Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Pad Xbox 360 – jak rozpoznać podróbkę?

Data: 17.04.2015 Autor: Jagoda Marek
W1siziisijiwmtuvmdqvmtcvmtjfndvfmjbfodizx3bhzc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Sprawdź, jak wybrać oryginalnego Pada do Xboxa 360.

Konsola Xbox 360 stała się jedną z najpopularniejszych rozrywek dla młodszych i starszych. Urozmaiceniu zabawy służą różne akcesoria, które można dokupić do konsoli. Gracze często decydują się na dokupienie pada. Jednak właściciele aukcji internetowych na ogół nie pokazują realnych zdjęć urządzenia, co stwarza większe ryzyko natrafienia na podrobiony produkt. Oto kilka wskazówek, dzięki którym rozpoznasz podróbkę pada Xbox 360.

1. Pierwszymi szczegółami, na które warto zwrócić uwagę są - kolor oraz materiał, z którego został wykonany pad. Oryginalne urządzenie jest porządne, sprawia wrażenie masywnego, a jego kolor to głęboka czerń lub biel, zaś podróbki są często produkowane z plastiku o mniej intensywnej barwie.

2. Kolejną ważną rzeczą jest naklejka znajdująca się na odwrocie pada. W oryginalnych urządzeniach ma kolor czarny i jest odblaskowa. Na podróbkach, naklejka nie odbija światła w prawidłowy sposób i często jest innego koloru.

poodd.png

Przy zakupie zwróć też uwagę na ogólne wykonanie. W oryginalnym urządzeniu krawędzie są zaokrąglone, co ułatwia komfort gry. W podrobionych modelach często można dostrzec ostre zakończenie plastiku.

pad5.jpg

Wyznacznikiem oryginalnego pada są też diody, które powinny podświetlać konkretny obszar. W podrobionych urządzeniach podświetlany jest zazwyczaj tylko konkretny punkt.

zz.png

Oprócz wyżej wymienionych różnic, które są dostrzegalne na zdjęciach (niestety nie zawsze), warto wskazać także na inne szczegóły. Podróbkę od oryginału można odróżnić za pomocą dźwięków wydawanych przez wciskane klawisze – w oryginalnym modelu jest to dźwięk o wyższym tonie. Jednak bez wcześniejszego porównania, nie będziemy w stanie usłyszeć tej różnicy.

Na aukcjach internetowych możemy najłatwiej trafić na podróbkę, dlatego dobrze jest przemyśleć planowany zakup. W przypadku braku realnych zdjęć pada, zapytaj sprzedającego o wszystkie szczegóły, które rozwieją lub potwierdzą twoje wątpliwości. W dokonaniu wyboru mogą pomóc także komentarze innych kupców, znajdujące się pod konkretną aukcją.

Źródła:
1. www.youtube.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę