Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Płaszcz Burberry - jak odróżnić podróbkę?

Data: 14.11.2014 Autor: Małgorzata Nowakowska
W1siziisijiwmtqvmtevmtqvmtrfmjrfmtvfmtgyx3bsynvyci5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy, jak wychwycić wyłącznie oryginalne płaszcze firmy Burberry.

Któż z nas, nie czuje się dobrze przywdziewając ubrania wykonane z dobrych materiałów, o szykownym kroju i niebywałej trwałości. Wiadomo, każdy z nas ma inne potrzeby i inaczej dobiera kupowane dla siebie produkty, więc nie dla wszystkich powyższe cechy są priorytetem. Nie ulega jednak wątpliwości, że nikt z nas nie lubi czuć się oszukanym, zwłaszcza gdy na któryś z drogich nabytków odkładał pieniądze przez dłuższy czas. Dlatego też, dzisiaj poświęcimy nieco uwagi ubraniom marki Burberry, cieszących się popularnością wśród wielkiej rzeszy konsumentów o różnych upodobaniach.

Burberry to marka istniejąca na rynku od 1856 roku. Znana i lubiana na całym świecie, nie tylko ze względu na rodzaj produkowanych dóbr, ale przede wszystkim na ich jakość. Ekskluzywny dom mody, założony przez Thomasa Burberry, posiada w sprzedaży zarówno odzież damską jak i męską, wszelkiego rodzaju dodatki czy perfumy. Ekskluzywność tych towarów i chęć ich posiadania wśród konsumentów, zaowocowała dość niepokojącym zjawiskiem. To właśnie marka Burberry, należy do najczęściej podrabianych na całym globie.

Niejednokrotnie też, produkty tej firmy gościły na łamach naszego poradnika. Niestety - podróbek nadal przybywa, a liczba oszukanych klientów nadal wzrasta. Z tego też względu, w dzisiejszym wydaniu zajmiemy się po raz kolejny właśnie tą marką. Dla odmiany zajmiemy się płaszczami oraz wskażemy na co generalnie zwrócić uwagę przy ich nabywaniu.

Po pierwsze - skład

Zazwyczaj, widuje się dwa typy produktów. Pierwszy z nich to składający się w 51% z bawełny i 49% poliestru, oraz drugi - 67% procent poliestru i 33% bawełny. Co prawda, proporcje te mogą niekiedy się różnić - płaszcz może składać się nawet w 100% z bawełny. Generalną zasadą jest jednak to, że żadne z nich nie składają się w 100% z poliestru. Najważniejsze w tym momencie jest jednak to, że to właśnie różnica w ilości bawełny decyduje o niższej cenie, więc mało prawdopodobne by cena płaszcza składającego się z niej w całości, była niska.

Po drugie - metka

To właśnie ona bywa najczęściej i najgorzej podrabiana. Po lewej znajduje się oryginał.

1.jpg

Najistotniejszą rzeczą, jest zwrócenie uwagi na napis. Powinien to być napis „BURBERRY” (Purperry i Burpery również się zdarzają). Po drugie - powinna pojawić się informacja o tym, gdzie został wyprodukowany płaszcz. Może to mieć miejsce zarówno w Anglii jak i we Włoszech (a nawet w Rumunii, Chinach czy Polsce), ale Tajlandia brzmi tu już dość egzotycznie i… mało prawdopodobnie.

Po trzecie - krata

Co prawda była już wspominana przy okazji szalika, ale ostrożności nigdy za wiele.

2.jpg

Po lewej stronie, znajduje się oryginalny produkt. Krata jest równa, wręcz odrysowana od linijki. Jeśli chodzi o kolory- wśród produktów Burberry sprawa ma się różnie, bowiem istnieją różne wersje kolorystyczne wzorów. Jedno jest jednak pewne - zawsze tworzy równą i proporcjonalną kratę, bez żadnych zagięć, fałd czy niedociągnięć.

Po czwarte- wykonanie to podstawa!

Żadnych asymetrii, krzywo poprzyszywanych guzików czy nierównych szwów- tego nie znajdziemy w oryginalnych płaszczach. Również krój jest bardzo dokładny - symetryczny, z lekkim wcięciem w talii. Wszystko komponuje się w całość, kolorystyka dobrana jest w sposób tworzący kompozycję (jasnobrązowy płaszcz - brązowe guziki; w przypadku jasnobrązowego płaszcza pstrokate guziki to sygnał alarmowy). Często już po dotknięciu wiemy czy produkt jest oryginalny, czy nie - dobra jakość materiałów i szwów jest wyczuwalna poprzez sam dotyk.

3.jpg

Nie pozostaje wątpliwości co do tego, który z nich wygląda na prawdziwy...

Po piąte- cena

Nie łudźmy się, że kupimy oryginalny płaszcz za 150 zł. Z drugiej jednak strony, wiedzmy że płacimy za jakość, a producent jest w stanie nam ją zagwarantować. Mimo wszystko jednak, zachowajmy ostrożność i kupujmy produkty w sprawdzonych miejscach (najlepiej w firmowych sklepach). W przypadku kupna płaszcza przez Internet, prośmy o paragon - tak jesteśmy w stanie uniknąć oszustwa.

Podsumowanie
Płaszcze Burberry są pożądane zarówno przez mężczyzn i kobiety. Bez wątpienia są piękne i z pewnością trwałe, oraz będą służyły nam latami. Ilość oszukanych konsumentów jest już dość znacząca, dlatego też starajmy się być ostrożni, by później nie żałować wydanych pieniędzy.

Jeśli planujecie kupno płaszcza Burberry, a obawiacie się, że to podróbka i potrzebujecie szczegółowych informacji o modelu, który Was interesuje skorzystajcie również z pomocy naszych ekspertów na forum Allekicz.pl.


Źródła:
http://www.ebay.com/gds/Buying-a-Classic-Burberrys-Trench-Coat-THAT-FITS-/10000000020609799/g.html
http://www.ehow.com/how_4780521_spot-fake-burberry-coat.html
http://www.stepbystep.com/how-to-spot-a-fake-burberry-coat-5465/

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę