata później zmieniła nazwę na taką, która po dziś dzień jest rozpoznawana niemal we wszystkich kręgach. Obecnie jest to jeden z największych producent zegarków na świecie, a dochody tej firmy liczy się w milionach. Nic więc dziwnego, że te kultowe zegarki doczekały się licznych podróbek. Jednak w przypadku tak precyzyjnego mechanizmu nie warto oszczędzać i zadowalać się falsyfikatem, choć nierzadko jest on niemal nie do odróżnienia od oryginału. Zatem jak nie dać się nabrać i rozpoznać czy to, co kupiliśmy to podróbka czy oryginał?

1. Poszukaj na szkiełku wygrawerowanej korony z logo Rolexa. Znajduje się ona nad cyfrą sześć i jeśli możesz ją zobaczyć gołym okiem – niestety oznacza to, że Twój zegarek to falsyfikat. W prawdziwym Rolexie koronę można zobaczyć wyłącznie nakierowując na szkiełko lampkę LED pod odpowiednim kątem. Jest to najtrudniejszy do podrobienia element, dlatego w ten prosty sposób z największa pewnością można określić prawdziwość zegarka.

01A. Gdzie na szkiełku znajduje się wygrawerowana korona rolexa.jpg

01B. Jak znaleźć na szkiełku wygrawerowaną koronę Rolexa.jpg

2. Sprawdź numer seryjny. Przede wszystkim upewnij się, że ten z obudowy pod spodem zegarka zgadza się z tym umieszczonym na obwódce szkiełka, nad cyfrą sześć.

3. Przyjrzyj się też samemu grawerunkowi numerów – w oryginałach cyfry wyglądają jak płynnie wycięte, nie ma nierówności, zgrubień, dziurek i innych tego typu nieschludnych elementów.

Fake:
03A. Grawerunek - fake.jpg

Real:
03B. Grawerunek - real.jpg

4. Podróbka może też nie mieć jednego z numerów seryjnych umieszczonych na bransolecie, w części stykającej się ze spodem tarczy.

Fake:
04-05A. Numery seryjne - fake.jpg

Real:
04-05B. Numery seryjne - real.jpg

5. Logo na bransolecie w oryginalnym zegarku będzie miało łagodne, nieco rozmyte krawędzie, natomiast w falsyfikacie są one ostre.

6. Również grawerunek na spodzie zegarka powinien mieć w ten sam sposób nieostre krawędzie. W podróbce może też różnić się kolorem wypełnienia – w oryginalnych Rolexach napisy są srebrne.

Fake:
06A. Grawerunek na spodzie - fake.jpg

Real:
06B. Grawerunek na spodzie - real.jpg

7. Falsyfikat od oryginału można też rozróżnić na podstawie koloru wewnętrznego mechanizmu – podróbki są pozłacane.

Fake:
07A. Mechanizm - fake.jpg

Real:
07B. Mechanizm - real.jpg

Przedstawiłam kilka prostych porad pozwalających sprawdzić, czy kupiliśmy prawdziwy czy podrobiony zegarek. Jednak jak wiemy – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego warto wspomnieć, że jeśli już kupuje się coś tak kosztownego jak Rolex warto zainwestować w siebie i postawić na jakość, jaką zapewnia tylko oryginał. W związku z tym zakupu należy dokonywać wyłącznie od sprawdzonego dostawcy lub w autoryzowanym sklepie. Należy bezwzględnie upewnić się, że dołączono wszystkie dokumenty, kartę gwarancyjną, a nawet oryginalne pudełko. Jeśli jednak nawet w takiej sytuacji wciąż mamy wątpliwości i chcemy uzyskać absolutną pewność co do pochodzenia naszego zakupu można spróbować znaleźć zegarmistrza specjalizującego się w Rolexach – otworzy on zegarek i na podstawie budowy mechanizmu stwierdzi czy to oryginał, czy zwykła podróbka.

Źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=GmsDVSH7DHQ
https://www.youtube.com/watch?v=c33LXHIYMY8
http://www.rolex.com/
http://100percent-rolex.blogspot.com
http://www.bernardwatch.com/blog/Fake-Rolex-Comparison/

Skomentuj

AR
ponad 4 lat

Nie można łaskawie pisać zamiast "fake" albo "real" w języku polskim?

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę