Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Pasek Louis Vuitton - jak rozpoznać oryginał?

Data: 11.12.2015 Autor: Kinga Gumińska
W1siziisijiwmtuvmtivmtevmtffmtvfmjvfotqzx3bhcy5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalny pasek Louis Vuitton.

Luksusowy francuski dom mody z centralnym zarządem w Paryżu, stworzony przez francuskiego rzemieślnika i przedsiębiorcę Louis Vuitton, stanowi imperium ekskluzywnych toreb i akcesoriów. W 1854 założył on spółkę znaną teraz jako LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, skupiającą takie marki, jak Bulgari, Givenchy czy Dom Perignon. Siła tej marki pozwala Francuzom stosować prostą politykę handlową: sprzedaż wyłącznie poprzez należące do firmy sklepy i na oficjalnej stronie internetowej LV- www.louisvuitton.com. Żadnych wyprzedaży, rabatów czy outletów.

Niestety Louis Vuitton stał się najczęściej podrabianą marką w historii. Nie tylko designerskie torby, ale i paski doczekały się swoich odpowiedników, które można napotkać na stronach e-commerce, takich jak eBay. Naszczęście istnieje wiele różnić, dzięki którym możemy odróżnić podróbkę od oryginalnego produktu, który adekwatnie do swojej ceny wykonany jest z wielką precyzją.

Na co należy zwrócić uwagę?

 • Klamra z logiem firmy i szwy. Logo LV powinno być zgodne ze standardowymi parametrami, jakie widać na większości oryginalnych produktów tej marki. Najważniejszym szczegółem, łatwym do rozpoznania jest połączenie liter L i V. Spód literki V nie może dotykać dna litery L, między nimi powinna być naoczna przestrzeń. W przypadku podróbek wielokrotnie dolne elementy logo są ze sobą połączone, co od razu je dyskwalifikuje.


louis2.jpg

 • Ponadto szwy na zewnętrznej części pasa powinny być wykonane równomiernie i precyzyjnie. Nakreślona przez nie linia - nie powinna być zaniedbana lub nieregularna, a każdy ścieg o takiej samej szerokości jak inne.
 • Należy zwrócić uwagę, także na odstępy. Odległość między dwoma punktami ( L i V ) od dna klamry do góry, powinna pozostać stosunkowo w tej samej odległości (żółte linie wykazują równoległy odstęp, który pozostaje spójny od dołu do góry). Wzór szachownicy na pasku zawsze zaczyna się od równej połowy prostokąta.


louis-vuitton-damier-gold-belt-buckle.jpg

 • Kraj produkcji - Wszystkie pasy LV były produkowane w Hiszpanii, nie we Francji. Jedynie pasy wytwarzane na przełomie lat 80/90. zostały wykonane poza Hiszpanią, choć nawet wtedy były one produkowane na terenie Stanów Zjednoczonych.


2zqykp0.jpg

 • Ponadto na autentycznym produkcie Louis Vuitton, stempel z nazwą marki i krajem produkcji jest ulokowany z tyłu pasa. Grawer powinien być zgodny ze standardami jakościowymi, odcisków pieczęci LV. Czcionka logo posiada regularne odstępy między literami. Całość powinna być prawidłowo wyśrodkowana. Jednakże, jeśli występują zakrzywienia, pochylenia i nieregularność, (kiedy jedna strona logo jest zbyt daleko w prawo/ w lewo/ w górę/ w dół, itd.) na pewno mamy do czynienia z podróbką.

real-louis-vuitton-red-belt-logo-stamp.jpg

 • Oryginalny napis wykonany jest na tyle precyzyjnie, by jego faktura była wyczuwalna pod palcami. Litery są wyraźne, głęboko osadzone w materiale, nie występują żadne rozmycia i uszczerbki. Warto zwracać uwagę na te drobne szczegóły.

IMG_3512-300x294.png

 • Numer modelu, wielkości pomiarów pasa, kod. Rozmiar - Oznakowanie wymiarów pasa, powinno być wykonany równie dokładnie jak wszystkie inne pieczęci Louis Vuitton, czyli w postaci wytłoczonego odcisku stempla w akompaniamencie wyczuwalnej tekstury. Nie będzie to tanie, powierzchowne drukowanie Print Screen, jak w przypadku podróbek.

louis-vuitton-damier-belt-logo.jpg

* Górna liczba dotyczy wielkości pasa w centymetrach, a mniejsza odnosi się do wielkości w calach.

 • Kod daty, także jest ważnym elementem uwierzytelniania produktu. Informuje, gdzie i kiedy pasek został wykonany.

louis-vuitton-damier-made-in-spain-date-code.jpg

 • Ten konkretny kod, widoczny na zdjęciu, czyli: CA2059, obejmuje pochodzenie produktu, w tym przypadku [CA] oznacza "made in Spain", a następująca sekwencja czterocyfrowa to ulokowanie czasowe. Kolejny szczegół na który warto zwrócić uwagę to różnica w kroju czcionki, dla cyfr. Numer 5 w kodzie daty, w porównaniu do 5 z metryki wielkości (powyżej), wyraźnie nie są takie same. Nie należy pomijać tego szczegółu, ponieważ wiele podróbek używa tej samej czcionki dla całego pasa (z powodu ograniczeń czasowych i pieniężnych).
 • Typ śrub i kształt klamry mocującej- oryginalny produkt w wewnętrznym punkcie końcowym paska, posiada śruby o płaskich głowicach, nie mogą być to śruby wypukłe typu PHILIPS z łbem kulistym. Łącznik natomiast cechuje się eleganckim wygięciem.


real-louis-vuitton-belt-buckle-back-screws.jpg

 • Opakowanie, pokrowiec - przede wszystkim paski LV nigdy nie są owinięte w siateczki czy plastikowe woreczki. Tak prezentujący się produkt niewątpliwie nie ma nic wspólnego z autentycznością.


louis1.jpg

 • Oryginalny produkt wysyłany jest w ciemnobrązowym pudełku, z widocznym logo. Nazwa marki nigdy nie stanowi centralnego punktu opakowania, nie jest wyśrodkowana. Z reguły wyrównana jest do prawej strony.


louis4.jpg

Ta sama zasada dotyczy także wewnętrznego woreczka.

louis5.jpg

Nie należy się więc sugerować, jedynie poprawnie napisaną nazwą marki, trzeba zwracać uwagę na rozmieszczenie napisów.

 • Z podanych powyżej różnic, najbardziej oczywistym dowodem potwierdzającym oryginalność produktu będzie jednak, paragon otrzymany z domu mody LV z wyśrodkowanym, widocznym logo i napisem "Kopia klienta", umieszczonym w lewym górnym rogu. Po prawej stronie natomiast widnieje data zakupu z dokładnością co do minut, a szczegółowe dane znajdują się w postaci kolumnowej.

9582763.jpg

Choć różnice tkwią w detalach, jest ich na tyle dużo, aby móc odróżnić imitację od pożądanego, autentycznego paska. Cena podróbek zawsze działa na ich korzyść, jednak problem pojawia się wtedy, kiedy zakup dokonany poprzez nieoficjalny kanał dystrybucyjny znacznie różni się od naszego wyobrażenia.

Źródła:
www.us.louisvuitton.com
www.wyborcza.biz
www.ebay.com
www.authenticationfiles.com
www.spotfakehandbags.com
www.daddylization.weebly.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę