Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Prezerwatywy firmy Durex - jak rozpoznać podróbki?

Data: 15.06.2015 Autor: Konrad Dąbrowski
W1siziisijiwmtuvmdyvmtuvmtffmjlfmdbfntgyx2r1ds5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Sprawdź, jak wybrać oryginalną prezerwatywę marki Durex.

Tym razem na tapetę wzięty został produkt pierwszej potrzeby, nad którego autentycznością rzadko się zastanawiamy. Prezerwatywy firmy DUREX, bo o nich będzie mowa, to ten rodzaj dobra, którego autentyczność zawsze przyjmujemy jako pewnik i nie zastanawiamy się nad tym, czy to co akurat kupujemy jest prawdziwe. Skupię się tylko i wyłącznie na opakowaniu, bo tylko na jego podstawie jesteśmy w stanie odróżnić prezerwatywy prawdziwe od tych podrobionych. Poniżej kilka praktycznych porad, jak uniknąć, nieraz bardzo przykrej, niespodzianki.

1. Małe pudełeczko od Durexa, niezależnie na który rodzaj kondomów spojrzymy wykonany jest starannie. Ma regularny kształt, wszystkie zawarte na nim informacje są czytelne i wyraźnie wydrukowane.

durex 1.JPG

Natomiast, jeśli chodzi o podróbki często zdarza się, że opakowanie prezerwatyw jest wyblakłe, a litery lekko rozmazane. Mając w ręce takie pudełko przyjrzyjmy mu się uważnie i jeśli jest taka możliwość, poprośmy o inne, bo to automatycznie klasyfikuje prezerwatywy Durex jako fałszywki.

durex 2.JPG

2. Równie ważne co sama jakość wykonania paczki jest to, co jest na niej nadrukowane. Każdy kraj, w którym Durex sprzedaje swoje produkty ma „spersonalizowane” napisy na opakowaniach. Zanim producent wypuści na dany rynek określony produkt, dba o to, aby nie został popełniony żaden błąd w pisowni. W przypadku podróbek fałszerze niekoniecznie się o to starają, a efekty tego widoczne są na zdjęciach poniżej:

durex 5.JPG

durex 3.JPG

Zadna” zamiast „żadna”, brak odstępu po kropce to ewidentny znak, że prezerwatywy są tylko marnym falsyfikatem. Najlepiej widać to na pierwszym zdjęciu, gdzie już od frontu atakuje nas brak polskich znaków („prazkowanych”) Diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie na nie musimy zawsze zwracać największą uwagę.

Opakowanie prawdziwe wygląda zatem tak:

durex 4.JPG

3. Opakowanie bezpośrednie prezerwatyw Durex też posiada pewne znaki, które sprawiają, że produkt jest prawdziwy. Poniższe zdjęcie przedstawia opakowanie oryginalne, cyfry zmieniać się będą oczywiście w zależności od wyprodukowanej serii.

durex 6.JPG

W podróbkach oprócz tego, że numery seryjne nadrukowane są w złych miejscach:

durex 7.JPG

… ponadto zobaczymy niską jakość nadruku:

durex 8.JPG

Co więcej, folie w podróbkach mają masę zbędnych chińskich znaków, które w produktach wypuszczonych na polski rynek nie powinny występować. Brak jest charakterystycznej klepsydry, którą wyżej można zobaczyć na opakowaniu oryginalnym. Numery seryjne także wzbudzają wątpliwości, gdyż są albo za długie albo za krótkie. Przy tego typu znakach od razu powinna zapalić nam się czerwona lampka.

Źródła:
www.durex.pl
www.urpl.gov.pl
www.sprzedajemy.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę