Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Polo Lacoste - oryginał czy podróbka?

Data: 08.05.2014 Autor: Sandra Żyła
W1siziisijiwmtqvmduvmdgvmtnfmjlfmtvfnja1x2xhy2dslnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Chcesz kupić koszulkę polo Lacoste? Dowiedz się, jak odróżnić oryginał od podróbki.

Lacoste to francuska firma odzieżowa, założona przez tenisistę Rene Lacoste w 1929 r. Firma ta zajmuje się sprzedażą ubrań, butów, perfum, okularów oraz zegarków. Jej znakiem rozpoznawczym jest logo, na którym widnieje zielony krokodyl. Do najpopularniejszego, a zarazem najczęściej kupowanego produktu tej marki zaliczamy koszulkę polo. Producenci podróbek nie odpuścili nawet tej zwykłej, prostej koszulce. Często możemy natknąć się na nieoryginalne polo, sygnowane marką Lacoste. To luksusowa marka. Ubrania Lacoste możemy kupić tylko w sklepach Royal Collection, których nie ma zbyt wiele w naszym kraju. To po części przyczynia się do tego, że wiele z oferowanych koszulek to podróbki, tak jak w przypadku stron typu Allegro, gdzie zaledwie 5 % to oryginalne produkty.

Co odróżnia, nawet dobrze zrobioną podróbkę od oryginału?

lac.png

Cena
Stosunkowo niska cena w wielu przypadkach nie jest wyznacznikiem wysokiej jakości, ani nie świadczy o oryginalności produktu. Ceny oryginalnego polo firmy Lacoste w europejskich sklepach kosztują 75-85 euro. Natomiast w Stanach Zjednoczonych ceny są nieco niższe i wahają się od 75 do 85$. Na wyprzedażach cena może spaść do 50$, jednak nigdy nie będzie ona niższa.

Guziki
Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy produkt jest oryginalny, zawsze należy zwrócić uwagę na szczegóły. Oryginalne polo posiada guziki wykonane z masy perłowej. Mają one zawsze identyczną formę. W przypadku standardowych koszulek mamy dwa guziki, a w koszulkach w paski - trzy. Podróbki mają plastikowe guziki.

Poniżej zdjęcie guzika z oryginalnego polo.

guz.png

Fake lacoste Buttons.jpg

Wizerunek aligatora
W oryginalnych koszulkach logo jest bardzo starannie wykonane. Aligator ma wyraźne łuski, pazury, ogon jest delikatnie zaokrąglony, posiada trójkątne dolne zęby, a na grzbiecie znajduje się wzorek przypominający falę. Język jest czerwony i dość długi. Dodatkowo przeszycia wykonane są przy użyciu cienkiej żyłki, nigdy nici, jak jest w przypadku podróbek. Logo znajdujące się na podróbkach jest pokrzywione, garbate - brak w nim jakichkolwiek szczegółów, a dolne zęby to zwykła kreska.

Fake Lacoste Alligator.jpg

Materiał
Materiał z którego produkowane są koszulki firmy Lacoste różni się od zwykłej bawełny. Jest to bowiem tzw. pika bawełniana najwyższej klasy. Charakteryzuje ją niezwykła lekkość i duży komfort noszenia. Ten materiał sprawia, że koszulka ma bardzo długą przydatność i się nie niszczy. Podróbki robione są z materiałów przypominających swoją fakturą plaster miodu, lekko wykropkowana o sześciokątnym wzorze. W przypadku oryginalnego polo materiał ma trójkątną strukturę.

Fake Lacoste materiał.jpg

Rozmiar
W przypadku podróbek rozmiary koszulek są większe, dodatkowo można odnieść wrażenie, jak gdyby były one rozciągnięte. W dotyku materiał jest miękki i gładki. Jeśli chodzi o oryginalne polo materiał jest dość charakterystyczny.

Fake Lacoste Sizes.jpg

Etykieta
Jeśli wciąż mamy wątpliwości, czy nasze polo jest oryginalne najlepiej spojrzeć na etykietę. To ona rozwieje wszelkie nasze wątpliwości. Pomiędzy numerem seryjnym, a napisem "100COTTON" powinien się znajdować wpisany po angielsku kolor. Jeśli go tam nie znajdziemy - mamy do czynienia z podróbką. Jeśli jest sprawdzamy, czy jest on zgodny z numerem seryjnym. Lacoste używa kodowych oznaczeń do kolorów swoich koszulek. W numerze seryjnym zajmują one pozycję od 8 do 10. Najpopularniejsze kody:

001 - white;
031 - black;
166 - navy;
107 - yellow;
240 - red;
132 - green;
476 - bordeaux;
T03 - flamingo;
NSX - lawn green;
TO1 - till blue;
8lx - pearl
NXU - coastal blues
CBK - aegean blue

Metka
Żadna z metek nie posiada hologramu. Na oryginalnej metce znajdziemy otwór z czerwoną obwódką. Należy zwrócić uwagę na jego kształt, gdyż tylko w przypadku podróbek jest on okrągły.

holo.png

Znajdziemy na niej również nazwę koloru w języku francuskim (nr 1). Jedyny kod kreskowy znajduje się tuż pod napisem „caiman”.
Należy również sprawdzić kraj pochodzenia, jaki widnieje na metce. Oryginalne polo Lacoste produkowane jest tylko i wyłącznie w Peru, Maroku i Francji.

Oryginalne polo Lacoste jest warte swojej ceny. Staranne wykonanie, dobrej jakości materiały i dbałość o szczegóły możemy dostrzec w niemal każdym minimetrze tej koszulki. Płacąc więcej zyskujemy wysokiej jakości polo, które będzie służyło nam przez wiele lat, nie to co jego tandetna podróbka.

Źródła:
http://www.obeznani.pl/s/1/jak-poznac-oryginal-lacoste
http://www.orginalneprodukty.pl/content/3/81.html
http://www.stylomaniak.com/porady/moda/jak-rozpoznac-podrobke-lacoste.html

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę