Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Pad PS3 - jak rozpoznać podróbkę?

Data: 09.12.2015 Autor: Kinga Gumińska
W1siziisijiwmtuvmtivmdkvmtbfntffmtlfof9wczmucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalnego pada do PlayStation 3.

PlayStation 3 to konsola gier wideo wyprodukowana przez Sony Computer Entertainment, będąca jedną z najpopularniejszych na świecie. Jest to bezpośrednia następczyni PlayStation 2, będąca częścią siódmej generacji gier wideo, konkurująca bezpośrednio z konsolami: Xbox 360 firmy Microsoft oraz Wii firmy Nintendo.

Posiadacze konsoli PS3 zazwyczaj decydują się na zakup najlepszych i najciekawszych akcesoriów, aby urozmaicać swoje doznania i wrażenia podczas gry, podstawą jest jednak wzbogacenie swojego zestawu o dodatkowy pad. Niestety, istnieje już wiele fałszywych kontrolerów w atrakcyjnych cenach. W konsekwencji, wiele konsumentów płaci stosunkowo wysokie kwoty za tanie i zwykłe podróbki. Zamiast marnować pieniądze na kiepskie gadżety, wystarczy poświęcić kilka minut, aby zidentyfikować kilka szczegółów różniących imitację od oryginału:

 • Logo - przyglądając się z większą uwagą, można zauważyć, że znaczek SONY jest biały, w oryginalnej wersji barwa ta powinna mieć szary odcień.


$(KGrHqEOKkEE4iPIvj,QBOJpuiOJ7g--_2.JPG

 • Istnieją jednak takie reprodukcję, które w ogóle nie posiadają znacznika SONY, a środkowy przycisk PS nie zawiera poprawnego symbolu PlayStation, lecz może być oznakowany literami "P3".


304781215_1_644x461_pad-ps3-playstation-3-sony-dualshock-3-oryginal-bydgoszcz.jpg

540x405_pad-dualshock-sixaxis-do-sony-bl-50753867.jpg

 • Czarny kolor kontrolera - to wersja europejska, będąca najbezpieczniejszym wyborem przy zakupie tego gadżetu. Należy jednak zwracać szczególną uwagę na ich cenę. Istnieją pady PS3 produkowane w kolorze czerwonym, które również są oryginalne, jednakże jest to produkt przeznaczony na rynek azjatycki. Nieuczciwi sprzedawcy oferują natomiast pełen wachlarz kolorów.

ps3.jpg

 • Różnice w konstrukcji wnętrza - pad po lewej stronie to podróbka – mniejsza bateria w nieodpowiednim kolorze, na środku płytki drukowanej -brak chipa, który występuje w oryginale, ponadto ciężarki 50% mniejsze od wibracji, a wykonanie zdaje się być toporne.

pady_ps3-roznice-miedzy-oryginalem-i-chinczykiem.jpg

 • Należy pamiętać, że napisy DUALSHOCK3 i SIXAXIS są napisane w odcieniu jasnoniebieskim. Pojemność baterii w każdym Dualshocku 3 wynosi 570 mAh.


DSC04800_zps93db3edb.jpg

 • Numer seryjny modelu - znajduje się zawsze na tylnej naklejce - w oryginalnej, europejskiej wersji musi mieć następującą postać: CECHZC2E (CECHZC2E (E) for Europe).

ps31.jpg

 • Opis baterii jest oddzielony od kodu kreskowego wraz z opisem miejsca produkcji i znakiem „CE”. Fałszywy produkt wzbogacony jest jednak o sąsiadujący z "CE" tekst „Compiles with IDA…”, który znajduje się w obrysowanym kwadracie. W przypadku autentycznego przedmiotu to miejsce jest puste.

ps33.jpg

 • Istnieje jeszcze wiele innych subtelnych różnic, takich jak kształt "O" w logo Sony, kształt diod LED, przycisków L3, R3 czy różnic dotyczących sposobów namalowania znaków na klawiszach. Problem polega na tym, iż nie możemy tego ocenić, dopóki rzeczywiście produkt nie znajdzie się w naszych rękach. Dlatego też, warto skorzystać z opisanych wyżej wytycznych i nie dopuścić do nabycia nieautentycznego kontrolera, a przede wszystkim wziąć pod uwagę konsekwencje swojego zakupu. Oryginał nie różni się przecież od podróbki tylko wyglądem.
 • Zasadnicze różnice tkwią w użytkowaniu.
  Fałszywy pad:

1) bardzo szybko przechodzi w stan nieaktywności
2) drążki czasami się blokują, a mimo to i tak powodują reakcje konsoli
3) daje wrażenie dotykania tworzywa sztucznego, kiepskiej jakości


Źródło:
http://www.ebay.com/gds/Spot-Fake-PS3-SIXAXIS-controller-pictures-included-/10000000035975108/g.html

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę