Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Puder MAC - jak rozpoznać oryginalny produkt?

Data: 23.10.2015 Autor: Joanna Słonka
W1siziisijiwmtuvmtavmjmvmtffntlfmtlfmzawx3bwlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak wykryć podróbki pudru firmy MAC.

W przypadku zakupu kosmetyków firm takich jak Dior, Channel czy MAC, poza autoryzowanymi salonami, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ właśnie te marki są najczęściej podrabiane. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kolor pudru i to, w jaki sposób jest podpisany. W przypadku pudrów MAC każdy z nich ma specyficzną nazwę, jak Margin, Breezy, Breath of Plum. Nigdy nie pojawiają się tylko jako numery, np. NW12.

Poniżej zdjęcie klasycznych podróbek:

zdjęcie 1.jpg

Dobrym rozwiązaniem jest porównanie zdjęcia produktu ze zdjęciem na oficjalnej stronie firmy. Zwrócenie uwagi na kolor pudru, kształt pudełka, wagę oraz dostępność. Niektóre produkty były dostępne w limitowanych, małych seriach tylko w niektórych krajach lub ich produkcja została wstrzymana. Nie ma możliwości, abyśmy otrzymali oryginalny puder w kolorze, którego ostatnia partia pojawiła się w 2012 roku.

zdjęcie 2.jpg
(Podpisy są zgodne, ale kolory nie odpowiadają produktom MAC)

Dla porównania, powyżej na zdjęciu podróbka Soft & Gentle (środkowy rząd, ostatnie pudełko po lewej), a poniżej prawdziwy produkt MAC:

zdjęcie 3.jpg
(MAC Soft & Gentle)

Najczęściej w podróbkach czcionka nazwy firmy jest cieńsza niż na oryginale, nie występuje przerwa w literze M lub A, albo litera A jest zaokrąglona, podczas gdy w oryginale jest spiczasta.

zdjęcie 4.jpg
(Podróbka)

zdjęcie 5.jpg
(Oryginał)

W podróbkach na naklejce nie widnieje kod W1K 3BQ który związany jest z lokalizacją firmy w Londynie czyli: 73 Grosvenor Street London W1K 3BQ. Zdarza się również, że w niektórych nieoryginalnych produktach czcionka jest biała.

zdjęcie 6.jpg
(Po lewej: oryginał; prawa: podróbka)

Plastik, z którego wykonano pudełko jest inny. Oryginalne pudełko jest czarne i można zauważyć na nim błyszczące drobiny, natomiast podróbkę wykonano z ciemnoszarego plastiku i zdecydowanie ma mniej połysku.

zdjęcie 7.jpg
(Ostatnie pudełko: podróbka)

Ważne, aby zwrócić również uwagę na samo wykonanie pudełka. Podróbki praktycznie zawsze są gorszej jakości. W pierwszej kolejności należy sprawdzić zawiasy i ich wykonanie. W oryginalnych produktach nie znajdziemy żadnych niedoróbek, takich jak krzywe wykończenia złączeń czy przesunięte wgłębienia o nierównych, niespiłowanych krawędziach.

W przykładzie: w oryginale wgłębienia przy zawiasach są większe i wyprofilowane. W podróbce są małe, o nierównych, wystrzępionych brzegach.

zdjęcie 8.jpg
(Z lewej: podróbka)

zdjęcie 9.jpg
(Z lewej: podróbka)

Źródło:
www.pieknyblog.pl
www.boskikufer.blogspot.com
www.douglas.pl
www.maccosmetics.co

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę