Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Pax Varporizer (Ploom) - oryginał czy fake?

Data: 21.05.2014 Autor: Maria Abramczyk
W1siziisijiwmtqvmduvmjevmtnfmtlfmtdfmtc2x3zhci5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed kupnem dobrego varporizera pax.

Vaporizer to urządzenie trochę podobne do e-papierosa, a trochę do shishy – służy do inhalacji pary z podgrzanego suszu, ziół czy tytoniu. Producenci twierdzą, że jest to całkowicie bezpieczna dla zdrowia forma palenia, gdyż powstająca para jest całkowicie wolna od dymu, smoły i substancji smolistych. Niektórzy twierdzą wręcz, że metoda ta jest tak nieszkodliwa, iż nie wywołuje nawet kaszlu. Czy się w to wierzy, czy nie wierzy, vaporizery stały się modnym dodatkiem (zwłaszcza te firmy Ploom) i na zachodzie święcą triumfy od miesięcy. W Polsce te urządzenia dopiero zyskują popularność, dlatego już teraz warto poznać kilka ich cech charakterystycznych, aby nie dać się oszukać, gdy rynek zaleją ich gorszej jakości klony.

1. Wygląd opakowania
Jeśli kupujemy jakikolwiek sprzęt z wątpliwego źródła warto przyjrzeć się w jakim opakowaniu przychodzi. Przede wszystkim, zdjęcia muszą być w nieskazitelnej jakości. Jeśli są nieostre, rozmazane, krzywe, kolory są kiepskie – mamy do czynienia z podróbką. W przypadku vaporizerów PAX, opakowanie ma wysuwane wnętrze:

1a.jpg

Powinno się ono wysuwać łatwo, gładko, bez zacinania i konieczności szarpania się z nim. Co więcej, pudełko musi być w dobrym stanie. Kiepskiej jakości papier, rozklejające się elementy czy jakiekolwiek inne tego rodzaju usterki są niedopuszczalne i świadczą o podróbce:

1b.jpg

2. Zawartość
Oryginalny zestaw PAX zawiera jeden vaporizer z jednym screenem, jednym ustnikiem i jedną nakładką na tzw. oven, ładowarkę podłączaną do prądu, zestaw do czyszczenia (5 ściereczek i 5 wyciorów), dwa nawilżacze do ust i instrukcję:

2a.jpg

2b.jpg

Podróbki mogą nie zawierać niektórych tych elementów, np. nawilżaczy. Bywają też problemy z zestawem do czyszczenia, który w fałszywkach jest gorszej jakości – od ściereczek silnie czuć alkoholem, a całość jest inaczej zapakowana. Oryginał jest zaplombowany, ma naklejki i trzeba go rozerwać, by dostać się do środka opakowania:

2c.jpg

Natomiast w podróbce jest ono z wierzchu niezaklejone i zamknięte dzięki zwykłemu klipsowi:

2d.jpg

2e.jpg

2f.jpg

3. Logo
Każdy vaporizer PAX jest sygnowany z tyłu ich logo – jego brak stanowi niepodważalny dowód na to, że trafiliśmy na fałszywkę. Jednak brak tego elementu tak bardzo rzuca się w oczy, że tylko nieliczne, wyjątkowo kiepsko wykonane podróbki go nie mają. W większości przypadków logo jest identyczne jak w oryginale, solidnie nadrukowe, tak, że nie da się go zdrapać. Praktycznie jedyną różnicą, jaką znajdziemy w tym rejonie vaporizera jest rodzaj śruby – fałszywka pasuje do śrubokręta krzyżaka:

3.jpg

4. Wygląd vaporizera
Vaporizery PAX występują wyłącznie w czterech kolorach – fioletowym, niebieskim, zielonym i czarnym:

4a.jpg

Są dość niewielkie:

4b.jpg

Aluminium powinno być gładkie, jak na vaporizerze u dołu – jeśli pojawiają się jakieś nierówności czy pionowe linie, jak te widoczne na górnych urządzeniu, jest to podróbka:

4c.jpg

Lampka (X na wierzchu) ma zaokrąglone krawędzie w oryginale (po lewej), a podróbce (po prawej) jest kanciasta:

4d.jpg

Skomentuj

Finders*Keepers
ponad 3 lat

Jedna uwaga co do tekstu w pkt. 2. Nawilzacz nie sluzy do nawilzania ust (!!) tylko do smarowania ruchomych metalowych elementów ustnika po kazdym czyszczeniu.

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę