Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Pokrywka do iPhone'a - TAKTIK EXTREME - oryginał czy podróbka?

Data: 03.06.2015 Autor: Yuliya Sidaruk
W1siziisijiwmtuvmdyvmdmvmtjfmtrfmtdfmtewx2v4ec5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalną pokrywkę do iPhone'a - TAKTIK EXTREME.

Pokrywka do iPhone'a 5 i iPhone'a 5s została zaprojektowana i wyprodukowana przez chicagowską firmę MINIMAL, która jest znanym światowym projektantem akcesoriów do produktów Apple. Różnica w cenie między prawdziwą pokrywką a fałszywą jest niewielka, ale różnica w jakości jest znacząca - to od wykonania zależy, czy po upadku na ziemię Twój iPhone przetrwa czy nie.

Pokrywka TAKTIK EXTREME jest podrabiana przez kilka różnych fabryk w Chinach. Podróbki mogą zatem różnić się od siebie. Postaram się wskazać główne cechy oryginału i podróbki. Nie zawsze mamy możliwość otwarcia opakowania, dlatego spróbujmy najpierw rozpoznać zamkniętą podróbkę.

1. Czcionka napisu LUNATIK na fałszywej pokrywce jest częściowo wydłużona, sam napis jest zaś większy. To subtelna różnica, ale da się ją wyłapać. Czcionka dla marki LUNATIK została stworzona specjalnie i wyłącznie dla niej - jest oryginalna (bardziej "kwadratowa"), czcionka dla podróbki zaś została wybrana ze standardowych szablonów.

Oznaczenie dla którego telefonu jest przeznaczona pokrywka - na oryginale jest umiejscowione z prawej strony (na dole napis: iPhone 5, iPhone 5s). Na podróbce napis znajduje się po lewej stronie, ponadto napisane jest, że pasuje tylko do iPhone'a 5. Oznacza to, że podróbka została wyprodukowana jeszcze wtedy, gdy nawet nie wyszła wersja iPhone'a 5s. Fałszywą podróbkę 5s mogą pakować w stare opakowania dla iPhone 5, oszczędzając na tworzeniu pudełek dla każdej wersji. Czarną podróbkę mogą umieścić w opakowaniach do białego i odwrotnie.

DSC00027.jpg

2. To prawdopodobnie najważniejsza różnica wszystkich podróbek - jakość wycisku logo LUNATIK na opakowaniu. W podróbkach jest ona wyraźnie zła. Kolejna kwestia - jakość tworzywa i precyzja wykonania krawędzi. Podróbka ma rogi lekko "wygładzone". A to oznacza, że przy mocnym upadku pokrywka nie zadziała jak usztywnienie (jak to było planowane podczas jej projektowania).

DSC00036_1.jpg

3. Podróbka wewnątrz ma opakowanie w żółtym kolorze. Oryginalne opakowania są w środku ciemnoszare.

DSC00029.jpg

4. Twórcy podróbek nie starali się pomalować wejścia dla słuchawek na ciemnoczerwony kolor, wybrali kolor czarny. Przy okazji - na fałszywej pokrywce TAKTIK EXTREME do iPhone'a 4 widzieliśmy czerwone wejście, ale kolor był o wiele bledszy, niż w oryginale.

DSC00032.jpg

5. Główne pytanie, które zadają klienci brzmi następująco: czy fałszywa pokrywka w ogóle chroni telefon? Chroni, ale o wiele gorzej niż oryginał. Choćby duże szczeliny w podróbce mogą przepuścić znacznie więcej wody niż oryginał. Projektanci i inżynierowie spędzają dużo czasu nad drobiazgami, które wpływają na jakość i trwałość produktu. Twórcy podróbek nie zwracają na to uwagi, mają inny cel...

DSC00040.jpg

6. Oczywiście podróbki są gorzej montowane i mniej wytrzymałe po mocnych upadkach.

DSC00041.jpg

Jeszcze słowo o szkle Gorilla Glass - jest to stop o zwiększonej odporności na zarysowania i uderzenia, stosowane jest w displayach komórek. Takie właściwości tworzyw sztucznych uzyskuje się za pomocą obróbki chemicznej, podczas której jony sodu w materiale są zastępowane jonami potasu. To nie jest "szklane" szkło. Zewnętrznie wygląda, jak cienki plastik. Taki widok nie powinien więc mieć miejsca.

steklo.jpg

Źródła:
1. www.tiktok-lunatik.ru/fake/

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę